35. PKO Wrocław Maraton

35. PKO Wrocław Maraton

Start 35. PKO Wrocław Maraton i Mistrzostw Europy Masters w Maratonie zaplanowano na godzinę 9.00, spod głównej bramy kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Zawodnicy, aby ukończyć bieg, muszą zmieścić się w limicie czasowym wynoszącym 6 godzin. Biegacze, którzy na półmetku osiągną czas powyżej 180 minut lub którzy nie dobiegną do mety (wnętrze Stadionu Olimpijskiego, przed Trybuną Zachodnią) do godziny 15.00, zobowiązani są do przerwania biegu i zejścia z trasy. Transmisja z trasy będzie wyświetlana na siedmiu monitorach, znajdujących się na historycznej arenie. Ceremonia rozdania nagród w najważniejszych kategoriach odbędzie się na murawie stadionu. 

Cała trasa:

Maratończycy wyruszą z bramy głównej kompleksu Stadionu Olimpijskiego, po czym aleją Różyckiego, przez mosty Grunwaldzki i Pokoju pobiegną do placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy – Młyńską i Piasek, okrążą centrum ulicami Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym. Następnie zawodnicy udadzą się ulicami Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera. Sportowcy wrócą w kierunku centrum ulicą Grabiszyńską i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Długa i Dmowskiego poprowadzą ich znów do centrum. Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya-Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski.

Wrocław Maraton (wcześniejszy rozgrywany pod nazwą Maraton Ślężan) to piękny fragment historii biegania w Polsce. Początki wrocławskich biegów maratońskich sięgają 1983 roku.

 

Lokalizacja

Kompleks Stadionu Olimpijskiego

aleja Ignacego Jana Paderewskiego 35, 51-612 Wrocław

Komentarze