Drużynowe Mistrzostwa Europy w squasha ETC 2018

Drużynowe Mistrzostwa Europy w squashu ETC 2018

Na początku maja Wrocław stanie się stolicą europejskiego squasha. W Centrum Sportowym Hasta La Vista zmagania rozpocznie ponad 200 najlepszych zawodników i zawodniczek Starego Kontynentu z 22 krajów. W trakcie ponad 100 meczów, rozgrywanych na 10 profesjonalnych kortach, wyłonieni zostaną Drużynowi Mistrzowie Europy wśród kobiet i mężczyzn.

Rywalizacja obejmie dwie najważniejsze grupy rozgrywkowe wśród zespołów narodowych Europy – Dywizję 1 i 2. Oznacza to, że kibice i pasjonaci squasha będą mieli okazję podziwiać na żywo mecze Reprezentacji Polski, która w zeszłorocznym turnieju wywalczyła awans do drugiej dywizji.

– W Centrum Sportowym Hasta La Vista mamy znakomite warunki, aby organizować najważniejsze imprezy sportowe w kraju i na świecie. Mam nadzieję, że Drużynowe Mistrzostwa Europy w squasha będą świetną formą promocji samej dyscypliny we Wrocławiu oraz bodźcem do dalszego rozwoju tego obiektu. Sama impreza jest kontynuacją promocji tej dyscypliny wśród wrocławian. Naszej reprezentacji życzę sukcesów sportowych, a organizatorom jak najwięcej kibiców i wspaniałych zawodów – powiedział Piotr Mazur, dyrektor Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– W kategorii kobiet w tym roku mamy całkiem mocny skład. Po raz pierwszy w reprezentacji wystąpi czołowa zawodniczka europejskiego juniorskiego squasha - Karina Tyma. Myślę, że dzięki jej wsparciu uda nam się spokojnie utrzymać w drugiej dywizji. Widzę nawet szansę na pozycję medalową – mówi Magdalena Kamińska, reprezentantka Polski.

Najlepsze zespoły we Wrocławiu

Wśród zespołów, które zagrają we Wrocławiu, znajdzie się absolutna czołówka squasha w europejskim wydaniu. W szranki staną m.in. takie kraje, jak: Anglia, Francja, Niemcy czy Szkocja, a spośród setek wybitnych graczy, obserwować będzie można starcia największych gwiazd, jak: Gregory Gautier, Nick Matthew czy James Willstrop.

Pierwsze mecze rozpoczną się w środę 2 maja o godzinie 10.00. Zawody potrwają aż do ostatecznych rozstrzygnięć – meczów finałowych – w sobotę 5 maja, o 11.00 (panie) i 14.00 (panowie). Wszystkie najważniejsze i najbardziej prestiżowe pojedynki zostaną rozegrane na widowiskowych, szklanych kortach z trybunami mogącymi pomieścić do 300 widzów.

Ceremonię rozdania nagród zaplanowano na 17.30 w sobotę na pokazowym korcie szklanym. Wstęp na wszystkie spotkania dla kibiców będzie darmowy. Wyniki poszczególnych meczów będzie można śledzić na żywo, poprzez oficjalną stronę Mistrzostw: www.etc-2018.com.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Centrum Sportowe Hasta La Vista

Góralska 5, 53-610 Wrocław

Komentarze