Urodziny Hydropolis

Urodziny Hydropolis

Warsztaty poświęcone ekologicznym ozdobom choinkowym, pokazy widowiskowych doświadczeń, premiery aplikacji i nowego eksponatu – w najbliższy weekend (8-9 grudnia) Hydropolis zaprasza do świętowania trzecich urodzin i mikołajek. 

W strefie wejścia Hydropolis zaplanowano wspólne ubieranie świątecznej choinki w ekologicznym stylu. Ozdoby, które pojawią się na drzewku, zostaną stworzone przez gości za pomocą materiałów przyjaznych środowisku.

Prezent – niespodzianka

Tym razem przygotowano wyjątkowy prezent w postaci nowego eksponatu. Docenią go z pewnością wszyscy mieszkańcy dolnośląskiej stolicy, jak i turyści. Będzie można  go znaleźć w strefie Miasto i Woda, a jego tematyka jest ściśle związana z Wrocławiem.

Sztuczna czy naturalna?

Uczestnicy świątecznych warsztatów nauczą się, jak przygotować dekoracje, które cieszą oko i nie szkodzą naszej planecie. Rękodzieła zawisną na specjalnie przygotowanym stelażu w kształcie choinki. – Na pytanie „sztuczna czy naturalna” odpowiadamy: metalowa. Postawiliśmy na drzewka przygotowane ze stali, które ubrane w świąteczne ozdoby stworzą oryginalną dekorację. Jednocześnie ograniczymy liczbę odpadów z tworzyw sztucznych, nie będziemy też mieć na sumieniu dorodnych drzewek – zapowiada Rafał Zagrobelny, menedżer Hydropolis.

Zwiedzanie jeszcze atrakcyjniejsze

Na ten weekend zaplanowaliśmy też premierę oficjalnej, darmowej aplikacji Hydropolis. Dzięki niej zwiedzanie centrum będzie jeszcze ciekawsze, bo wzbogaci je opowieść audio-przewodnika. Odtwarzanie nagrań przypisanych poszczególnym eksponatom i instalacjom będzie automatyczne lub sterowane przez wybranie punktu na mapie. Funkcja rozszerzonej rzeczywistości dodatkowo zapewni świetną zabawę z trójwymiarowymi postaciami maskotek Hydropolis.

Słodkości i pokazy doświadczeń

Oprócz wirtualnych maskotek na gości czekać będą również te prawdziwe: charyzmatyczna Ośmiornica, sympatyczny Rekin i wyjątkowy, niebieski Święty Mikołaj. Wspólnie będą wręczać tort, słodkości i drobne upominki. Kolejnym elementem świętowania będą pokazy doświadczeń. Edukatorzy Hydropolis zaprezentują ciekawe widowisko, które przybliży fizyczne i chemiczne właściwości wody.

Wszystkie zaplanowane atrakcje dostępne będą przez sobotę i niedzielę. Bilety na wydarzenie można kupić na stronie internetowej. Warto zrobić to wcześniej, bo liczba wejściówek jest ograniczona.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

Hydropolis. Centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Komentarze