RÓŻnE teksty ćWICZ - konkurs na artystyczną interpretację tekstu Tadeusza Różewicza

RÓŻnE teksty ćWICZ – konkurs

Z okazji setnej rocznicy urodzin Tadeusza Różewicza Wrocławski Klub Pod Kolumnami zaprasza na konkurs pod nazwą „RÓŻnE teksty ćWICZ” – skierowany do amatorów poezji, twórczości Różewicza i pasjonatów aktorstwa. Pierwszy etap przedsięwzięcia, to konkurs na najlepszą interpretację tekstów Różewicza.

Polega on na przesłaniu nagrania wideo z interpretacją aktorską dzieła lub jego fragmentu napisanego przez wyżej wymienionego autora. Profesjonalne jury złożone z zawodowych aktorów oceni nadesłane prace i wyłoni 7 zwycięzców.

Harmonogram:

Ogłoszenie konkursu - 1 marca 2021 - 13 czerwca 2021 - obrady jury 14 - 19 czerwca 2021 - rozstrzygnięcie konkursu - 20 czerwca 2021 - stworzenie scenariusza spektaklu z włączeniem nagrodzonych fragmentów i dopełnieniem innymi tekstami, reżyseria - 20 czerwca - 2 lipca 2021 - warsztaty dla laureatów - 3-8 lipca 2021 - prezentacja przygotowanego spektaklu - 9 lipca 2021.

Na wyłonionych z konkursu czekają nagrody: 100 zł (na 100-lecie urodzin Różewicza), udział w 6-dniowych warsztatach aktorskich (warsztaty złożone z: ćwiczeń dykcji, emisji głosu i poprawnej wymowy, ćwiczeń integrujących powstającą grupę teatralną, pracy nad interpretacją tekstu i poprawieniem interpretacji wyłonionych fragmentów) oraz udział w spektaklu wieńczącym projekt, w którym autorzy konkursowych prac staną na scenie z zawodowymi aktorami.

W razie możliwości w spektaklu weźmie udział muzyk, który stworzy oprawę muzyczną i udoskonali pokaz. Spektakl finałowy odbędzie się w sali Klubu Pod Kolumnami, w wypadku sytuacji pandemicznej na skwerze przy pl. św. Macieja. E-mail na który należy przysyłać filmy: konkurs.rozewicz@gmail.com.

Regulamin konkursu oraz wymagane dokumenty do pobrania w wydarzeniu.

Skład jury aktorskiego i jednocześnie aktorów biorących udział w końcowym pokazie: Agata Kucińska (Wrocławski Teatr Lalek, współpracuje z Teatrem Capitol), Maciej Kowalczyk (Wrocławski Teatr Współczesny) i Piotr Misztela (współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu). Dopuszczamy niewielkie zmiany w składzie jury.

Lokalizacja

Klub Pod Kolumnami

pl. św. Macieja 21, 50-244 Wrocław

Komentarze