VI Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce

VI Festiwal Kultury Mniejszości Niemieckiej w Polsce

22 września 2018 Wrocław stanie się stolicą Niemców w Polsce. Największe wydarzenie kulturowe mniejszości niemieckiej zaprasza na występy grup młodych wschodzących gwiazd niemieckojęzycznej sztuki estradowej i doświadczonych już wieloletnią działalnością chórów, grup tanecznych oraz jednej z najpopularniejszych niemieckich piosenkarek.

Festiwal Kultury organizowany co trzy lata, ma zaprezentować szerokiej publiczności bogactwo oferty kulturalnej mniejszości niemieckiej. Od muzyki chóralnej, popu i jazzu, arii operowych i musicalowych evergreenów, poprzez szlagiery, orkiestry dęte, zespoły wokalne i taniec. Zapraszamy na występy grup kulturalnych, reprezentujących nasze organizacje mniejszości niemieckiej z całej Polski.

Festiwal podzielono na dwie części, pierwsza część religijna z uroczystą mszą rozpocznie się o godz. 9.30 w Katedrze Wrocławskiej, druga o godz. 12.00 w Hali Stulecia częścią oficjalną, w której głos zabiorą przewodniczący związku i zaproszeni goście z kraju i z zagranicy. Już od godziny 13.30 na scenie Hali Stulecia występować będą zespoły, które przed trzema laty - podczas V Festiwalu Kultury - przyciągnęły nawet 8000 widzów, wypełniając Halę po brzegi. Wieczorem natomiast wystąpi gwiazda wieczoru – Stefanie Hertel ze swoją grupą.

Program

  • 9.30 Msza św. w Katedrze wrocławskiej
  • 12.00 – 19.00 występy grup mniejszości niemieckiej
  • 19.00 – 20.30 Koncert Stefanie Hertel
  • 20.30 – autografy Stefanie Hertel

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Hala Stulecia we Wrocławiu

Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Komentarze