Visiting Professors: prof. Lyn M. Holley

Visiting Professors: prof. Lyn M. Holley

Światowej sławy specjalistka w dziedzinie gerontologii, prof. Lyn M. Holley, odwiedzi Wrocław. Będzie gościć we Wrocławiu od 15 do 17 maja w ramach programu Visiting Professors. 
 
W prowadzonych przez nią wykładach, warsztatach i seminariach (odbędą się w Instytucji Socjologii Uniwersytetu Wrocławskiego, w Akademii Wychowania Fizycznego i na Uniwersytecie Medycznym) mogą wziąć wszyscy chętni. 
Prof. Lyn M. Holley pracuje na Wydziale Gerontologii University of Nebraska at Omaha (UNO).
 
Prowadzi zajęcia dotyczące gerontologii, ze szczególnym uwzględnieniem relacji międzypokoleniowych oraz opieki zdrowotnej nad osobami starszymi. Ma bogate doświadczenie w służbie publicznej zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Była konsultantem ONZ w Chinach, Etiopii, Kenii i na Wybrzeżu Kości Słoniowej. 
 
Program Visiting Professors to cykl finansowanych z budżetu miejskiego (fundusz Scientiae Wratislaviensis) wizyt  wybitnych przedstawicieli świata nauki, kultury i biznesu  z całego świata.  Goście przyjeżdżają do Wrocławia na zaproszenie Prezydenta Wrocławia, rektorów wrocławskich uczelni i dyrektorów instytutów naukowych, a organizacji wizyt podejmują się uczelnie oraz instytuty. 

Lokalizacja

Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

 Wrocław

Komentarze