9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa i 15. Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie

Kilkadziesiąt stoisk z piwem, a na nich blisko pół tysiąca piw lanych i ponad osiemset butelkowych – to obraz 9. edycji Wrocławskiego Festiwalu Dobrego Piwa. Przez trzy dni na Stadionie Wrocław rządzić będą browary rzemieślnicze z unikalnymi smakami swoich wyrobów. Będą też spece od domowego warzenia piwa i sporo akcesoriów do takiej produkcji. No i masa dobrej rozrywki.  

  • festiwal piwa

    Fot. Dunvael Photography


Organizator wydarzenia – Centrum Kultury „Zamek” – z każdym rokiem notuje coraz większą frekwencję zarówno wystawiających się na festiwalu browarów, jak i odwiedzających imprezę gości. Na esplanadę wokół Stadionu Wrocław przybyło ubiegłego roku ok. 70 tys. ludzi – z Wrocławia, Dolnego Śląska, Polski i z innych krajów. 

Wrocławski festiwal, który jest jednym z największych w Europie, promuje głównie polskie browary, rodzime piwowarstwo i piwne tradycje naszego kraju, a w szczególności regionu dolnośląskiego i Wrocławia. Każdego roku dołączają do nich również znane na świecie piwne marki.

(od prawej):  Agnieszka Wołczaska-Prasolik – współorganizator merytoryczny festiwalu, Elżbieta Lenczyk – dyrektor CK „Zamek”, Joanna Boś – koordynatorka WFDP, Łukasz Rostkowski L.U.C, Anna Pruszyńska – organizatorka Pikniku Kulturalnego Co Jest Grane 24, fot. mawi

Odwiedzający ten raj dla piwoszy mogą nie tylko degustować i oceniać piwo, ale i podszkolić się na kursach sensorycznych, wziąć udział w warsztatach z piwowarstwa, pokazach i konkursach. Dobremu piwu towarzyszy także dobra kuchnia w strefie gastronomiczno-handlowej i dobra muzyka w strefie rozrywki. Można obejrzeć wystawy i brać udział w konkursach, a przychodząc na festiwal z dziećmi, nie trzeba się martwić, że będzie im nudno.

Zobaczcie, czym w tym roku kusi nas WFDP: 

9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

9. Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Eventy / Piknik / W plenerze
Termin od 8 czerwca 2018 do 10 czerwca 2018

Miejsce Esplanada Stadionu Wrocław

Zobacz

Pierwszy raz w historii festiwalowi towarzyszy, zorganizowany przez Co Jest Grane 24 (Agora SA) Pikinik Kulturalny, a jego niewątpliwą atrakcją ma być plenerowa premiera projektu L.U.C-a, do którego znany muzyk i performer zaprosił wielu wspaniałych artystów.

9. WFDP: Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24

9. WFDP: Piknik Kulturalny Co Jest Grane 24

Piknik / W plenerze
Termin od 8 czerwca 2018 do 10 czerwca 2018

Miejsce Esplanada Stadionu Wrocław

Zobacz

Prosit! – czyli piwo i szkło festiwalowe

Tradycją WFDP jest piwo uwarzone specjalnie na daną edycję festiwalu. W tym roku będzie to reprezentant stylu New England Sour Ale z dodatkiem kwiatów czarnego bzu. Przygotuje je Browar Nepomucen ze Szkaradowa.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, piwa będzie można się napić z pamiątkowego festiwalowego szkła, opatrzonego logo WFDP. Tym razem będą to aż trzy naczynia:

  • kielich Toscana – średnio szeroki, o pojemności 0,3 l, z cechą dodatkową 0,2 l
  • kufel Pallone – masywny, okrągły, o pojemności 0,5 l 
  • szklanka American Lager – popularny prosty i wygodny shaker, o pojemności pinty, z cechą dodatkową 0,2 l

Piwna rozgrzewka przed festiwalem

Piwa i o piwie sporo we Wrocławiu będzie już od połowy maja. WFDP poleca bowiem teraz wydarzenia, gdzie i opowieści o chmielowym trunku, i degustacji nie zabraknie.

Przegląd dolnośląskich browarów rzemieślniczych

Przegląd dolnośląskich browarów rzemieślniczych

Eventy
Termin od 15 maja 2018 do 23 maja 2018

Miejsce Bar Kontynuacja

Zobacz
Piwny Wrocław – śladami piwowarstwa

Piwny Wrocław – śladami piwowarstwa

W plenerze / Spacery i wycieczki
Termin 19 maja 2018 15:00

Miejsce Przystanek tramwajowy

Zobacz
Święto piwa w Menu Motto

Święto piwa w Menu Motto

Eventy
Termin 30 maja 2018 18:00

Miejsce Menu Motto

Zobacz
Zgłoś uwagę