Duży sukces wrocławskich baseballistów i softballistek

To był bardzo udany weekend dla wrocławskich baseballistów i softballistek. Barons Wrocław zostali po raz pierwszy w swojej historii mistrzami Polski, a swoje rozgrywki wygrała także drużyna Panthers Wrocław, do niedawna występująca pod szyldem Hrabin.

  • fot. Barons Wrocław

    fot. Barons Wrocław


- 13 września na pewno nie był dla nas pechowy. Baronowie po raz pierwszy w swojej historii zdobyli tytuł mistrza Polski. Choć do zakończenia rozgrywek zostały jeszcze cztery mecze, to dzięki aż piętnastu wygranym w szesnastu meczach, już teraz możemy świętować pierwsze miejsce w ekstralidze - mówi Marek Kozioł z Barons. Wrocławski zespół w ostatniej kolejce przegrał ze Stalą 2:5 w pierwszym meczu, ale w kolejnym zwyciężył 1:0, co przesądzało o złotych medalach.

Co ważne, dzięki temu zwycięstwu wrocławianie będą mieli w przyszłym roku prawo wystąpić w Pucharze Europejskiej Federacji Baseballu CEB.

Ostatnia kolejka była też bardzo istotna dla softballistek Panthers, które do niedawna występowały w lidze jako Hrabiny. Wrocławianki również pokonały Stal Kutno, a wygrana zapewniła im pierwsze miejsce w rozgrywkach. Najnowszy sukces - jak i również dobra gra w poprzednich meczach - został doceniony przez sztab szkoleniowy reprezentacji Polski. Aż dziesięć zawodniczek Panthers otrzymało powołanie na zgrupowanie, które odbędzie się w ostatni weekend września we Wrocławiu.Zgłoś uwagę