wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wrocławski Teatr Współczesny na wiosnę – co zobaczymy w marcu?
Kliknij, aby powiększyć
Na zdjęciu Wiesław Cichy i Jerzy Senator z Wrocławskiego Teatru Współczesnego na scenie Natalia Kabanow / WTW FB
Na zdjęciu Wiesław Cichy i Jerzy Senator z Wrocławskiego Teatru Współczesnego na scenie

„Tirza” Arnona Grunberga w reżyserii Pawła Miśkiewicza, „Jutro przypłynie królowa” Macieja Wasilewskiego w inscenizacji Piotra Łukaszczyka czy „Rzeźnia numer pięć” Kurta Vonneguta okiem Marcina Libera . Wrocławski Teatr Współczesny do końca marca wystawi jeszcze pięć spektakli. Na stronie teatru repertuar sprawdzisz na dwa miesiące do przodu.

Reklama

11, 12 i 14.03 o godz. 18.30 na Dużej Scenie „Tirza” Arnona Grunberga w reż Pawła Miśkiewicza. Recenzenci zgodnie podkreślają, że Jerzego Senatora w tym spektaklu po prostu trzeba zobaczyć.

W kolejnym tygodniu (17-21.03) zobaczymy spektakl „Jutro przypłynie królowa” Macieja Wasilewskiego w reż. Piotra Łukaszczyka. 17,18 i 21.03 o godz. 19, a 19.03 o godz. 18. To opowieść o wyspie Pitcairn, na którą mieszkańcy pilnie strzegą wstępu. Dlaczego? Zobaczymy na Scenie na Strychu.

„Rzeźni numer pięć” Kurta Vonneguta nikomu nie trzeba przybliżać. 24-26.03 o godz. 18.30 możemy spojrzeć na nią okiem Marcina Libera na Dużej Scenie. „Z klasycznej powieści science fiction Liber i jego zespół stworzyli porywający, imponujący rozmachem spektakl o przypadkowości życia, wolnej woli i ograniczeniach linearności czasu” – napisał o spektaklu Przemek Gulda.

Międzynarodowy Dzień Teatru 27.03 Wrocławski Teatr Współczesny uczci wrocławską premierą monodramu Zdzisława Kuźniara pt. „Dwa dni z synem” (godz. 19, Scena na Strychu).

Na koniec miesiąca „Chamstwo” Kacpra Pobłockiego autorstwa kolektywu Agnieszka Jakimiak–Mateusz Atman. Będzie można je zobaczyć na Scenie na Strychu 30 i 31.03 o godz. 19, a także w kwietniu (1 i 2.04) i w maju. Anarchistyczny spektakl stanowi kontrę do antropologicznego eseju. To opowieść o pomocy, w której nie brakuje dzikiego tańca i śpiewu.

W kolejnych miesiącach można wybrać się do teatru na: „Wodę w ustach” Sandry Szwarc, „Gwiazdę” Helmuta Kajzara czy „Miejskiego ptasiarza” Davida Lindo (kwiecień) lub „Magnolię” Paula Thomasa Andersona, „Marata/Sade” Petera Weissa czy „Nagasaki” Érica Faye.

Szczegóły repertuaru i bilety na stronie Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl