Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
- W mieście jest WBO, ale my chcieliśmy w szkole mieć coś swojego, o czym decydowaliby uczniowie. Wiosną oddaliśmy im głos. Chętnie przychodzili i mówili, co by chcieli. Ale tak łatwo nie było. Musieli przygotować kosztorys, kampanię promującą pomysł - przekonali się, że wcale to nie jest proste. Ale udało się - opowiada Marta Hołub, dyrektorka SP 113. - W głosowaniu zwyciężyła koncepcja stworzenia muralu Śląska Wrocław.
Szkolny Budżet Obywatelski będzie też za rok
Zaangażowanie uczniów w Szkolny Budżet Obywatelski było tak duże, że aż żal było zostawić inne projekty, które zdobyły sporo głosów. I tak powstała strefa wypoczynku, strefa planszówek a także ping-pong na przerwach.
- Nie poprzestaniemy na jednej edycji. Nasza księgowa znów liczy kasę, zapewne Rada Rodziców też będzie chciała się dołożyć i zrobimy 2. edycję SzBO - zapowiada Marta Hołub.
- Takie przedsięwzięcia jak to, wymagają od was zaangażowania i kreatywności. Cieszę się, że jesteście aktywni - zwraca się do uczniów Łukasz Olbert, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Wrocławia. - A wcale nie dziwi mnie, że wygrał Śląsk. To historia miasta, a tradycja kibicowska jest żywa. Rodzice na pewno opowiadają wam legendy. Jedną z legend Śląska jest Maciek Zieliński.
Co ciekawe, Szkolny Budżet Obywatelski funkcjonuje również w ZSP nr 8 we Wrocławiu. Ostatnio najwięcej głosów oddano na nowe siatki na boisku.
Wielki Śląsk Wrocław w SP 113
- Cieszę się, że zobaczyliście, jak trudno przejść proces od powstania pomysłu do jego realizacji, co to jest kalkulacja kosztów, kwestie formalne i organizacyjne. Tak działa miasto - mówi Maciej Zieliński, legendarny koszykarz Śląska, który obecnie w Radzie Miejskiej jest szefem komisji sportu, rekreacji i turystyki. - Oczywiście cieszę się również, że kibicujecie Śląskowi. Klub zrzesza wiele dyscyplin sportu, a sportowcy i kibice to jedna rodzina. Klub jest tak wielki, jak jego kibice.