wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:25

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Zmiany dla pieszych na pl. Grunwaldzkim
Kliknij, aby powiększyć
fragment esplanady na placu Grunwaldzkim fot. ZDiUM
fragment esplanady na placu Grunwaldzkim

Remont esplanady na placu Grunwaldzkim jest ukończony już w 80 procentach, teraz rusza ostatni etap prac rozbiórkowych i szczególnie czujni muszą być piesi. Idący z południa w stronę ul. Szczytnickiej oraz galerii handlowej będą kierowani do przejść przez wyspę centralną z przystankami. Zmiany nie dotyczą organizacji komunikacji zbiorowej ani w ruchu kołowym. Utrudnienia potrwają do ok. 3 tygodni.

Reklama

Piesi nie przejdą przez torowisko tramwajowe przy esplanadzie

– W obrębie remontowanej esplanady na placu Grunwaldzkim zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu pieszego. Mowa tu o wejściu na esplanadę od strony galerii handlowej i od południowej strony Ronda Reagana, czyli od strony hotelu asystenta, budynków Politechniki i ulicy Skłodowskiej-Curie. Piesi będą kierowani do ulicy Szczytnickiej oraz galerii handlowej przez wyspę centralną z przystankami. Nie będą mogli korzystać z przejścia dla pieszych przez torowisko tramwajowe oraz przejścia wraz z chodnikiem sąsiadującym z tym fragmentem esplanady. Ma to, oczywiście, związek z względami bezpieczeństwa – informuje Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. 

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Mapka z organizacją ruchu przy esplanadzie na pl. Grunwaldzkim fot. ZDiUM
Mapka z organizacją ruchu przy esplanadzie na pl. Grunwaldzkim

Zmieniona organizacja ruchu będzie obowiązywała w tym miejscu ok. 3 tygodnie.

Ostatni etap wyburzania najtrudniejszy

Wykonawca jest gotowy do rozpoczęcia wyburzania ostatniej części esplanady. Ten odcinek okazał się najtrudniejszym z dotychczasowych etapów, bo dokumentacja projektowa nie uwzględniła bardzo nietypowego sposobu osadzenia pawilonu, który zajmuje w tej chwili laboratorium medyczne.

– Na stropie esplanady rozbiórka deptaka wokół pawilonu mogłaby skutkować runięciem i zawaleniem się pawilonu do przyziemia. W związku z tym było konieczne opracowanie projektu wzmocnienia stropu pod pawilonem, a następnie realizacja prac – tłumaczy Ewa Mazur.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Trwa rozbi&oacute;rka esplanady na placu Grunwaldzkim</p> fot. ZDiUM
Trwa rozbiórka esplanady na placu Grunwaldzkim

Prace prowadzone przez ostatnie dwa miesiące w przyziemiu, warunki były dość trudne, nie było możliwości używania tam specjalistycznego sprzętu budowlanego, więc większość robót była wykonywana przy wykorzystaniu technologii ręcznej. Teraz prace zostały zakończone i w tym tygodniu zaczyna się rozbiórka.  

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: <p>Trwa rozbi&oacute;rka esplanady na placu Grunwaldzkim</p> fot. ZDiUM
Trwa rozbiórka esplanady na placu Grunwaldzkim

Esplanada będzie odbudowana w lepszym standardzie

Po zakończeniu rozbiórek wykonawca przystąpi do odbudowy esplanady wraz ze schodami i podjazdami dla osób niepełnosprawnych, w standardzie takim, jak całość już wykonanego odcinka. Czas niezbędny do wykonania odbudowy to 2-3 miesiące, w zależności od warunków pogodowych.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl