– Dzięki zamontowaniu oświetlenia nasz obiekt stanie się całoroczny i z torów będzie można korzystać dłużej niż dotychczas. Jesienią, gdy dni są coraz krótsze, obiekt trzeba było opuszczać ok. godziny 17, co uniemożliwiało korzystanie z niego osobom po pracy – mówił prezes WCT Spartan, Dariusz Kowalczyk.
Potrzebna precyzja do ustawienie kotew
W połowie marca wspomniane maszty zostały zainstalowane. Razem z iglicą każdy ma prawie po 25 m wysokości.
Ustawienie kotew w fundamencie musiało być niezwykle precyzyjne.
Wspomniana kotew to element konstrukcji stosowany do mocowania podłoża. Dzięki temu maszty w ogóle mogły być postawione.
Każdy z masztów waży ok. 3 ton. Żeby je zamontować potrzebny był dźwig. Następnie maszt jest podwieszany pod dźwig i precyzyjnie nastawiany na śruby w zakotwieniu w fundamencieAdrian Werbik z Wrocławskich Inwestycji
Prace nad montażem i uruchomieniem masztów powinny zakończyć się w marcu. Przypomnijmy, że w Parku Tysiąclecia na The World Games 2017 powstały w sumie dwa tory wrotkarskie: do jazdy szybkiej i ulicznej. Pierwszy z nich ma długość 200 m i 6 m szerokości i jest wyprofilowany na łukach. Drugi ma 600 m długości i 8 m szerokości. To największy tego rodzaju tor w kraju. Wybudowano go za 6 mln zł, z czego 1,5 mln zł to była dotacja z Ministerstwa Sportu.
Na torze do jazdy ulicznej już wcześniej zamontowano 36 lamp. – Oświetlenie już działa, uruchomiliśmy je i czekamy już na ukończenie prac na torze do jazdy szybkiej – kończy Werbik.
Będzie skatepark i rolkowisko
To jednak nie koniec inwestycji przy ul. Sukielickiej. Wcześniej wrocławskie Centrum Treningowe Spartan wybudowało nowy skatepark. Niebawem ma tam również powstać rolkowisko (w zimie przekształcane na lodowisko) wraz z budynkiem socjalnym.
– Chcielibyśmy, aby w tym miejscu powstało centrum sportów wrotkarskich. Tego typu inwestycje podnoszą standard obiektu, dzięki czemu staje się on bardziej dostępny i przyjazny rolkarzom, klubom sportowym oraz organizatorom zawodów w tej dyscyplinie – zapowiadał Dariusz Kowalczyk.