21°C Pogoda we Wrocławiu

Dane z godz. 20:05

3. Wieże z Hamburga za wysokie dla koszykarzy Śląska Wrocław
W pierwszym meczu, w Hali Stulecia, Śląsk wygrał z ekipą z Hamburga. Niestety w Niemczech, w rewanżu, nieznacznie przegrał. fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl

Śląsk Wrocław przegrał w środę, 16 marca, w Niemczech kolejny mecz w ramach europejskich rozgrywek EuroCup. Mocniejsza okazała się drużyna Hamburg Towers. Za tydzień powrót do Hali Stulecia i spotkanie z Partizanem Belgrad.

Wrocławscy koszykarze dobrze rozpoczęli środowy (16 marca) mecz. Po pierwszej kwarcie przegrywali tylko czterema punktami. Niestety kolejna kwarta to dominacja Niemców i do przerwy przegrywaliśmy prawie dwudziestoma punktami.

Walczyli do końca, ale nie dali rady

W drugiej połowie sytuację próbował ratować nasz najlepszy zawodnik Travis Trice, który na boisku spędził aż 38 minut i zdobył 29 punktów. Kroku dotrzymywał mu świetny, jak zwykle Aleksander Dziewa, który rzucił 21 punktów. Śląsk, pomimo walki do końca, nie był w stanie wygrać i ostatecznie polegliśmy w Hamburgu 86:92

Na awans trzeba jeszcze poczekać

Gdyby koszykarze Śląska pokonali Hamburg Towers, byliby pewni awansu do fazy play-off rozgrywek EuroCup. Niestety nasi zawodnicy przegrali w Hamburgu i muszą jeszcze trochę poczekać na awans. W następnym meczu może być trudno o zwycięstwo, bo do Wrocławia przyjeżdża legendarny Partizan Belgrad. Drużyna ze stolicy Serbii zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli naszej grupy.