wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:05

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Szpital im. Marciniaka w pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej. Co to oznacza dla pacjentów?
Kliknij, aby powiększyć
Badanie serca / zdjęcie ilustracyjne fot. Adobe Stock
Badanie serca / zdjęcie ilustracyjne

Oddział Kardiologii w Dolnośląskim Szpitalu Specjalistycznym im. Marciniaka, przy ul. Fieldorfa we Wrocławiu właśnie dołączył do pilotażu Krajowej Sieci Kardiologicznej. Program ma przyspieszyć ścieżkę pacjenta – od momentu wykrycia choroby do wdrożenia skutecznego leczenia. Kto może z niego skorzystać? Zobaczcie szczegóły.

Reklama

Szpital im. Marciniaka dołączył do Krajowej Sieci Kardiologicznej

Pilotaż, który od ponad roku realizowany jest już na Mazowszu przyspiesza ścieżkę pacjenta od momentu wykrycia choroby do wdrożenia skutecznej terapii. Pacjenci maksymalnie w ciągu 30 dni mają trafić do kardiologa i rozpocząć leczenie najlepszymi dostępnymi metodami w ośrodku specjalistycznym. 

Pomoże w tym specjalny koordynator leczenia kardiologicznego, który poprowadzi pacjenta od diagnozy po zakończenie terapii. W szpitalu im. Marciniaka kwalifikacją chorych zajmą się specjaliści z Oddziału Kardiologii.

Pacjenci mają zapewnioną opiekę koordynatora leczenia, krótszy czas oczekiwania na wizytę w poradni, szybszy dostęp do badań diagnostycznych oraz zapewnienie ciągłości leczenia w ośrodkach współpracujących.
Agnieszka Czajkowska-Masternak, rzeczniczka prasowa Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka

Ośrodkiem koordynującym pilotaż KSK na Dolnym Śląsku jest Uniwersytecki Szpital Kliniczny przy ul. Borowskiej, poza szpitalem im. Marciniaka w sieci są także: 4. Wojskowy Szpital z Polikliniką i Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego.

Kto może skorzystać z programu?

Z programu skorzystają osoby, które mają zdiagnozowane rozpoznanie wstępne i nie podejmowały leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego:
  • z zaburzeniami rytmu serca i przewodzenia,
  • z wadami zastawkowymi serca,
  • z niewydolnością serca,
  • z nadciśnieniem tętniczym opornym i wtórnym.

Jak zgłosić się do programu Krajowej Sieci Kardiologicznej?

Aby dołączyć do programu, trzeba mieć skierowanie do poradni kardiologicznej (wystawione przez lekarza POZ lub Ambulatoryjnej Opieki Specjalistycznej) oraz wyżej wymienione rozpoznanie wstępne.

Można zgłosić się bezpośrednio do koordynatora leczenia kardiologicznego w szpitalu im. Marciniaka – pod numerem tel. 725 255 573 (czynny od poniedziałku do piątku).

Uruchomiona została też ogólnopolska infolinia kardiologiczna: 22 34 34 700 (czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-15:00).

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl