wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

4°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja

Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja

Data publikacji: Autor:

„Umysł jest jak spadochron, nie działa, jeśli nie jest otwarty” – słowa Franka Zappy stały się myślą przewodnią warsztatów „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja”, mających na celu zapobieganie powstawaniu uprzedzeń i uproszczonych wyobrażeń o innych ludziach. Zajęcia odbędą się w kwietniu, maju i czerwcu, udział bezpłatny.

Reklama

Każdy z nas posługuje się stereotypami. Wykonując proste ćwiczenia w grupie, samodzielnie odrywamy uproszczone konstrukcje myślowe, które pomagają nam w budowaniu opinii o innych. Niestety, taki sposób oswajania odmienności łatwo może przerodzić się w uprzedzenia, które z kolei mogą prowadzić do dyskryminacji.

Czy dyskryminuję? Czy jestem dyskryminowany? Jak radzić sobie z dyskryminacją? Szkolenie „Stereotypy – uprzedzenia – dyskryminacja” pomoże odpowiedzieć na te pytania. Warsztat tworzy także płaszczyznę dialogu i integracji, w której uczestnicy mają okazję do wymiany wiedzy i własnych doświadczeń.

Szkolenie odbędzie się w trzech terminach: 29 kwietnia, 27 maja oraz 24 czerwca, w godz. 16.30-18.30 w siedzibie Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, pl. Dominikański 6, sala 323. Warsztaty są jednorazowe, dlatego można wybrać odpowiadający termin.Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową na adres [email protected]

Ilość miejsc jest ograniczona. W razie nieobecności prosimy o informację mailem, aby umożliwić udział chętnym osobom z listy rezerwowej.

Więcej informacji: wielokultury.wroclaw.pl i wcrs.wroclaw.pl

Organizatorem szkolenia jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Zajęcia prowadzą:

  • Anna Kuderewska – trenerka i edukatorka związana z Domem Spotkań im. Angelusa Silesiusa i Towarzystwem Edukacji Antydyskryminacyjnej, absolwentka Akademii Treningu Antydyskryminacyjnego w pracowni wrażliwości kulturowej (Willa Decjusza, Kraków), od 2007 r. aktywnie rozwija koncepcje sprzyjające równości i różnorodności oraz włączaniu grup dyskryminowanych i marginalizowanych w społeczność Wrocławia. Działa na rzecz społeczności romskiej, realizując projekty edukacyjne dla nauczycieli.
  • Anna Elektra Malkogiorgos – kulturoznawczyni, członkini zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestniczka kursu trenerskiego „Trener Kompetencji Międzykulturowych” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.
  • Daniel Góra – realizator projektów i członek zespołu ds. dialogu międzykulturowego, uczestnik kursu trenerskiego „Trener Kompetencji Międzykulturowych” Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama