Niektóre filmy są tak złe, że zyskują mnóstwo fanów, którzy doceniają ich absurdalny (choć nie zawsze zamierzony) humor i dramatycznie złe (a przez to obezwładniająco zabawne) efekty specjalne. Takie specyficzne produkcje najlepiej ogląda się w towarzystwie innych koneserów, którzy także zsuwają się ze śmiechu z krzeseł, komentują i rozbierają film na czynniki pierwsze.
„Walka z cukrem jeszcze nigdy nie była tak krwawa”
Czy tak będzie z seansem, który możemy obejrzeć w tłusty czwartek (czyli 27 lutego) o godz. 18 w bibliotece na Jagodnie (ul. Wilhelma Grapowa 1)? Zobaczymy, ale zapowiedź organizatorów jest obiecująca:
Seans na Jagodnie to jedyna okazja we Wrocławiu, by zamienić się z pączkami miejscami: to nie my będziemy je wcinać, a one nas. Walka z cukrem jeszcze nigdy nie była tak krwawa! Zapraszam na seans filmu klasy "Z" na najwyższym z najniższych poziomie!Radek Pisula, youtuber i bibliotekarz
Seans filmu o krwiożerczych pączkach (tytuł jest na razie niespodzianką) to pomysł Radka Pisuli, który prowadzi na You Tubie dwa kanały poświęcone popkulturze: Napisy Końcowe i Full Frontal Pisula, a w bibliotece na Jagodnie cykl „Napisy Końcowe Horror Show”. Bezpłatne pokazy filmowe odbywają się tam w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz.18:00.
Seans jak trening areobowy
Tytuł filmu jest na razie tajemnicą, ale jedno jest pewne: będzie strasznie śmiesznie. Poza tym tylko pomyślcie: ważący 60 g pączek z nadzieniem może mieć nawet 400 kalorii, a rzadko kończy się na jednym, prawda?
Tymczasem, jak szacują naukowcy, śmiejąc się do rozpuku, można stracić nawet 40 kalorii w kwadrans! Klatka piersiowa unosi się i opada, mięśnie brzucha pracują jak należy, a przy okazji obniża się poziom hormonu stresu we krwi. Taki seans jest jak trening aerobowy!
Nie tylko zabawne horrory
Biblioteka na Jagodnie organizuje także wiele innych wydarzeń, np. działa tam Klub Rodzica z warsztatami plastycznymi i spotkaniami wokół książek. Aktualności najlepiej śledzić, zaglądając do zakładki placówki na stronie MBP we Wrocławiu.
Jest tam także bogaty zbiór literatury pięknej i popularnonaukowej dla dorosłych, młodych dorosłych (tzw. literatura Young Adult) oraz dzieci, mang i powieści graficznych.
Poza książkami można wypożyczyć audiobooki, gry planszowe i puzzle. Zbiory nieustannie się powiększają: przybywa nowości wydawniczych i książek polecanych przez czytelników.
Biblioteka mieści się przy ul. Grapowa 1, przy skrzyżowaniu z Sygnałową, w tym samym budynku, co żłobek. Jest wyposażona w internet bezprzewodowy i dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Są tu stoliki, przy których można uczyć się lub pracować, kanapy, a dla dzieci przygotowano miejsce do zabawy.