3. Edukacja
  4. Praca w IT? Najpierw trzeba zdobyć wykształcenie. Można to zrobić bezpłatnie
Studentki i wykładowca Uniwersytetu Sukcesu materiały prasowe
Studentki i wykładowca Uniwersytetu Sukcesu

Chcesz zmienić swoje życie przez podjęcie pracy w branży IT? Wystarczą chęci – nie musisz mieć pieniędzy na studia. Ruszył właśnie nabór na bezpłatny "uniwerek". Propozycja dotyczy tylko kobiet w wieku 18-25 lat, które są w trudnej sytuacji życiowej.

Na Uniwersytecie Sukcesu dostępnych jest 80 miejsc – informuje organizator przedsięwzięcia Fundacja Digital University. Kształcić można się na jednym z trzech kierunków: UX Designer, Java Developer i Frontend Developer, a poza kursami programowania dla uczestniczek są tygodniowe warsztaty motywacyjno-rozwojowe, spotkania z doradcami HR i mentorami, a także – uwaga – płatne staże.

Szansa na rozwój dla kobiet w wieku 18-25 lat

Uniwersytet Sukcesu kierujemy do młodych, ambitnych kobiet, które chcą zdobyć atrakcyjny zawód przyszłości, ale z powodu różnych ograniczeń, nie mogą takiej drogi przebyć samodzielnie. Zapewniamy wszystko to, co jest potrzebne, aby wejść na rynek pracy IT: wsparcie doradców HR i mentorów z branży, kursy programistyczne zakończone egzaminami, warsztaty motywacyjno-rozwojowe i płatne staże u partnerów programu. Zachęcamy do zgłaszania się wszystkie kobiety w wieku 18-25 lat, które chciałyby związać swoją przyszłość zawodową z branżą IT. Każdą kandydaturę rozpatrujemy indywidualnie. Docieramy też bezpośrednio do domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych i zachęcamy dziewczyny do udziału.
Ela Wojciechowska, prezeska Fundacji Digital University

Do tej pory w Uniwersytecie Sukcesu wzięło udział 348 kobiet. Pracownicy IT potrzebni są we wszystkich branżach, dlatego też absolwentki programu pracują obecnie w bardzo różnych obszarach: od działów cyberbezpieczeństwa w dużych bankach zaczynając, poprzez retail, organizacje społeczne, domy mediowe i branżę hotelową, a na gamingu kończąc. Wiele z nich zdecydowało się na studia technologiczne.

Program jest bezpłatny

Program jest bezpłatny dzięki wsparciu sponsorów. Realny koszt wykształcenia jednej uczestniczki to bowiem niebagatelna kwota 10 tys. zł.

W branży ubezpieczeń szczególnie dostrzegamy wartość z inwestycji w kompetencje przyszłości, na przykład te związane z technologią i branżą IT. Wspólnie z pracownikami i współpracownikami angażujemy się, aby pomóc dziewczynom, które nie mają łatwego startu na początku swojej drogi zawodowej, wzmacniać kompetencje zarówno w zakresie nowych technologii, jak również w rozpoczęciu zawodowej kariery w branży IT. Nasz udział w projekcie to nie tylko wsparcie finansowe, to przede wszystkim zaangażowanie, mentoring, dzielenie się ekspercką wiedzą i odpowiedzialność za rozwój młodych, ambitnych kobiet w świecie digitalu.
Marta Pokutycka-Mądrala, dyrektor komunikacji korporacyjnej Nationale-Nederlanden

Obecna V edycja Uniwersytetu Sukcesu rozpocznie się w lipcu pięciodniowymi warsztatami motywacyjno-rozwojowymi, organizowanymi m.in. we Wrocławiu. Przez kolejne miesiące uczestniczki będą pracować indywidualnie ze swoimi doradcami HR i mentorami. Jesienią rozpoczną kursy programowania, które zakończą się egzaminem i otrzymaniem certyfikatu. Poza pierwszym etapem, warsztatem stacjonarnym, pozostałą część programu można realizować online z dowolnego miejsca w Polsce.

Zgłoszenia do programu przyjmowane są do 14 maja przez stronę uniwersytetsukcesu.com.