wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Ale słodki sukces! Wrocławianie zostali wicemistrzami Polski w konkursie cukierniczym. Brawo! [FILM]

Patrząc na cukiernicze dzieła, które wychodzą spod ich rąk, od razu robimy się głodni... Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 5, przy ul. Dawida we Wrocławiu zdobyli drugie miejsce w ogólnopolskich mistrzostwach cukierniczych − Expo Sweet 2023, które odbyły się w Warszawie. Jak wyglądały eliminacje i jak duża była konkurencja? Czy w przyszłości planują kontynuować swoją pasję, pracując w zawodzie? Zobaczcie, co nam powiedzieli!

Reklama

Wielki sukces wrocławskich uczniów! 

W Warszawie, 1 marca, odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniów Szkół Cukierniczych Expo Sweet 2023. Przystąpiło do nich 70 zespołów, a do rundy finałowej zakwalifikowało się 6 drużyn, wśród nich uczniowie z Zespołu Szkół Zawodowych nr 5 we Wrocławiu, którzy zdobyli drugie miejsce.

Zdobycie drugiego miejsca w mistrzostwach otworzyło nam wiele możliwości na ścieżce naszej kariery. Ja, jako osoba, która ma zamiar pracować w cukiernictwie jestem bardzo zadowolona z siebie i z naszej pracy. Mam nadzieję, że nie jest to ostatni konkurs, w którym brałam udział.
Milena Grudzińska, uczennica klasy cukierniczej w ZSZ nr 5 we Wrocławiu

Milena Grudzińska i Dominik Czyczerski, którzy uczęszczają do klasy cukierniczej, pod bacznym okiem nauczyciela − pani Krystyny Stępień, stanęli do zaciętej walki o puchar. Pierwsza konkurencja polegała na zrobieniu i zaprezentowaniu deseru, a druga na przygotowaniu dwóch tortów – do degustacji, a także do oceny na wystawę.

Głównym celem konkursu jest popularyzacja zawodu cukiernika wśród młodzieży i wyłonienie najzdolniejszych uczniów, którzy w przyszłości zachwycą swoim zaangażowaniem i fachowością w zawodzie. 

Expo Sweet 2023 w Warszawie

Zobaczcie, jakie słodkości tworzą cukiernicy z ZSZ nr 5 we Wrocławiu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl