Msza święta w kościele rozpoczęła się o godzinie 14.00. Po modlitwie w świątyni kondukt żałobny przeszedł na cmentarz parafialny Świętej Rodziny. Krzysztofa Balawejdera pożegnali bliscy z rodziny, przyjaciele i koledzy z pracy, przedstawiciele władz miasta, a wśród nich prezydent i radni, reprezentanci służb mundurowych oraz inni oficjele i wrocławianie. Wiele osób przyszło w charakterystycznych dla prezesa MPK żółtych szalikach.
- Mamy do czynienia z osobą wyjątkową - mówił podczas pożegnania w kościele św. Faustyny prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. - Historia Krzysztofa, jego aktywności, jego związki z ludźmi to w istocie - jakby powiedział nasz kolega - taka oniryczna opowieść o po prostu dobrym człowieku.
Pożegnania w księdze kondolencyjnej
Inną formą pożegnania był wpis do księgi kondolencyjnej, która czeka do piątku (27 stycznia) w siedzibie wrocławskiego MPK przy ulicy Prusa 75-79 (w godzinach od 8.00 do 16.00). Prezydent Wrocławia napisał w niej:
Kochany Krzyśku. Powtórzę. Jesteś (bo nie umiem akurat o Tobie pisać, że byłeś) Super Prezesem, Super Obywatelem Miasta, Super Kibicem, Super Kolegą i po prostu dobrym człowiekiem. Wrocław oraz my wszyscy jesteśmy i zawsze będziemy Ci za wszystko wdzięczni. I zawsze będziemy pamiętać.Jacek Sutryk w księdze kondolencyjnej Krzysztofa Balawejdera
Krzysztof Balawejder (1978 – 2023)
Krzysztof Balawejder urodził się w 1978 roku we Wrocławiu. Zmarł 19 stycznia 2023 roku. Żył 44 lata.
Funkcję prezesa zarządu MPK Wrocław pełnił od 6 maja 2019 roku. W tym czasie konsekwentnie realizował programy modernizacji floty i wrocławskich torowisk, w tym Torywolucję, której efekty po raz ostatni podsumował 30 grudnia.
Krzysztof Balawejder dał się poznać jako społecznik, aktywny manager, pasjonat transportu miejskiego. Jego koledzy z pracy piszą, że bez reszty angażował się w zarządzanie największą spółką miejską oraz w liczne akcje charytatywne i społeczne, w ostatnim czasie szczególnie na rzecz Ukrainy. Jako zapalony kibic chętnie współpracował z wrocławskimi klubami sportowymi, rozmawiał z mieszkańcami. Zawsze był uśmiechnięty i z dystansem do siebie.
Przed podjęciem pracy w MPK Wrocław stał na czele spółki POLBUS-PKS w latach 2012 – 2019. Wcześniej zaangażowany był w pracę w Ministerstwie Skarbu Państwa. Był związany także z Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim we Wrocławiu. Ukończył politologię, a następnie studia doktoranckie na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Był założycielem i członkiem Stowarzyszenia Absolwentów i Studentów Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Jego ciepło, serdeczność i niezwykłe oddanie miastu i sprawom ważnym dla jego mieszkańców stanowiły fundament misji MPK i pozostaną z nami na zawsze. Krzysztofie, przyjacielu - każdego dnia ciężką pracą i zaangażowaniem będziemy honorować Twoją pamięć.współpracownicy na stronie MPK Wrocław