4. Wrocławianie żegnają Krzysztofa Balawejdera, zmarłego prezesa MPK we Wrocławiu (KSIĘGA KONDOLENCYJNA)
Księga kondolencyjna jest wystawiona w siedzibie wrocławskiego MPK przy ulicy Prusa 75-79 od poniedziałku (23.01.) do piątku (27.01.) w godzinach 8.00 – 16.00. fot. Oleksandr Poliakovsky

"Kochany Krzyśku. Powtórzę. Jesteś (bo nie umiem akurat o Tobie pisać, że byłeś) Super Prezesem, Super Obywatelem Miasta, Super Kibicem, Super Kolegą i po prostu dobrym człowiekiem. Wrocław oraz my wszyscy jesteśmy i zawsze będziemy Ci za wszystko wdzięczni. I zawsze będziemy pamiętać" - napisał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, w księdze kondolencyjnej śp. Krzysztofa Balawejdera, która od dzisiaj (poniedziałek, 23 stycznia) jest wystawiona w siedzibie MPK Wrocław.

Każdy wrocławianin może pożegnać zmarłego w ostatni czwartek (19 stycznia) prezesa MPK Wrocław - Krzysztofa Balawejdera - wpisując się do księgi kondolencyjnej.

Księga jest wystawiona w siedzibie wrocławskiego MPK przy ulicy Prusa 75-79 od poniedziałku (23.01.) do piątku (27.01.) w godzinach 8.00 – 16.00.

Pogrzeb Krzysztofa Balawejdera już we wtorek, 24 stycznia, we Wrocławiu

Uroczystości pogrzebowe Krzysztofa Balawejdera rozpoczną się we wtorek, 24 stycznia, o godzinie 14.00 mszą świętą w kościele pw. św. Faustyny we Wrocławiu przy ul. Maksymiliana Jackowskiego. Po mszy prezes MPK zostanie pochowany na Cmentarzu Świętej Rodziny przy ul. Smętnej we Wrocławiu.

Krzysztof Balawejder zmarł nagle, w czwartek, 19 stycznia. Prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu miał 44 lata. - Bezgranicznie oddany miastu - tak szefa MPK wspominał Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Krzysztof Balawejder - nie tylko prezes MPK Wrocław

Od 6 maja 2019 roku Krzysztof Balawejder był prezesem zarządu MPK, który skutecznie realizował miejskie programy związane z komunikacją miejską. Wcześniej - w latach 2012-2018 - był prezesem zarządu POLBUS-PKS we Wrocławiu, był też związany m.in. z Ministerstwem Skarbu i Dolnośląskim Urzędem Wojewódzkim.