Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Atrakcje MovieGate Wrocław
Muzeum MovieGate we Wrocławiu podzielone jest na trzy części:
- kolekcję filmową,
- laboratorium iluzji,
- pokazy szalonego naukowca.
W pierwszej z nich można znaleźć takie przedmioty, jak broń, kostiumy oraz rekwizyty z filmów. Fani Harry'ego Pottera mogą stanąć oko w oko z pająkiem Aragogiem, a miłośnicy produkcji Marvel Studios zobaczą tarczę Kapitana Ameryki z 1990 r.
Na miejscu warto też zwrócić uwagę na maskę oryginalnego samochodu należącego do Jamesa Bonda w filmie „Jutro nie umiera nigdy”, noszoną przez aktorkę Evę Green suknię z bondowskiego „Casino Royal”, fragment modelu statku „Gwiazda śmierci” z „Gwiezdnych wojen” czy ubiór rzymskiego legionisty, w którym Russell Crowe zagrał w „Gladiatorze”.
Z kolei stroje z polskich filmów specjalnie wypożyczono z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Jest tam choćby strój Ulricha von Jungingena z „Krzyżaków” Aleksandra Forda czy dżinsowa kamizelka marki Levis należąca do Pana Kleksa.
Laboratorium Iluzji w MovieGate
W MovieGate można także zagłębić się w magiczny świat iluzji. Zajrzysz tu do studni bez dna, przejrzysz się w krzywym zwierciadle, a także zaobserwujesz działanie Cewki Tesli tworzącej pioruny. Ponadto dowiesz się sporo o ciekłym azocie i będziesz mógł zrobić sobie zdjęcie przy podświetlanych, barwnych obiektach.
Szlak historyczny i szlak naukowy w MovieGate
Obiekt można zwiedzać także szlakiem historycznym. Jeden z korytarzy bunkru wystylizowany jest na niemiecki schron. Manekiny ubrane są w mundury, a cywile w codzienne ubrania. Zobaczymy także zachowane z czasów wojny fluorescencyjne napisy na ścianach, wojenne wyposażenie, stroje, a także oryginalne bronie. Jest również jedyny ocalały w Europie egzemplarz kombinezonu chemicznego.
Z kolei w Laboratorium Szalonego Naukowca, które jest świetną atrakcją dla dzieci, odbywają się pokazy zjawisk chemiczno-fizycznych. Zwiedzający mogą odkryć:
- działanie ciekłego azotu (czy naprawdę jest taki niebezpieczny?),
- działanie temperatury (czym właściwie jest?),
- dym, kolorowe płyny, wybuchy, chmury czy suchy deszcz.
Pokazy dostosowane są do wieku widzów. Można tu także zorganizować urodziny, gdzie uczestnicy zjedzą tort w towarzystwie fiolek wypełnionych tajemniczymi płynami. To pomysł na zabawę, ale i zdobycie wiedzy o otaczającym nas świecie.
Galeria Sztuki Filmowej MovieGate – bilety
Bilety do MovieGate we Wrocławiu można zakupić w kasie biletowej na terenie muzeum. Wykaz cen dostępny jest na stronie obiektu. Przed wejściem warto pamiętać o tym, pokazy naukowe odbywają się wyłącznie dla grupy min. 10 uczestników.
MovieGate Wrocław – godziny otwarcia
Muzeum MovieGate otwarte jest przez cały tydzień w godzinach:
- poniedziałek-czwartek: 10:00-18:00,
- piątek-niedziela: 10:00-20:00.
Z kolei pokazy Szalonego Naukowca odbywają się codziennie o godzinie: 12:00 oraz 16:00.
Dojazd i parking w pobliżu MovieGate we Wrocławiu
Wejście do MovieGate znajduje się w podziemiach placu Solnego 10a. Schody prowadzące do muzeum mieszczą się tuż obok kwiaciarni. Dotrzemy tam w kilka minut wysiadając na przystanku Rynek, a dojeżdżają tu:
- tramwaje: 3, 10, 12, 13, 18;
- autobusy: 132, 142, K.
Zmotoryzowani mogą zostawić pojazd na płatnym parkingu przy placu Solnym. Samochód można także zaparkować na:
- parkingu podziemnym pod placem Wolności (pod Narodowym Forum Muzyki),
- parkingu wielopoziomowym przy ul. Kazimierza Wielkiego,
- parkingu przy ul. Ofiar Oświęcimskich.