Książki Wydawnictwa Literackiego, które można wygrać
2 egz. „Dziewczynka zagubiona w swoim stuleciu szuka taty” Gonçalo Manuela Tavaresa, przekład Wojciech Charchalis
Zapadająca w pamięć opowieść o tym, co jest ważne w życiu, gdzie kryje się remedium na nasze newrozy i jak znaleźć porządek w otaczającym nas chaosie.
Hanna i Marius. Berlin, XX wiek. Marius spotyka dziewczynę, która szuka swojego ojca. Hanna ma brązowe włosy, czarne oczy i czternaście lat. Z trudem mówi, nie do końca wie, co się z nią dzieje i nie pojmuje rozumowania innych. Jest zagubiona. Marius się spieszy, ale zmienia plany i towarzyszy jej.
Misja prowadzi ich do Berlina, do hotelu z korytarzami, które przywołują widma wojny. To wędrówka pośród własnych obsesji i gruzów minionego stulecia.
2 egz. „Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca” Colina Dickey'a, przekład Jerzy Kozłowski
Kto straszy w najmroczniejszych domach Ameryki?
Niezwykła, reporterska podróż po nawiedzonych budynkach, parkach, szpitalach psychiatrycznych i nie tylko...
Duchy w starych hotelach, opuszczonych więzieniach i szpitalach – tego boimy się najbardziej. Ale dlaczego? Colin Dickey wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, aby rozszyfrować zagadkę i odkryć magię przyciągania tych miejsc. Z bezgraniczną ciekawością wywołuje zmarłych, skupiając się na tym, jak my, żyjący, radzimy sobie z opowieściami o nich. Jednocześnie przybliża historię Stanów Zjednoczonych przez pryzmat przywołanych opowieści, dając czytelnikom wnikliwy, reporterski obraz Ameryki na przestrzeni lat.
2 egz. „Silva Rerum IV” Kristiny Sabaliauskaitė, przekład Kamila Pecela
Czwarty i zarazem ostatni tom „wielkiej sagi wileńskiej”. Wspaniała panorama kultury oświeceniowej Europy i barwny opis obyczajów epoki.
Lata 70. XVIII wieku. Wielkie Księstwo Litewskie chyli się ku upadkowi, a szlachta dzieli na wrogie obozy zwolenników starego i nowego ładu. Tymczasem na zachodzie Europy filozofowie głoszą prymat rozumu, rodzą się nowatorskie style w sztuce, kobiety dochodzą do głosu w życiu publicznym, naukowym i artystycznym. Czy ten ożywczy powiew dotrze do Wilna?
Opowieść o końcu wszystkiego – stulecia, dawnego porządku, jednostki, a jednocześnie o początkach najważniejszych pojęć naszej cywilizacji: praw człowieka, równości, tolerancji i wolności.
Jak wygrać książki od Wydawnictwa Literackiego
Aby wygrać egzemplarze książek ufundowanych przez Wydawnictwo Literackie trzeba do 25 listopada do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy, podać imię, nazwisko, a w treści wpisać kontaktowy numer telefonu, a następnie napisać, z jakiego kraju pochodzi jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy Gonçalo Manuel Tavares.
Wygrywają trzy pierwsze i trzy ostatnie zgłoszenia, których autorzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie. O wygranej poinformujemy telefonicznie i mailowo.