wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Konkursy
  4. Książki od Wydawnictwa Literackiego do wygrania. Tom Portugalczyka Tavaresa, sagę wileńską Sabaliauskaitė, książkę o duchach [ZAKOŃCZONY]

Książki od Wydawnictwa Literackiego do wygrania. Tom Portugalczyka Tavaresa, sagę wileńską Sabaliauskaitė, książkę o duchach [ZAKOŃCZONY]

Magdalena Talik,

Na zdjęciu książki od Wydawnictwa Literackiego, które można wygrać w konkursie na wroclaw.pl fot. Mat
Na zdjęciu książki od Wydawnictwa Literackiego, które można wygrać w konkursie na wroclaw.pl

Już od 1 do 4 grudnia 2022 w Hali Stulecia 30. Wrocławskie Targi Dobrych Książek. Od 14 listopada na www.wroclaw.pl konkursy, w których wygracie książki wydawców prezentujących swoją ofertę w ramach targów. Tym razem rewelacyjne nowości Wydawnictwa Literackiego – książka mistrza portugalskiej prozy Tavaresa, wyczekiwana ostatnia część sagi wileńskiej Kristiny Sabaliauskaitė i książka o nawiedzonych miejscach Ameryki. Konkurs trwa do 25 listopada do 9.00. Grajcie!

Reklama

Książki Wydawnictwa Literackiego, które można wygrać

2 egz. „Dziewczynka zagubiona w swoim stuleciu szuka taty” Gonçalo Manuela Tavaresa, przekład Wojciech Charchalis

Zapadająca w pamięć opowieść o tym, co jest ważne w życiu, gdzie kryje się remedium na nasze newrozy i jak znaleźć porządek w otaczającym nas chaosie.

Hanna i Marius. Berlin, XX wiek. Marius spotyka dziewczynę, która szuka swojego ojca. Hanna ma brązowe włosy, czarne oczy i czternaście lat. Z trudem mówi, nie do końca wie, co się z nią dzieje i nie pojmuje rozumowania innych. Jest zagubiona. Marius się spieszy, ale zmienia plany i towarzyszy jej.

Misja prowadzi ich do Berlina, do hotelu z korytarzami, które przywołują widma wojny. To wędrówka pośród własnych obsesji i gruzów minionego stulecia.

2 egz. „Ghostland. Ameryka i jej nawiedzone miejsca” Colina Dickey'a, przekład Jerzy Kozłowski

Kto straszy w najmroczniejszych domach Ameryki?

Niezwykła, reporterska podróż po nawiedzonych budynkach, parkach, szpitalach psychiatrycznych i nie tylko...

Duchy w starych hotelach, opuszczonych więzieniach i szpitalach – tego boimy się najbardziej. Ale dlaczego? Colin Dickey wyrusza w podróż po Stanach Zjednoczonych, aby rozszyfrować zagadkę i odkryć magię przyciągania tych miejsc. Z bezgraniczną ciekawością wywołuje zmarłych, skupiając się na tym, jak my, żyjący, radzimy sobie z opowieściami o nich. Jednocześnie przybliża historię Stanów Zjednoczonych przez pryzmat przywołanych opowieści, dając czytelnikom wnikliwy, reporterski obraz Ameryki na przestrzeni lat.

2 egz. „Silva Rerum IV” Kristiny Sabaliauskaitė, przekład Kamila Pecela

Czwarty i zarazem ostatni tom „wielkiej sagi wileńskiej”. Wspaniała panorama kultury oświeceniowej Europy i barwny opis obyczajów epoki.

Lata 70. XVIII wieku. Wielkie Księstwo Litewskie chyli się ku upadkowi, a szlachta dzieli na wrogie obozy zwolenników starego i nowego ładu. Tymczasem na zachodzie Europy filozofowie głoszą prymat rozumu, rodzą się nowatorskie style w sztuce, kobiety dochodzą do głosu w życiu publicznym, naukowym i artystycznym. Czy ten ożywczy powiew dotrze do Wilna?

Opowieść o końcu wszystkiego – stulecia, dawnego porządku, jednostki, a jednocześnie o początkach najważniejszych pojęć naszej cywilizacji: praw człowieka, równości, tolerancji i wolności.

Jak wygrać książki od Wydawnictwa Literackiego

Aby wygrać egzemplarze książek ufundowanych przez Wydawnictwo Literackie trzeba do 25 listopada do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy, podać imię, nazwisko, a w treści wpisać kontaktowy numer telefonu, a następnie napisać, z jakiego kraju pochodzi jeden z najciekawszych współczesnych pisarzy Gonçalo Manuel Tavares. 

Wygrywają trzy pierwsze i trzy ostatnie zgłoszenia, których autorzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie. O wygranej poinformujemy telefonicznie i mailowo.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl