Chór, który w ramach kilkuletniego projektu „Spektrum światła” poprowadzi chórmistrzyni Aleksandra Szymańska, będzie szukał dźwiękowego odpowiednika barwy żółtej, która, jak mówią organizatorzy, jest energetyzująca i optymistyczna, a jednocześnie łączy się ją z władzą i egoizmem.
Zwieńczeniem warsztatów będzie koncert, który otworzy wystawę „Spektrum światła. Ekspozycja na kolor. Żółty”.
Taki chór powstanie po raz pierwszy, jednak projektowi „Spektrum światła” towarzyszyły już warsztaty muzyczne. Kolor czerwony brzmiał głęboko, a barwę pomarańczową wyrażały bardzo specyficzne, szumiące dźwięki, którym towarzyszyły bębny i gitara.Sylwia Owczarek, koordynatorka projektu Spektrum światła. Ekspozycja na kolor. Żółty
Choć organizatorzy szukają przede wszystkim seniorów, w wydarzeniu mogą wziąć udział również osoby, które seniorami jeszcze nie są.
Co trzeba zrobić, aby dołączyć do chóru?
Wystarczy zgłosić swój udział organizatorom.
Można to zrobić na dwa sposoby:
- napisać maila na adres: mww.zapisy[at]gmail.com
- zadzwonić pod numer 71 3564253 i zgłosić swój udział.
W ramach przygotowań do koncertu, który zaplanowano na 9 marca (godz. 17), odbędą się trzy spotkania:
- 16 lutego, godz. 12
- 23 lutego, godz. 12
- 2 lutego, godz. 12
Czerwony, pomarańczowy, żółty
Projekt „Spektrum światła" to seria interaktywnych, angażujących wszystkie zmysły scenografii w przestrzeni Samoobsługowego Muzeum na 2. piętrze Muzeum Współczesnego Wrocław oraz towarzyszące im najróżniejsze działania edukacyjne.
W ramach cyklu, który rozpoczął się w 2020 roku, badana jest jakość kolejnych barw spektrum światła widzialnego. Dotąd uczestnicy wydarzenia zajmowali się barwą pomarańczową i czerwoną.