4. Budują supernowoczesną szkołę przy Asfaltowej. Wokół będzie dużo zieleni. Zobaczcie zdjęcia
Szkoła Podstawowa nr 11 posiada m.in. dwa place zabaw, dwa boiska i dwie sale sportowe. Fot. Bartosz Chochołowski

Już niedługo SP 11 zostanie ukończona. Zaczęły się pierwsze odbiory. Od września jej progi przekroczą uczniowie oraz przedszkolaki. Można im zazdrościć, bowiem poza nowymi, przestronnymi, pachnącymi nowością klasami, czekają na nich dwie sale gimnastyczne, boiska, bieżnia, plac zabaw i stołówka.

Dobre wrażenie sprawiają przestronne, szerokie korytarze. Gdy jednocześnie w placówce będzie tysiąc uczniów, wrażenie dużych przestrzeni zniknie, ale z pewnością nie będą się tłoczyć.

Wielkie, nowe osiedla to wiele dzieci

Tysiąc uczniów i dwustu przedszkolaków to docelowa liczba dzieci i młodzieży, która będzie tu uczęszczać. Na nowy rok szkolny 2023/2024 rekrutacja dotyczyła klas pierwszych. Klasy wyższe zapełnią ci, którzy przeniosą się z innych placówek. Na razie poza oddziałami przedszkolnymi będą zapełnione klasy od pierwszej do szóstej. Łącznie około 600 uczniów.

To będzie bardzo nowoczesna i przestronna placówka, w której zarówno uczniowie, jak i nauczyciele będą mieli zapewnione idealne warunki do nauki i pracy. Jako nauczyciele będziemy kładli duży nacisk na wszechstronny rozwój i samodzielność dziecka.
Dagmara Babczyńska, odpowiedzialna za organizację placówki

Chętnych nie brakuje, bowiem Jagodno i Wojszyce, na styku których stoi szkoła, przeżywają dynamiczny rozwój, powstały tam nowe, duże osiedla mieszkaniowe. Takie inwestycje w sporej mierze zasiedlają rodziny z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkolnym. Zainteresowani są oczywiście również „starzy” mieszkańcy, których pociechy uczęszczają do odleglejszych placówek.

W roku szkolnym 2023/2024 ma powstać osiem klas pierwszych. Z innych, pobliskich szkół przeniesieni zostaną na wniosek rodziców uczniowie obecnych klas I-V - w sumie kilkanaście oddziałów. Chodzi tu przede wszystkim o rodzeństwo uczniów zrekrutowanych do klas I, między innymi z SP nr 23 przy ul. Przystankowej, SP nr 32 przy ul. Kłodzkiej, a także SP nr 17 przy ul. Wieczystej i SP nr 77 przy ul. Św. Jerzego.

Nauczyciele poszukiwani

Jeżeli chodzi o kadrę pedagogiczną, to część nauczycieli przejdzie na etat do nowej placówki z innych szkół. Część jednak będzie pochodzić z nowego naboru.

Poszukujemy przede wszystkim nauczycieli wychowania przedszkolnego, wychowawców świetlicy oraz pracowników obsługi placówki. Zainteresowanych prosimy o składanie dokumentów rekrutacyjnych mailowo.
Dagmara Babczyńska, odpowiedzialna za organizację placówki

Chętni do pracy w nowej placówce nauczyciele mogą przesyłać CV na adres mailowy: rekrutacja.praca.AsfaltowaZSP(at)wroclawskaedukacja.pl.

Sport to zdrowie!

Od września na uczniów czekać będzie 40 sal lekcyjnych. Duża sala gimnastyczna ma powierzchnię 800 metrów kwadratowych i robi imponujące wrażenie. W niektórych miejscowościach zawodowe kluby sportowe mają skromniejsze obiekty. Mniejsza sala liczy 300 metrów kwadratowych. Do tego jest jeszcze salka do gimnastyki korekcyjnej.

Na świeżym powietrzu dla sportu i rekreacji są dwa boiska – do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne. Bieżnia, skocznia w dal, dwa place zabaw i dużo zieleni dopełniają obrazu. Natomiast parking pomieści ponad sto aut.

Prowadzimy prace wykończeniowe zarówno wewnątrz szkoły, jak i na zewnątrz. Terminy nie są zagrożone. Do oddziału przedszkolnego dotarły już nawet meble. Nadchodzi czas urządzania placówki. Malujemy jeszcze klasy, układamy podłogi, zagospodarowujemy otoczenie. Na koniec czekają nas wielkie porządki.
Stanisław Ochman, kierownik budowy

Powiększ obraz: Kierownik budowy Stanisław Ochman spędził przy Asfaltowej dwa lata. Nieśmiało przyznaje, że ma satysfakcję z postawienia takiego obiektu. Fot. Bartosz Chochołowski

Budowa szkoły prowadzona przez Zarząd Inwestycji Miejskich pochłonęła 56 mln zł. W tej kwocie jest 10 mln zł, które dołożyła Unia Europejska.

Szybkim autobusem do szkoły

Ważną informacją dla rodziców i uczniów jest to, że rozpoczął się proces budowy wydzielonego buspasa na Jagodno wzdłuż ulicy Buforowej. Najpóźniej za dwa lata podróż komunikacją miejską z przystanku „Malinowskiego” niedaleko szkoły do dworca głównego zajmować będzie zaledwie kilkanaście minut.

Obecnie trwa projektowanie, a w nieodległej przyszłości ruszą roboty, które jednak nie spowodują dużych utrudnień dla obecnego ruchu samochodów i autobusów. Koszt przedsięwzięcia to ponad 42 mln zł, z czego około 40 mln zł pochodzi z programu „Polski Ład”.