wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

24°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocławskie osiedla
  4. Będą legendarne rurki z kremem! Znamy program święta osiedla Plac Grunwaldzki

Powrót legendarnych rurek z kremem, za którymi do dziś tęsknią za nimi nie tylko mieszkańcy okolic Grunwaldzkiego, zabawa w escape roomie, piknik, spacer z twórcą bloga „Beard of Breslau”, warsztaty, koncerty - Partnerstwo „Nasz Grunwald” zaprasza na święto osiedla Plac Grunwaldzki. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, na niektóre trzeba jednak się zapisać.

Reklama

Święto osiedla Plac Grunwaldzki odbędzie w dniach 30 maja  - 4 czerwca. Zostanie zorganizowane już po raz trzeci.

Święto powstało po to, by integrować wszystkich, którzy tu mieszkają, pracują albo się uczą, oraz budować lokalną tożsamość. 
Organizatorzy święta osiedla Plac Grunwaldzki

Zobacz, jak wyglądały poprzednie edycje święta.

Program święta osiedla Plac Grunwaldzki

30 maja, godz.16 i 17

Detektywistyczny escape room w Miejskiej Bibliotece Publicznej – filii nr 29 (ul. Reja 1). Zapisy: mbp29[at]biblioteka.wroc.pl lub telefonicznie: 71 326 60 63

31 maja, godz.16

Ceramiczny piknik pod chmurką z Zakwas Studio na Skwerze im. Ireny Sendlerowej, między ul. Curie-Skłodowskiej, Łukasiewicza i Smoluchowskiego. W razie niepogody warsztaty odbędą się w Zakwas Studio przy ul. Szczytnickiej 40/1B. Zapisy: niestety brak już miejsc.

1 czerwca,  godz. 17:30

Spacer „Grunwaldzki kalejdoskop — dawna i obecna historia osiedla” z Maciejem Wlazło, twórcą bloga „Beard of Breslau”. Zbiórka: Skwer Adolfa Marii Bocheńskiego przy zbiegu ulic: Szczytnickiej, Miłej, Piwnej i Sępa Szarzyńskiego. Zapisy przez formularz.  

3 czerwca, godz. 16

Rodzinny piknik sąsiedzki na Kampusie Grunwaldzkim (kwartał pomiędzy ulicami Szczytnicką, Wyszyńskiego, Joliot-Curie i Polaka). Będą słynne rurki, opowieści właścicieli kiosku, który je kiedyś oferował, warsztaty dla dzieci (z robienia pacynek i ptaków z drewna, odciskania w glinie muszki i nie tylko) oraz całych rodzin (m.in. z robienia bomb kwietnych oraz less waste), inicjatywa „Podaruj drugie życie starej książce”, a poza tym bańki mydlane, zmywalne tatuaże, zabawy ruchowe, punkt naprawy rowerów, stół pełen pyszności oraz koło fortuny. Będzie tu także punkt konsultacyjny „Pracownia obywatelska – Zielony Plac Grunwaldzki OD NOWA” dotyczący lokalnego projektu WBO, oraz punkt doradczo-informacyjny obsługiwany przez inicjatywę WroMigrant i Przejście Dialogu. Nie obowiązują zapisy, warsztaty i wydarzenia mają charakter otwarty.

4 czerwca, godz. 18

W Klubie u Piasta  (ul. Benedyktyńska 15, 1 piętro) odbędzie koncert „Moja Matko, ja wiem” senioralnego chóru „Grunwald”, który wykona znane i lubiane utwory poświęcone matkom. Bez zapisów.

Szczegóły dotyczące zbliżających się wydarzeń znajdują się na stronie organizatora.  

Skąd się wzięło Święto Osiedla Plac Grunwaldzki?

Święto Osiedla Plac Grunwaldzki jest częścią projektu „Centrum Organizacji Pozarządowych – Skłodowskiej-Curie” realizowanego w ramach współpracy z Wrocławską Spółdzielnią Socjalną oraz partnerstwem „Nasz Grunwald”. Odbywa się dzięki dofinansowaniu ze środków Gminy Wrocław.

Partnerstwo „Nasz Grunwald”

Partnerstwo „Nasz Grunwald” to nieformalna grupa inicjatywna, której celem jest międzysektorowa współpraca na rzecz poprawy jakości życia na Placu Grunwaldzkim we Wrocławiu. To reprezentacja organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i środowiska akademickiego, podmiotów sektora prywatnego oraz oddolnych inicjatyw społecznych.

„Nasz Grunwald” łączy kompetencje i zasoby, by wzmocnić markę osiedla na poziomie miejskim, zbudować trwałe i wartościowe więzi w lokalnej społeczności, a także promować sąsiedzkość i lokalną tożsamość.
Partnerstwo Nasz Grunwald

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl