Dzieci spełniają marzenia dzieci
Ta niezwykła inicjatywa narodziła się we Wrocławiu 21 lat temu z pomysłu dwóch dyrektorek przedszkoli – Katarzyny Głowik-Jamróz (Przedszkole nr 56 „Niezapominajka”) i Jolanty Hejdy-Pawlak (Zespół Przedszkoli nr 1). Następnie dołączył do nich Sylwester Pajęcki, dyrektor Wrocławskiego Centrum Opieki i Wychowania. Teraz do tej świątecznej akcji włączają się placówki z całej Polski.
Każda placówka, która przystępuje do projektu jest w kontakcie z koordynatorem Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który opiekuje się rodzinami zastępczymi. Szkoły i przedszkola dostają listę konkretnych marzeń, które starają się spełnić. Dzieci malują kartki, tworzą świąteczne wieńce, a następnie organizują charytatywne kiermasze.
Piękna lekcja empatii od małego
W tym roku projekt realizują 154 placówki z całej Polski, a wśród nich 56 wrocławskich szkół i przedszkoli.
– To żywa lekcja empatii i solidarności, która kształtuje nasze dzieci od najmłodszych lat oraz promuje tak ważną ideę rodzicielstwa zastępczego – dodaje dyrektor.
Dzieci czekają na miłość i ciepły dom
We Wrocławiu mamy obecnie 550 rodzin zastępczych, w których przebywa 700 dzieci. Wciąż jednak wiele z nich czeka na kochający dom.
Jak co roku, zwieńczeniem Aniołkowego Grania będzie jubileuszowy koncert, który odbędzie się 17 lutego 2025 r. w Teatrze Lalek.