„Carmina Burana” w Książu [KONKURS]

Konkurs zakończony

 • Carmina Burana

  Carmina Burana

 • Małgorzata Sapiecha-Muzioł

  Małgorzata Sapiecha-Muzioł - dyrygent

 • Katarzyna Neugebauer - fortepian

  Katarzyna Neugebauer - fortepian

 • Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej

  Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej

 • Anna Lichorowicz - sopran

  Anna Lichorowicz - sopran

 • Michał Rot - fortepian

  Michał Rot - fortepian

 • Gwardia Gryfa

  Gwardia Gryfa

 • Tomasz Maleszewski - tenor

  Tomasz Maleszewski - tenor


Przebój wszech czasów autorstwa Carla Orffa, który swoje najsłynniejsze dzieło oparł na średniowiecznym zbiorze pieśni „Carmina Burana”, a pochodzący z niego utwór – „O Fortuna” zaskarbił sobie serca melomanów na całym świecie, będzie do obejrzenia i wysłuchania 11 lipca na dziedzińcu honorowym Zamku Książ.

Wydarzenie to stanie się kulminacyjną częścią trwającego przez cały 2014 rok Festiwalu Zamkowe Spotkania z Operą i zostanie zaprezentowane w wersji opracowanej przez W. Killmayera, ucznia Carla Orffa, autoryzowanej przez samego kompozytora.

Na scenie wystąpią znakomici soliści, związani z wrocławską sceną operową: Anna Lichorowicz – sopran, Tomasz Maleszewski – tenor, Jacek Jaskuła – baryton, a także nowo powstały Festiwalowych Chór Dziecięcy, Akademicki Chór Politechniki Wrocławskiej, zespół perkusitów Repercussion oraz wybitni pianiści Katarzyna Neugebauer
i Michał Rot. Całość poprowadzi Małgorzata Sapiecha-Muzioł. O oprawę choreograficzną zadba Gwardia Gryfa, jedyny w Polsce zespół specjalizujący się w realizacji pokazów inspirowanych sbandieratori – widowiskową, włoską sztuką żonglerki chorągwiami; inscenizacja – Maciej Michałkowski.

O widowisku

„Carmina Burana” przeznaczona jest na duży aparat wykonawczy, a całość jest podzielona na trzy części: Veris laeta facies – mówi o budzeniu się wiosny, która rozbudza tęsknotę za miłością, In taberna – wysławia przyjemności życia, a jej zakończeniem jest hymn do Bachusa, Cour d’Amours, czyli gra miłosna – jej kulminacją jest pochwała bogini miłości, Wenus. Pieśni zawarte w słynnym kodeksie mają różny charakter, począwszy od moralitetów, na pieśniach do tańca oraz biesiadnych skończywszy. Niezwykle piękne są fragmenty solowe trzech występujących postaci: Dziewczyny, przypiekanego na ruszcie Łabędzia oraz Starego Poety. 

Carl Orff – kantata sceniczna „Carmina Burana”, piątek, 11 lipca 2014 r., godz. 21.00, dziedziniec honorowy Zamku Książ. Informacje i rezerwacje: (74) 664 38 34/e-mail: bilety@mmimpresario.pl. Bilety: www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl, www.ticketpro.pl, kasy biletowe Zamku Książ

 MaWi


Wygraj wejściówki

 Dla Czytelników www.wroclaw.pl mamy 10 podwójnych wejściówek na to niezwykłe wydarzenie. Rozlosujemy je wśród osób, które prawidłowo odpowiedzą na pytanie:

Jak ma na imię uczeń Carla Orffa, który dokonał opracowania wersji „Carmina Burana”,
jaka zostanie zaprezentowana 11 lipca na Zamku Książ?

 

Na odpowiedzi czekamy do środy, 9 lipca, do godz. 15.00. Zwycięzców o sposobie odebrania nagrody poinformujemy e-mailowo.


Zgłoś uwagę