wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Na ten kierunek studiów jest ponad 26 kandydatów na miejsce. Donosi o tym nawet azjatycka telewizja
Na zdjęciu przy stole siedzą dwie młode uśmiechnięte kobiety, rozmawiają z kobietą ubraną w tradycyjne koreańskie kimono KTV / kadr z reportażu telewizyjnego
Na zdjęciu przy stole siedzą dwie młode uśmiechnięte kobiety, rozmawiają z kobietą ubraną w tradycyjne koreańskie kimono

Koreanistyka na Uniwersytecie Wrocławskiem to jeden z najpopularniejszych kierunków studiów we Wrocławiu. W tym roku na jedno miejsce przypadało 26 chętnych. O olbrzymim zainteresowaniu nauką języka i kulturą Korei donosi nawet koreańska telewizji.

Reklama

Koreanistyka na Uniwersytecie Wrocławskim została uruchomiona w 2019 r. Od tej pory nie gaśnie zainteresowanie studiami obejmującymi naukę języka oraz wiedzy o Korei.

W 2021 i w 2022 na jedno miejsce przypadało ponad 31 chętnych (w 2021 r. zarejestrowani 508 kandydatów). W tym roku podniesiono limit przyjęć do 18, ale chęć nauki koreańskiego zadeklarowało aż 465 osób. To daje około 26 osób na miejsce.

Studia uwzględniają potrzeby dolnośląskiego rynku pracy, na którym z powodzeniem działają firmy koreańskie, zainteresowane pozyskiwaniem polskich pracowników posiadających dobrą znajomość języka koreańskiego. Zdobyta w trakcie studiów wiedza, dotycząca języka, kultury oraz historii Korei, pozwala absolwentom na znalezienie zatrudnienia na różnych stanowiskach w przedsiębiorstwach koreańskich, których siedziby znajdują się m.in. na Dolnym Śląsku. Warto zaznaczyć, że Wrocław jest jednym z pięciu miejsc na świecie, gdzie koncern LG otworzył swoje fabryki. Zapotrzebowanie na przykład na tłumaczy języka koreańskiego jest w Polsce ogromne.
Uniwersytet Wrocławski, serwis informacyjny

Koreańska telewizja o wrocławskiej miłości

Wybuch zainteresowania młodych ludzi Koreą doceniła tamtejsza telewizja KTV. W relacji, którą przygotował Kim Woon-kyung występują wykładowcy i studenci wrocławskiej koreanistyki. Duża część mini-reportażu dotyczy historii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Kolejnym akcentem potwierdzającym nadzwyczajne relacje z Koreą było podpisaniem umowy partnerskiej między Wrocławiem a koreańskim miastem Cheongju, z którego wywodzi się koncern LG. Producent wysokiej klasy sprzętu elektronicznego od początku XXI wieku ma swoje fabryki w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl