Koreanistyka na Uniwersytecie Wrocławskim została uruchomiona w 2019 r. Od tej pory nie gaśnie zainteresowanie studiami obejmującymi naukę języka oraz wiedzy o Korei.
W 2021 i w 2022 na jedno miejsce przypadało ponad 31 chętnych (w 2021 r. zarejestrowani 508 kandydatów). W tym roku podniesiono limit przyjęć do 18, ale chęć nauki koreańskiego zadeklarowało aż 465 osób. To daje około 26 osób na miejsce.
Studia uwzględniają potrzeby dolnośląskiego rynku pracy, na którym z powodzeniem działają firmy koreańskie, zainteresowane pozyskiwaniem polskich pracowników posiadających dobrą znajomość języka koreańskiego. Zdobyta w trakcie studiów wiedza, dotycząca języka, kultury oraz historii Korei, pozwala absolwentom na znalezienie zatrudnienia na różnych stanowiskach w przedsiębiorstwach koreańskich, których siedziby znajdują się m.in. na Dolnym Śląsku. Warto zaznaczyć, że Wrocław jest jednym z pięciu miejsc na świecie, gdzie koncern LG otworzył swoje fabryki. Zapotrzebowanie na przykład na tłumaczy języka koreańskiego jest w Polsce ogromne.Uniwersytet Wrocławski, serwis informacyjny
Koreańska telewizja o wrocławskiej miłości
Wybuch zainteresowania młodych ludzi Koreą doceniła tamtejsza telewizja KTV. W relacji, którą przygotował Kim Woon-kyung występują wykładowcy i studenci wrocławskiej koreanistyki. Duża część mini-reportażu dotyczy historii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Kolejnym akcentem potwierdzającym nadzwyczajne relacje z Koreą było podpisaniem umowy partnerskiej między Wrocławiem a koreańskim miastem Cheongju, z którego wywodzi się koncern LG. Producent wysokiej klasy sprzętu elektronicznego od początku XXI wieku ma swoje fabryki w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia.