wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:50

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Projekty nie do szuflady, czyli idealna symbioza firm ze studentami PWr

Wystartowała kolejna edycja Konferencji Projektów Zespołowych. To projekt, który łączy przyszłych inżynierów z firmami, instytucjami i organizacjami. Razem będą pracować nad rozbudowanymi projektami – nowoczesnymi systemami i aplikacjami, robotami i urządzeniami.

Reklama

Aktualnie trwa nabór do edycji 2021. Zainteresowane firmy, instytucje i organizacje majączas do 2 lutego, by zgłosić swoje tematy.

Osoba kontaktowa: dr Maciej Nikodem, [email protected]

Do tej pory w KPZ zaangażowało się niemal 40 firm, instytucji i organizacji, odmiędzynarodowych korporacji takich jak Toyota, Nokia czy Plume, przez wrocławskieprzedsiębiorstwa jak Thaumatec i Fanuc, po Centrum Historii Zajezdnia i MinisterstwoFinansów. Realizacja projektów zacznie się 1 marca.

Na czym to polega?

Idea jest prosta – firmy zgłaszają propozycje różnych zadań związanych z elektroniką,programowaniem i automatyką, a przyszli inżynierowie z Wydziału Elektroniki łączą się wzespoły i pomysły na papierze wprowadzają w życie. Przez cały semestr realizująrozbudowane, złożone zagadnienie będące rozwiązaniem konkretnego problemu i – coważne – robią to zespołowo, by nauczyć się skutecznej pracy w grupie i wykorzystywanianarzędzi, które to ułatwiają.

Tylko w ostatnich latach w ramach KPZ powstały m.in. inteligentny mikrofonwielokanałowy, stacja deratyzacyjna z czujnikiem wykrywającym aktywność gryzoni,wtyczka antyphishingowa do przeglądarki Chrome czy tania i funkcjonalna proteza rękiEZI-Hand.

W sumie w ciągu ośmiu edycji konferencji studenci Wydziału Elektroniki PWr stworzyliprawie 350 najróżniejszych projektów.Firmy zaangażowane w przedsięwzięcie zwykle nie tylko „zlecają” tematy, ale także służąstudentom radą, udostępniają sprzęt w firmie i podpowiadają rozwiązania.

Dlaczego warto?

Dla firm udział w KPZ to nie tylko okazja do tego, by zrealizować dodatkowy projekt –np. potrzebny przedsiębiorstwu, ale zwykle odkładany ze względu na pilniejsze zadania –ale także możliwość zetknięcia się z zaangażowanymi studentami.- Mają też szansęwyłowić tych najzdolniejszych. Zaproponować im praktyki, staże albo od razu pracę –opowiada dr Maciej Nikodem.

Od siedmiu lat w Konferencji Projektów Zespołowych uczestniczy firma Thaumatec – nietylko jako jedno z przedsiębiorstw zgłaszających tematy, ale także jako sponsor. -Przygotowując tematy projektów, skupiamy się nad tym, żeby były innowacyjne iatrakcyjne, a także dawały studentom możliwość przygotowania się do tego, co czeka ichw niedalekiej przyszłości – do zetknięcia się z realnymi problemami klientów,użytkowników i firm, w których będą zatrudnieni – opowiada Dmytro Shestachuk zThaumatec.

Pełna informacja na ten temat TUTAJ O szczegółach można przeczytać także na STRONIE POLITECHNIKI

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl