wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:45

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wspiera projekty, które powstają dzięki współpracy naukowców z firmami. Poznaj program MOZART podczas webinaru

Wspiera projekty, które powstają dzięki współpracy naukowców z firmami. Poznaj program MOZART podczas webinaru

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wrocławskie Centrum Akademickie zaprasza na webinar dotyczący programu MOZART. Program wspiera partnerstwa naukowo-biznesowe, czyli projekty, które powstają dzięki współpracy naukowców z wrocławskich uczelni z firmami działającymi lokalnie. Gdzie i jak składać wnioski, jak wygląda współpraca naukowiec-firma – o tym wszystkim 11 maja.

Reklama

Podczas webinaru będzie można:

  • uzyskać informacje o programie MOZART, procedurze składania wniosków i harmonogramie, zmianach w kryteriach naboru,
  • spotkać się z kilkoma uczestnikami trwającej edycji programu, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami,
  • uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z programem.

Kro opowie o programie MOZART:

  • Tomasz Janoś  dyrektor Biura Współpracy z Uczelniami Wyższymi w UM (Wrocławskiego Centrum Akademickiego), które koordynuje Program,
  • Anna Gil  koordynator programu MOZART,

Zaproszeni goście - uczestnicy programu:

  • Dr Aleksandra Kuzan, pracownik Zakładu Biochemii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.
  • Dr Łukasz Fuławka, kierownik Centrum Patologii Molekularnej Cellgen - Oddziału Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Aurimed. W ramach programu Mozart realizuje projekt, który ma na celu opracowanie oraz wdrożenie procedury dodatkowej kontroli jakości materiału do diagnostyki molekularnej. Zadanie koncentruje się w szczególności na badaniach wykrywających zakażenie SARS-CoV-2 oraz inne infekcje. Osiągnięcie zakładanych rezultatów pozwoli na zapewnienie wyższej jakości diagnostyki, a tym samym przewagę konkurencyjną. Możliwe, że w najbliższej przyszłości wyniki projektu będą stanowiły podstawę do opracowania produktu, co przyczyni się do dalszego rozwoju wrocławskiego przemysłu biotechnologicznego.
  • Joanna Łomikowska z ASZ Electronics Solutions, europejskiej firmy, która swoją siedzibę ma we Wrocławiu. Firma oferuje kompleksowe rozwiązania w projektowaniu i montażu urządzeń elektronicznych.
  • Dr. hab inż. Radosław Wróbel z Politechniki Wrocławskiej, który w ramach programu MOZART współpracuje z ASZ Electronics Solutions, a przedmiotem tej współpracy jest zaprojektowanie innowacyjnego systemu ładowania pojazdów elektrycznych, co wpisuje się w trend niskoemisyjności, szczególnie rozwijany w naszym mieście.

Pytania dotyczące programu i uczestnictwa w nim można będzie zadawać podczas webinaru, ale zachęcamy też do wysyłania ich wcześniej na maila: [email protected].

Webinar online 11 maja

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl