wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

25°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 17:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Zaprojektuj razem z architektami miasto, które będzie solidarne, ekologiczne i włączające
Na zdjęciu Park Południowy Tomasz Hołod
Na zdjęciu Park Południowy

Trzy grupy uczestników i trzy dni intensywnej pracy pod okiem architektów. Interesujecie się ideą miast przyjaznych ludziom i naturze, zapiszcie się na warsztaty projektowania miasta solidarnego. Wystarczy mieć ukończone 18 lat i odpowiedzieć na pytanie: Jak wykorzystać kryzysy do budowania lepszych miast. Termin mija 12 października.

Reklama

Warsztaty, czyli trzy dni pracy pod okiem architektów

Warsztaty odbędą się we Wrocławiu 18-20 listopada w ramach 10. Edycji Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA 2022. W ciągu trzech dni uczestnicy będą pracowali pod okiem tiutorów i tiutorek nad rozwiązaniami, które uczynią miasto bardziej solidarne. Każda grupa warsztatowa będzie skupiała się na jednym z następujących problemów:

  • jak tworzyć miasta sprawiedliwe płciowo,
  • jak powtórnie używać materiałów,
  • jak tworzyć przestrzenie spotkań różnych grup społecznych.

Efekty warsztatów zostaną zaprezentowane podczas DoFA 2022

Jedynym warunkiem, aby wziąć udział w warsztatach jest pełnoletność i zainteresowanie miejskimi tematami. Interdyscyplinarność jest wpisana w ten projekt.

W zgłoszeniu należy podać swoje dane: imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu i miasto pochodzenia oraz dołączyć notkę o sobie. Należy też odpowiedzieć na pytanie: Jak wykorzystać kryzysy do budowania lepszych miast. Technika jest dowolna. Można napisać tekst, przygotować rysunek, projekt lub film.

Wszelkie dodatkowe informacje znajdują się na TUTAJ

Jakie powinno być miasto solidarne?

To miasto, dla którego priorytetami jest minimalizowanie negatywnego wpływu na środowisko naturalne oraz zapewnienie równości społecznej. Idea ta opiera się na założeniu, że miasto to organizm żywy, w którym wszystko i wszyscy są ze sobą powiązani: mieszkańcy, środowisko naturalne, inwestycje. Celem miasta solidarnego jest wzajemne wspieranie i budowanie przestrzeni miejskiej, która łączy, a nie dzieli.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl