wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Cywile uczyli się rzucać granatami, strzelać i walczyć wręcz. Wyjątkowe szkolenie wojskowe we Wrocławiu [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Ponad stu cywilów – kobiet i mężczyzn – zjawiło się w sobotę (29.10.) we wrocławskiej Akademii Wojsk Lądowych, gdzie odbyło się szkolenie pod hasłem „Trenuj z wojskiem”. - Celem szkolenia było podniesienie poziomu bezpieczeństwa i pewności siebie osób ze środowiska cywilnego, a także nabycie właściwych nawyków na wypadek zagrożenia oraz kryzysu – informuje uczelnia.

Reklama

Uczestnicy zostali podzieleni na 15-osobowe grupy. Zajęcia prowadzili instruktorzy AWL.

Zagrożenie? Kryzys? Cywile uczyli się działań w trudnych warunkach

Ochotnicy zostali zaznajomieni z bronią, poznali jej działanie, a także mieli możliwość strzelić z niej na symulatorze „Śnieżnik”.

W trakcie szkolenia każdy mógł rzucić granatem szkolnym, poznać podstawy survivalu (rozpalanie ogniska, uzdatnianie wody czy maskowanie), walki wręcz (podstawowe chwyty i uderzenia) oraz zasady nawigowania w terenie (posługiwanie się mapą i busolą).

Jednym z ciekawszych dla kursantów tematów były zajęcia z taktyki. Realność szkolenia zapewniło użycie laserowego symulatora strzelań (LSS) znajdującego się na wyposażeniu AWL. Kursanci pod okiem wojskowych instruktorów poznali zasady udzielania pierwszej pomocy.
informuje Akademia Wojsk Lądowych

- Chciałbym wiedzieć jak się zachować w sytuacji zagrożenia – powiedział jeden z ochotników – Dawid – który zapisał się na szkolenie, bo – jak twierdzi -  chciał zdobyć nowe doświadczenie, które może mu się przydać w przyszłości.

Zajęcia były nastawione na praktykę, tak by uczestnik mógł na czas projektu poczuć się jak żołnierz. Kursanci zapoznali się również z bazą szkoleniową Akademii oraz sprzętem Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych.

Źródło: Akademia Wojsk Lądowych we Wrocławiu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl