wroclaw.pl strona główna Kulturalny Wrocław – najświeższe wiadomości o kulturze Kultura - strona główna

Infolinia 71 777 7777

5°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Kultura
  3. Aktualności
  4. Wołodymyr Zełenski na zdjęciu we Wrocławiu! Zobacz jego fotografię z krasnalem Floriankiem koło Solpolu na Świdnickiej
Wołodymyr Zełenski we Wrocławiu. W tle Solpol przy Świdnickiej archiwum Wołodymyra Zełenskiego
Wołodymyr Zełenski we Wrocławiu. W tle Solpol przy Świdnickiej

Zełenski jest uśmiechnięty od ucha do ucha. Ma rozłożone ręce. Ze zdjęcia bije radość. Koło jego stóp – krasnal Florianek z ul. Świdnickiej. W tle dom handlowy Solpol – jeszcze istnieje. Nie ma jeszcze wojny w Ukrainie, w takiej skali, jak od 2022 roku. Zełenski nie jest jeszcze prezydentem Ukrainy. Jest rok 2018. Maj.

Reklama

Wołodymyr Zełenski odwiedził Wrocław cztery lata temu. Jako aktor. Satyryk. Wystąpił ze Studiem „Kwartał 95”.

- Aktorzy „Kvartal 95” to prawdziwe gwiazdy wschodniego kina, telewizji i show biznesu, ulubieńcy wielomilionowej publiczności – tak o nim i jego zespole pisali organizatorzy występu.

Zełenski wystąpił w sali audytoryjnej Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

Zobacz film z jego występu:

W czasie wolnym przyszły prezydent Ukrainy zwiedział Wrocław. Jego zdjęcie z krasnalem ze Świdnickiej wrzuciła na swojego Twittera jedna z internautek: Azazello Najprawdziwsza Polka.

Napisała: „Wow! Właśnie wpadłam na zdjęcie Zełeńskiego z mojego miasta. Rok przed prezydenturą. A tak podsumował swoją wizytę we Wrocławiu: Ilu ludzi mnie tutaj poznaje, zdjęcia chcą robić, później się okazało, że w tym mieście wszyscy robią zdjęcia z krasnoludkami.”

Tak jej twitta i zdjęcie Zełenskiego komentują internauci:

„Niby krasnoludek, ale wielki przywódca. Kto wie, czy obecnie nie największy na świecie. Tytan”

„Wrocław rulez”

„Czasami jest tak, że mijasz na ulicy bohatera, przez wielkie B i nawet o tym nie wiesz... Koleś, co pozuje z krasnalem”.

„Życzę mu, że jak to wszystko się skończy, żeby odzyskał tę prostą radochę z życia, w największym stopniu, jak to tylko możliwe.”

„On ma pozytywną empatię wypisaną na twarzy i ogromną radość życia. Dajcie nam takiego prezydenta Polaka, a nie same jakieś ponure krawaciarze z wiejskich potańcówek”.

„Fajny Człowiek i żywa legenda”.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl