19 maja: Noc Nadodrza

Organizatorzy zapraszaja na 12 godzin wydarzeń artystycznych w 46 miejscach: galeriach, pracowniach artystycznych, kawiarniach, restauracjach, na placach i podwórkach. Wystawy, pokazy, performance, kiermasze, występy, warsztaty dla dzieci i dorosłych – czyli kolejna Noc Nadodrza.

  • Anka Mierzejewska, fot Marcin Biodrowski

  • Anka Mierzejewska, fot Marcin Biodrowski


Oglądaj

Tematem majowej edycji Nocy Nadodrza są sztuki wizualne; będzie więc można zobaczyć obrazy, oraz instalacje artystyczne często przygotowane specjalnie na tą okazję.

Do swojej pracowni w podwórku ulicy Cybulskiego zaprasza Anka Mierzejewska – malarka i autorka dzieła, które można zobaczyć na plakacie Nocy Nadodrza. Drugie urodziny obchodzić będzie Natura Rzeczy, oryginalną audiowizualną instalację Aleksandry Trojanowskiej przedstawi Ogień, a obiekty z ceramiki i rękodzieła będzie można zobaczyć min. w Galerii Nado.

18. Noc Nadodrza

18. Noc Nadodrza

Spotkania / Eventy / Piknik / Dla dzieci / Warsztaty / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin 19 maja 2018 od 10:00 do 23:59

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Galeria DIA zaprezentuje nową kolekcję mebli i przedmiotów do wnętrz inspirowanych architekturą przemysłową, mostami i wiaduktami w otoczeniu malarstwa oraz rzeźby.

Z multimedialną artystką – Aleksandrą Gronowską – można spotkać się w hostelu Hart w ramach wystawy i pokazu filmu „Ona|Oni”.

Dotykaj

Na najmłodszych czekają zajęcia rodzinne do Piecowni, warsztaty plastyczne w Panato oraz poranne zajęcia w Nadodrze Cafe Resto. „Walk-in-day”, czyli wieczór tatuażów bez umawiania się przygotowały Jak z obrazka i Candy Shop Tattoo.

W Infopunkcie Łokietka 5 można zobaczyć wystawę prac nadodrzańskich artystów. w „Szewc z pasją” to pokaz rzeźb Zygmunta Trąbczyńskiego, który z tym samym artyzmem naprawiał buty i tworzył dzieła nawiązujące do sztuki sakralnej oraz przedstawiające ludzi pracy. Oprócz tego będzie można zgłębić tajniki roboty tapicerskiej w zakładzie pana Anatola i odnowić stare meble w pracowni Meblodzieło.

MaluMika przez cały dzień oferuje warsztaty dekorowania ceramicznych kafli – w stylu Picassa, Seurata i Pollacka.

Uczestnicz

Na skwerze pod muralem „Brama Nadodrza” – w ramach Ulicznego Festiwal Kuchni Indyjskiej – uliczne przysmaki zaserwuje Mango Mama, odbędą się również targi rękodzieła w ramach Mody na Nadodrzu.

„Noc Chmielową”, czyli warsztaty piwnych smaków i kosmetyków organizuje Bistro Narożnik we współpracy z Makutu i Browarem Profesja. Spotkania muzyczne proponuje Pomiędzy (koncert duetu smyczkowego i wystawa prac Patryka Rogińskiego), Klub pod Kolumnami (koncerty chórów), a wieczór zakończy się elektronicznymi setami min. w Nadodrze Cafe Resto i Ende, gdzie zagra Verlake.

Oprócz tego spotkania z twórcami, warsztaty artystyczne i wiele niespodzianek.

materiały prasowe Łokietka 5 - Infopunkt NadodrzeZgłoś uwagę