Link do strony www.wroclaw.pl

  W sobotę wielka wymiana książek we Wrocławiu

  Wymiana książek, warsztaty „zrób swoją zakładkę” , gra miejska dla dzieci „Pociąg do krasnali” , czytanie bajek dzieciom oraz spotkania autorskie – m.in. takie atrakcje zaplanowano w sobotę na dworcu PKP Wrocław Główny podczas wydarzenia w ramach kampanii „Wrocław nie marnuje” . To także doskonała okazja, by spotkać i odebrać autograf od pisarza Marka Krajewskiego.

  Bookcrossing we Wrocławiu - wymiana książek UMW
  Bookcrossing we Wrocławiu - wymiana książek

  – Wydarzeniem „Wymień się książką” chcemy propagować wśród mieszkańców ideę zero waste tj. niewyrzucania i dzielenia się nadmiarem. Akcja wspiera ideę bookcrossingu, polegającą na popularyzacji czytelnictwa poprzez dzielenie się książkami, zarówno tymi dla dorosłych, jak i dla dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkich wrocławian do wspólnej zabawy, ale również pożytecznego spędzenia czasu – zachęca Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW.

  Wymień się książką

  Wymień się książką

  Spotkania / Eventy / Dla dzieci / Akcje społeczne / Zajęcia dla dzieci
  Termin 11 września 2021 od 11:00 do 15:00

  Miejsce Dworzec Główny PKP Wrocław

  Zobacz

  Czytaj także: Wrocław nie marnuje

  Co w programie?

  Mieszkańcy będą mogli oddać swoje książki, ale też uzupełnić domowe księgozbiory, poszukać literackich inspiracji oraz poczytać swoim dzieciom.

  W specjalnie przygotowanej strefie literackiej pisarz Marek Krajewski będzie opowiadać o swoich książkach i rozdawać autografy. Dodatkowo Miejska Bibliotek Publiczna przygotuje grę miejską dla dzieci „Pociąg do krasnali”, po której najmłodsi mogą samodzielnie wykonać zakładki do książki.

  Wymień się książką - grafika o akcji - Wrocław nie marnuje

  Wydarzenie zaplanowano w sobotę, 11 września w godzinach 11.00-15.00 na dworcu PKP Wrocław Główny, wejście od strony zachodniej (naprzeciwko kas biletowych). Organizatorem jest miasto Wrocław wraz z partnerami: PKP Dworzec Główny, Centrum Aktywności Lokalnej – Przedmieście Oławskie, Przed Pokój H13 przy ul. Hercena 13, Grupa Sąsiedzka Nasze Przedmieście, Dolnośląska Federacja Organizacji Pozarządowych oraz Miejska Biblioteka Publiczna.

  Chcesz otrzymać książkę? Posprzątaj śmieci

  Oprócz wydarzenia organizowanego przez miasto w najbliższą sobotę, tydzień później –18 września – odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej akcji „Książka za worek śmieci”. Tym razem do wspólnego sprzątania będą mogli przyłączyć się mieszkańcy 16 miast wojewódzkich, w tym Wrocławia.

  Książka za worek śmieci – ogólnopolska akcja sprzątania

  Książka za worek śmieci – ogólnopolska akcja sprzątania

  Akcje społeczne
  Termin 18 września 2021 10:00

  Miejsce Basen Racławicka

  Zobacz

  „Książka za worek śmieci” to społeczna akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 roku przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. Jej uczestnicy wspólnie sprzątają lasy, brzegi rzek, miejskie parki – wszystkie te miejsca, które z powodu zaśmiecenia wymagają interwencji. Prezentem i podziękowaniem dla zarejestrowanych uczestników wydarzenia są książki.

  – Pomysł na akcję zachęcającą do dbania o środowisko i czytania książek narodził się w Gryfinie. Tam, podczas festiwalu podróżniczego, promowałam swoją książkę. Zależało mi na połączeniu opowieści z podróży z edukacją ekologiczną. Postanowiłam więc działać także lokalnie, a do wspólnego sprzątania zachęcać książkami. Podczas pierwszej akcji zebraliśmy niemal dwie tony śmieci – opowiada Anna Jaklewicz.

  18 września na zarejestrowanych uczestników wydarzenia czeka aż 1000 książek. Otrzymają je osoby, które jako pierwsze zarejestrują się i wezmą udział we wspólnym sprzątaniu.

  Przejdź do funpage Zielony Wrocław na stronie Facebook