wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. WROśnij we WROcław - wiosna 2024. Ruszają zapisy
WROśnij we WROcław w październiku 2022 r. przy ul. Rdestowej - rodzina sadzi drzewko dla swoich dzieci Oleksandr Poliakovsky / Redakcja www.wroclaw.pl
WROśnij we WROcław w październiku 2022 r. przy ul. Rdestowej - rodzina sadzi drzewko dla swoich dzieci

WROŚnij we WROcław - wiosna 2024. Przed nami czternasta edycja akcji WROśnij we WROcław, czyli sadzenie drzewek upamiętniających przyjście na świat najmłodszych wrocławianek i wrocławian. Zapisy dla rodzin, które chcą wziąć udział w akcji, rozpoczną się w środę 20 marca w samo południe. Natomiast drzewka będą sadzone w sobotę 6 kwietnia w parku na Niskich Łąkach. Zobaczcie, jak zapisać się na WROśnij we WROcław!

Reklama

WROśnij we WROcław odbywa się dwa razy do roku – jesienią i wiosną. Dotychczas rodziny dzieci posadziły niemal 3500 drzew, które zazieleniły Wrocław, a dzieci, którym posadzono drzewka w pierwszej edycji… chodzą już do szkoły.

Do akcji mogą zgłosić się rodzice, opiekunowie czy dziadkowie, którzy w dniu akcji – podczas pikniku rodzinnego – posadzą drzewko i w ten sposób upamiętnią powiększenie się swojej rodziny. Do posadzenia jest 300 drzewek, a z ponad 15 gatunków możemy trafić na lipy, graby, dęby, kasztanowce, z tych popularniejszych, ale także na bardziej egzotyczne skrzydłorzech kaukaski, orzesznik pięciolistkowy czy cypryśnik błotny.

– Cieszy nas, że z każdą edycją WROśnij we WROcław wzrasta zainteresowanie akcją, a wszystkie zaplanowane drzewka są rezerwowane w kilka dni – mówi Dorota Feliks, dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

– Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne spotkanie z mieszkańcami ponieważ wspólne sadzenie drzew dostarcza nam dużo satysfakcji i w szczególny sposób, można powiedzieć, zakorzenia w lokalnej społeczności – podkreśla Jacek Mól, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

WROśnij we WROcław - wiosna 2024. Zapisy

Do udziału w tegorocznej odsłonie akcji WROśnij we WROcław jej organizatorzy – Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego oraz Zarząd Zieleni Miejskiej – zapraszają rodziców i opiekunów dzieci urodzonych w 2023 i 2024 roku. Sadzenie drzewek zaplanowano na sobotę 6 kwietnia w godz. 10.00-15.00. Każda zapisana rodzina na miejscu może liczyć nie tylko na sadzonkę drzewka, ale także pomoc pracowników ZZM przy sadzeniu oraz pamiątkowy certyfikat z numerem posadzonego drzewa, by łatwiej je było znaleźć i odwiedzać w przyszłości.

Rezerwacja drzewek do WROśnij we WROcław 2024 odbywa się elektronicznie za pomocą formularza na stronie www.wcrs.pl - ZAPISY WROśnij. Ze względów organizacyjnych podczas zgłaszania udziału w akcji należy wybrać nie tylko miejsce, ale też dogodną godzinę sadzenia drzewka. Liczba drzewek jest ograniczona.

WROśnij we WROcław – tysiące drzewek, aby uczcić narodziny dziecka [LOKALIZACJE]

WROśnij we WROcław to już wrocławska specjalność i tradycja. W sumie w ciągu kilku lat stolica Dolnego Śląska, dzięki WROśnij, wzbogaciła się o 3500 drzew.

Kiedy zaczynaliśmy w 2017 roku zależało nam na aktywizacji mieszkańców, wtedy kilkanaście, kilkadziesiąt osób bawiło się z nami na WROśnij. Od kilku lat, dwa razy do roku, miasto sadzi po 300 drzew i są tysiące zainteresowanych. Robimy coś dla naszej planety, dla naszego miasta, do tego razem i jeszcze można mieć z tego niezłą zabawę.
Dominik Kłosowski, miejski radny i pomysłodawca akcji

Galeria zdjęć

Dzięki wspólnej akcji we Wrocławiu przybyło do tej pory:

Akcję WROśnij we WROcław organizują Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu i Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl