Żywa choinka
Odpady zielone we Wrocławiu odbierane są cały rok, dlatego choinkę po świętach wystarczy zostawić przy wiatach śmietnikowych i kontenerach.
Wcześniej warto jednak sprawdzić harmonogram odbioru odpadów zielonych na stronie Ekosystemu. Z kolei mieszkańcy domków jednorodzinnych otrzymają harmonogramy w formie kalendarz od firmy odbierającej odpady.
Co ze sztucznym drzewkiem?
Chociaż te choinki wymienia się rzadziej, zużyte już drzewko wystarczy wyrzucić do odpadów zmieszanych. Gdy jest duże, może trafić do pojemnika na odpady wielkogabarytowe. Harmonogram podstawienia kontenerów można sprawdzić na stronie Ekosystemu.
Akcja #mojedrzewo
Masz bożonarodzeniową choinkę w doniczce? Nie masz jej gdzie zasadzić? Weź udział w akcji #mojedrzewo i oddaj ją chętnym. To bardzo proste. Pod tym postem należy zostawić informację o swojej choince i umówić się na odbiór z nowym nabywcą.
Poświąteczna akcja wymiany choinek
W sobotę, 11 stycznia, Zarząd Zieleni Miejskiej zorganizował specjalną, poświąteczną akcję wymiany choinek. W 4 lokalizacja miasta: na Gajowicach, Szczepinie Polanowicach i Starym Mieście przewinęło się łącznie około 100 choinek, które znalazły nowych właścicieli, gdyż większość nadawała się do posadzenia.
– Niektórzy zabierali nawet po kilka drzewek. Całej akcji towarzyszył Ekosystem, którzy przygotował także paczki z kompostem, materiały edukacyjne i specjalne, bawełniane torby – mówią organizatorzy poświątecznej wymiany choinek.

Do kiedy choinka?
Do kiedy drzewko bożonarodzeniowe może stać w domu? Nie ma jednej daty, po której powinno się rozebrać drzewka świąteczne. Zwyczajowo przyjęły się trzy terminy, do kiedy choinki trzyma się w domach. Pierwsza data to święto Trzech Króli, obchodzone 6 stycznia. Kolejna – to przypadająca w niedzielę po Trzech Królach – Niedziela Chrztu Pańskiego. Trzeci termin – 2 lutego – kiedy obchodzone jest święto Ofiarowania Pańskiego, ustanowione na pamiątkę ofiarowania Jezusa w świątyni jerozolimskiej, które odbyło się 40 dni po narodzinach.