wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ponad pięć hektarów pod nowe ogródki działkowe

Ponad pięć hektarów przekazały władze Wrocławia pod nowe ogródki działkowe na Klecinie. – Ogródki działkowe to forma zieleni miejskiej, jak parki, czy zieleńce – mówi przedstawiciel magistratu.

Reklama

Władze miasta przekazały 5,5 hektara pod nowe ogródki działkowe na Klecinie. Teren w rejonie ul. Zabrodzkiej jest w zasobie Polskiego Związku Działkowców w formie nieodpłatnego użytkowania.

Wrocławskie imperium działkowe

Na terenie Wrocławia jest ponad 30 tys. ogródków działkowych, które zajmują ok. 1,4 tys. hektarów. Przekazany fragment pozwoli na wydzielenie kolejnych 130 działek.

Ogródki działkowe to zagospodarowana powierzchnia biologicznie czynna, za której utrzymanie jako Miasto nie płacimy. Takie tereny są wartościowe z punktu widzenia takich potrzeb, jak zachowanie bioróżnorodności, walka z miejskimi wyspami ciepła. Ponadto ogródki działkowe pełnią funkcję gospodarczą oraz społeczną. To po prostu inna, niż parki czy zieleńce, forma zieleni miejskiej.
Michał Guz, Urząd Miejski Wrocławia

Ogródki działkowe dla spacerowiczów

Magistrat planuje w porozumieniu z działkowcami prowadzić politykę, która sprawi, by alejki w ramach ogródków były dostępne dla spacerujących czy rowerzystów.

Władze Wrocławia głośno deklarują, że zamierzają chronić istniejące ogródki działkowe zapisami planistycznymi – zarówno w ramach możliwości, jakie daje Plan Ogólny, który dopiero będziemy opracowywany, jak i poprzez Miejscowe Plany Zagospodarowania Przestrzennego.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Nowe ogródki działkowe powstaną w okolicy ul. Zabrodzkiej. materiał archiwalny
Nowe ogródki działkowe powstaną w okolicy ul. Zabrodzkiej.

Intencją tych działań jest powstanie zapisów prawa miejscowego, które skutecznie uniemożliwią zastępowanie ich zabudową, bo takie zakusy w przeszłości się pojawiały.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl