wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. „Pijemy tę samą wodę co dinozaury”. W Hydropolis zakończyła się Akademia H2O

„My pijemy tę samą wodę, którą piły dinozaury”. „Bez wody Ziemia nie nazywałaby się Błękitną Planetą”. Tak mówiły dzieci, które w czerwcu ukończyły zajęcia edukacyjne przygotowane przez MPWiK. O tym, skąd wzięła się woda na świecie, opowiedziała im Krystyna Czubówna.

Reklama

Akademia H2O to zajęcia edukacyjne przygotowane przez MPWiK. Właśnie zakończyła się ich druga edycja. W obu wzięło udział około 13,5 tysiąca uczniów ze szkół podstawowych.

Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, które do edukacji ekologicznej najmłodszych podeszło w tak kompleksowy sposób. Akademia H2O to cały blok zajęć, dokładnie 14 scenariuszy lekcji, które mają rozwijać w dzieciach postawę odpowiedzialności za środowisko.
Przemysław Gałecki, wiceprezes MPWiK Wrocław i Hydropolis

MPWiK prowadzi akademię  we współpracy z Departamentem Edukacji Urzędu Miejskiego Wrocławia.

We Wrocławiu i w ościennych gminach

Obecnie program jest realizowany także na terenie gmin: Czernica, Kąty Wrocławskie, Długołęka i Kobierzyce. To około 30 szkół w powiecie wrocławskim i ponad 2 tysiące drugoklasistów na zajęciach Akademii H2O. Wszyscy uczestnicy, tak jak we Wrocławiu, otrzymali zeszyty ćwiczeń z zadaniami do samodzielnego wykonania, a nauczyciele – książki ze scenariuszami.

Niezwykle cenne jest to, że w programie znalazły się formy angażowania uczniów - karty pracy, filmy i plansze edukacyjne, animacje, doświadczenia, a wszystko to z wodą w roli głównej.
Jarosław Delewski, dyrektor departamentu edukacji

Na zakończenie roku szkolnego i jednocześnie Akademii H2O drugoklasiści z kobierzyckich szkół sprawdzili zdobytą wiedzę, wykonując doświadczenia na warsztatach w Hydropolis. Pod okiem wykwalifikowanych edukatorów dzieci wykonały m.in. tęczę w probówce, dowiedziały się, dlaczego widzimy kolory i poznały prawa Archimedesa oraz Pascala.

Zwieńczeniem Akademii H2O była wizyta na wystawie w Hydropolis. Największe wrażenie na dzieciach zrobiła drukarka wodna, repliki niezwykłych stworzeń z morskich głębin, a także Planeta Wody, gdzie o początkach tej substancji na świecie opowiada Krystyna Czubówna.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl