Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy – zapisz się na darmowe lekcje

To już trzecia edycja akcji Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy, która w głównej mierze służy nauce poruszania się po mieście na dwóch kółkach. Darmowe lekcje dla mieszkańców prowadzą doświadczeni cykliści, którzy wspólnie z kursantem pokonują wybraną trasę i opowiadają o czyhających na nich zagrożeniach.


Wyższa Szkoła Rowerowej Jazdy to inicjatywa prowadzona przez Stowarzyszenie Akcja Miasto, która promuje rower jako główny środek transportu we Wrocławiu. – Akcja została zapoczątkowana z myślą o tych osobach, które dopiero planują przesiadkę na rower lub jeżdżą nim od pewnego czasu, ale brak im śmiałości, aby zjechać z chodnika i poruszać się po ruchliwych drogach – mówią organizatorzy darmowych szkoleń.

W ramach wspomnianej akcji zgłaszający się otrzymują 2 godziny nauki, szkolenie z doświadczonymi rowerzystami, wspólne wyznaczenie optymalnej trasy dojazdu do wybranego punktu, a także niezbędne informacje i praktyczne wskazówki jak prawidłowo poruszać się po wyznaczonych ścieżkach.

Aby skorzystać z darmowych lekcji, należy wypełnić specjalny formularz na stronie wybieramrower.org, gdzie po podaniu imienia i nazwiska, adresu e-mail i numeru telefonu, trzeba wskazać trasę, jaką będziemy się poruszać (np. droga do pracy czy uczelni) oraz opisać, co sprawia nam największą trudność podczas jazdy rowerem po mieście.

Po wypełnieniu formularza, organizator warsztatów przydzieli nam odpowiedniego instruktora, który początkowo podczas rozmowy rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące odpowiedniego poruszania się na dwóch kółkach, a następnie, wspólnie z kursantem, wytyczy optymalną trasę i uda się na lekcję pokazową, aby krok po kroku wyjaśnić sposób jazdy po wybranej drodze.

– Koniec akcji zależny jest od zainteresowania uczestników, jednak na pewno przyszłych lub obecnych cyklistów będziemy szkolić do końca września. Dotychczas z naszych wartsztatów skorzystało około 200 rowerzystów – mówi Łukasz Musiał z Akcji Miasto.Zgłoś uwagę