wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 11:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Imprezy (2015)
  4. Imprezy i wydarzenia we Wrocławiu - wtorek 2 grudnia [LISTA]
Leszek Wyczółkowski     GEOMETRIA + NATURA = SZTUKA

Leszek Wyczółkowski GEOMETRIA + NATURA = SZTUKA

godz. 10.00-17.00, Muzeum Historyczne, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35, bilety 15 zł

Leszek Wyczółkowski jest potomkiem Leona Wyczółkowskiego – jednego z najwybitniejszych malarzy i grafików okresu Młodej Polski oraz synem Witolda Wyczółkowskiego – artysty plastyka i ilustratora. Leszek Wyczółkowski przejął po nich talent i upodobanie do pokrewnych technik artystycznych. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków.

Artysta w swoich pracach rozwija nastrój kontemplacji niezbędnej do zrozumienia samego siebie i siebie w odniesieniu do całego świata. Na wystawie zaprezentowanych jest prawie 80 grafik wybranych przez autora z ostatnich 25 lat pracy twórczej, z przewagą najnowszych dzieł artysty. Wystawę uzupełniają prywatne zdjęcia autora ukazujące proces twórczy w jego pracowni. Grafiki zostały wykonane w technikach akwatinta i akwaforta.

Wystawa czynna do 25 stycznia.

Wykład: Historie wrocławskich tramwajów

Wykład: Historie wrocławskich tramwajów

godz. 17.00, Biblioteka Niemiecka, Rynek 58

Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Wszechnica Wiedzy o Wrocławiu oraz Dolnośląska Biblioteka Publiczna zapraszają na kolejny wykład: HISTORIE WROCŁAWSKICH TRAMWAJÓW

Wykład wygłosi inż. Janusz Korzeniowski.
Wystawa Alessandro Mendiniego w Galerii Neon ASP

Wystawa Alessandro Mendiniego w Galerii Neon ASP

Wystawa Alessandro Mendiniego w Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz w Galerii Neon Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu będzie częścią programu sztuk wizualnych Europejskiej Stolicy Kultury 2016.Bogaty program będzie okazją do bliższego zapoznania się z twórczością światowej sławy architekta, projektanta, mistrza designu, krytyka oraz redaktora wielu pism z dziedziny architektury, projektowania i sztuki, wielokrotnego dyrektora najstarszego na świecie branżowego czasopisma Domus.Uroczyste otwarcie wystawy, 2 grudnia 2014 roku,

  • godz. 17.00 - Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu ul. Traugutta 21
  • godz. 18.00 - Muzeum Architektury we Wrocławiu, ul. Bernardyńska 5

Wystawa czynna do 15 marca 2015 roku.

Spektakl Thea Kai Kore

Spektakl Thea Kai Kore

godz. 17.00, DBP Biblioteka 7 Kontynentów, Rynek 58

Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Spektakl Thea kai Kore (Bogini i córka) jest próbą przybliżenia współczesnemu dziecku starego greckiego mitu o Demeter i Persefonie, poruszenia kwestii przemijania i cykliczności a także propagowania zagadnień głębokiej ekologii. Przy pomocy powszechnie znanej historii ukazujemy człowieka, jako element wielkiej całości, próbujemy oswajać cykliczność faz przyrody i odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak funkcjonuje świat?

Spektakl można obejrzeć po odebraniu zaproszeń, które czekają w Bibliotece (można je też rezerwować telefonicznie tel. 71 335 22 17).

Spotkania autorskie: T.LOVE w empiku

Spotkania autorskie: T.LOVE w empiku

godz. 17.00, empik Renoma, Wrocław, ul. Świdnicka 40

Zespół T.Love, legendarna polska grupa rockowa, będzie gościem salonów empik. Spotkania odbędą się z okazji reedycji płyty „Prymityw”. W tym roku mija 20 lat od premiery tego kultowego albumu, który przez fanów został uznany za najlepszy, obok słynnego krążka „King”, w dyskografii zespołu T.Love.

Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem

Spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem

godz. 18.00, Miejska Biblioteka Publiczna filia nr 57, ul. Szewska 78
Filia nr 57 przy ul. Szewskiej 78 zaprasza na spotkanie autorskie z Mariuszem Urbankiem, reporterem i autorem wielu publikacji na temat Wrocławia oraz literatury polskiej (m.in.o Tuwimie, Brzechwie, Broniewskim). Spotkanie będzie połączone z promocją nowej książki autora pt. „Genialni. Lwowska szkoła matematyczna”.
Belgijski Festiwal Filmowy w Kinie Nowe Horyzonty

Belgijski Festiwal Filmowy w Kinie Nowe Horyzonty

godz. 18.30 i 20.15, Kino Nowe Horyzonty, cena biletu: 15 zł, karnet na 4 seanse: 48 zł

Od 2 - 3 grudnia organizatorzy zapraszają na Belgijski Festiwal Filmowy w ramach Dni Belgijskich.

2 grudnia, wtorek

  • 18.30 Rumba, reż. Dominique Abel, Fiona Gordon, Bruno Romy / Belgia, Francja 2008 / 77’
  • 20.15 Alzheimer, De Zaak Alzheimer, reż. Erik Van Looy / Belgia, Holandia 2003 / 120’

3 grudnia, środa

  • 18.30 Anomalia (La cinquième saison), reż. Peter Brosens, Jessica Woodworth / Belgia, Francja, Holandia 2012 / 93’
  • 20.15 Lena, reż. Christophe Van Rompaey / Belgia 2011 / 119'
Pokaz filmów amatorskich w Firleju

Pokaz filmów amatorskich w Firleju

godz. 18.00, Firlej, ul. Grabiszyńska 56, wstęp wolny

Po seansie będzie można porozmawiać z twórcami.

PROGRAM:

1. „Odpryski Czystej Formy” (2014) – reż. J. Gryzowski (13:07')Dokumentalna ilustracja myśli filozoficznej Stanisława Ignacego Witkiewicza oraz wynikających z niej założeń estetycznych. Jakub Gryzowski – amator związany z grupą filmową Hafciarka. Aktywny KRF-owicz. 2. "Burza”, „BANG! (2014) – reż. K. Grudziński (03:22')"Burza” i „BANG! - tak (choć nie zawsze) nazywają się animacje będące częścią dyplomu Krzysztofa Grudzińskiego na ASP we Wrocławiu. Krzysztof Grudziński – projektant graficzny. W tym duchu starał się realizować swoje poruszone obrazki.3. „1101” (2014) – reż. Ł. Byczyński (11:01') Pierwszy odcinek powstającego serialu „ Hotel Eutanazja”. Post-apokaliptyczna wizja urzędnika przesuwającego przecinki w departamencie zer, binarny zapis fatum i konsekwencje nieodbytych rozmów… nowa forma, stare dzieje. Łukasz Byczyński - de-konstruktor rzeczywistości, wyrzucony na bezkres Morza Absurdów, zmierzający poza horyzont zdarzeń na arce przeznaczenia zwanej Fatum.4. Filmowy koncert Ariamana (12:21') Ariaman – słowiański syn słońca. Prawie jak Aryman: „ bóg ciemności, demonów, otchłani, uosobienie zła, kłamstwa, zniszczenia, pan ciemności itd.” (źródło: Wikipedia). 5. FILM NIESPODZIANKA!6. Kącik Pawła Janickiego (około 20 min.)W tym punkcie programu, niezależny twórca medialny Paweł Janicki, związany z WRO ART CENTER, próbuje oswoić uczestników z dziwnością sztuki nowych mediów oraz przybliżyć nam jej twórców.

Skruchy i erotyki dla Ewy

Skruchy i erotyki dla Ewy

godz. 19.00, Klub Kredance, Karola Szajnochy 11, bilety 20 (ulgowy) 25 (normalny) - do nabycia przed koncertem w klub

"Skruchy i erotyki dla Ewy" to zbiór wierszy Jacka Kaczmarskiego z muzyką Mateusza Nagórskiego i Andrzeja Dębowskiego. Na program składa się jedenaście piosenek, dla których wspólnym mianownikiem jest postać biblijnej Ewy rozumianej jako archetyp kobiety.W aranżacjach na dwie gitary i dwa głosy artyści przedstawią zbiór piosenek stanowiący swoisty przekrój przez twórczość Kaczmarskiego.

Pokaz Finałowy Warsztaty Teatralne – Zderzenia

Pokaz Finałowy Warsztaty Teatralne – Zderzenia

godz. 19.00, aula I LO ul. Poniatowskiego 9 we Wrocławiu, wstep wolny

W warsztatach brali udział gimnazjaliści, uczniowie szkół średnich i dorosłych. Zajęcia prowadzili reżyserzy, aktorzy, muzycy i trenerzy. Uczestnicy warsztatów mieli okazję dobrze się bawić i równocześnie nauczyć się wyrażać własne uczucia, zachować wrażliwość bez potrzeby kopiowania medialnych wzorców. Ćwiczyli m.in pantomimę, scenki kabaretowe, tekstowe, piosenkę itp., przygotowanie do i występ na dużej scenie przed publicznością itd.

T.Love w Starym Klasztorze

T.Love w Starym Klasztorze

godz. 20.00, ul. Purkyniego 1, bilety: 40-65 zł

W tym roku mija 20 lat od wydania „Prymitywu” – płyty niewątpliwie kultowej w historii T.LOVE. Wydany w listopadzie 1994 roku album, był i jest do dzisiaj, prawdziwą pigułą punk’n’roll’owej energii. T.Love Polski zespół muzyczny założony w 1982 w Częstochowie. W początkach kariery, w latach 80. XX wieku, pozostający pod wpływem punk rocka, a z upływem czasu korzystający również ze stylistyki reggae, rock and rolla, glam rocka, pop rocka.

Koncert Sound Factory Orchestra towarzyszący Konferencji

Koncert Sound Factory Orchestra towarzyszący Konferencji "Analiza dzieła muzycznego. Historia. Theoria. Praxis"

godz. 20.00, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej, wstęp na koncerty po okazaniu bezpłatnej karty wstępu (po odbiór kart wstępu zapraszamy do RECEPCJI BUDYNKU E AMKL)

W dniach 2-3 grudnia 2014 roku, w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbędzie się IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Analiza dzieła muzycznego. Historia-theoria-praxis".Wydarzeniami towarzyszącymi konferencji będą dwa koncerty - zaprezentują się przedstawiciele środowiska kompozytorskiego, twórcy i wykonawcy muzyki współczesnej: Awangardowa Orkiestra AMKL Sound Factory Orchestra oraz pracownicy Studia Kompozycji Komputerowej.

Wykonawcy:Łukasz Wilczura - obójDominika Górniok - harfaSound Factory Orchestra, dyr. Robert Kurdybacha

Program:Jan Antoni Wichrowski - Paysage variable na smyczkiWitold Lutosławski - Koncert na obój , harfę i orkiestrę kameralnąTomasz Kulikowski - Jesienna opowieść  na orkiestrę kameralną

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama