Wrocławskie Targi Dobrych Książek 2019. Program, godziny otwarcia

Po raz 28. wybierzemy się na Wrocławskie Targi Dobrych Książek. W tym roku 5-8 grudnia (od czwartku do niedzieli) w Hali Stulecia swoją ofertę zaprezentuje ponad 170 wydawców. Jak co roku także najpiękniej edytorsko przygotowana książka otrzyma nagrodę Pióro Fredry, a najładniejsza propozycja tomu dziecięcego zostanie wyróżniona także edytorską Nagrodą Dobre Strony. Gościem Honorowym imprezy będzie Komisja Europejska w Polsce.


Targi w Mieście Literatury

Tegoroczne targi odbywają się już w Mieście Literatury UNESCO, którym Wrocław został niedawno wybrany. Na razie nie ujawniono jeszcze całego programu, ale wiadomo, że czytelników czeka wiele atrakcji i niespodzianek, m.in.: spotkania z autorami i ilustratorami, panele dyskusyjne, warsztaty literackie, edukacyjne i artystyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wystawy oraz konkursy.

Warto przypomnieć, że w tym roku po raz pierwszy Targi Dobrych Książek i Targi Dobre Strony (w minionych latach zwykle organizowane wiosną) odbędą się w tym samym czasie i miejscu.

Wydawnictwa we Wrocławiu

Swoje stoiska w Hali Stulecia będzie miało, rzecz jasna, wiele wydawnictw i instytucji wrocławskich (Wydawnictwa Afera, Książkowe Klimaty, Warstwy, Muzeum Narodowe i Miejskie), ale większość spośród ponad 140 wystawców to goście. Będzie można kupić tomy m.in. Wydawnictwa Literackiego (publikuje zarówno książki noblistki Olgi Tokarczuk, jak i laureata Nagrody Angelus Georgija Gospodinowa), Wydawnictwa Czarne, Wydawnictwa Rebis, Państwowego Instytutu Wydawniczego (publikuje całą serię witkacowską w opracowaniu profesora Janusza Deglera), Spółdzielni Wydawniczej Czytelnik, Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, Grupy Wydawniczej Znak, Wydawnictwa Marginesy.

Po raz pierwszy przyjadą do Wrocławia nowe, niewielkie, ale mające już wiernych czytelników wydawnictwa – Pauza i Tajfuny.

28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

28. Wrocławskie Targi Dobrych Książek

Termin od 5 grudnia 2019 do 8 grudnia 2019

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

Konkurs na ex libris

Trwa jeszcze konkurs na ex libris 28. Wrocławskich Targów Dobrych Książek. Swoje projekty autorzy mogą nadsyłać do 22 listopada 2019 na adres: konkurs@domliteratury.wroc.pl. Nagrodą w konkursie jest 500 złotych. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 27 listopada 2019 na stronie internetowej www.domliteratury.wroc.pl oraz na fanapage’u Wrocławskich Targów Dobrych Książek na Facebooku. Najlepszy projekt zostanie umieszczony na pieczątce, a każdy ze zwiedzających targi będzie mógł ją sobie przybić na stronie tytułowej zakupionej książki.

Godziny otwarcia Targów Dobrych Książek

Wstęp na targi jest wolny.

  • 5 grudnia (czwartek) 12.00-19.00
  • 6 grudnia (piątek) 11.00-20.00
  • 7 grudnia (sobota) 11.00-20.00
  • 8 grudnia (niedziela) 11.00-17.00

Targi Wszystkiego Dobrego

Targom książkowym w Hali Stulecia towarzyszą (w tym samym terminie) Targi Wszystkiego Dobrego. To impreza rękodzielników, którzy proponują m.in.: plakaty i artykuły piśmiennicze, odzież i zabawki, ceramikę i biżuterię oraz wiele innych wyjątkowych przedmiotów.Zgłoś uwagę