Wrocław na weekend: 19-21 lutego 2016 [WYDARZENIA]

Weekend będzie okazją do próbowania smaków z niemal całego świata podczas kolejnego Restaurant Day. Dla fanów dobrego kina szykuje się przegląd filmów Pawła Pawlikowskiego – reżyser oscarowej „Idy” spotka się z widzami. Centrum Poznawcze Hali Stulecia przygotowało różne atrakcje z okazji swoich urodzin, a WBO zaprasza na maraton pisania wniosków.


Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 19 lutego 2016 r.

 

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony Alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników z owianym z legendarnym już jacuzzi, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, Stary Ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie.

 

Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

19 lutego, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych baśni w przepięknej oprawie scenicznej. Wersja Stanisława Grochowiaka jest nieco przekorna, odrobinę ironiczna, a przede wszystkim – niezwykle zabawna. Poeta wzbogacił fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostało jednak niezmienne – w życiu nie należy kierować się pozorami, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.

 

Kiermasz książek i DZIEŃ OTWARTY Biblioteki DSW

Kiermasz książek i Dzień Otwarty Biblioteki DSW

19 lutego, godz. 10.00-19.00, Dolnośląska Szkoła Wyższa, budynek przy ul. Strzegomskiej 55

DSW zaprasza wszystkich miłośników książek naukowych, literatury pięknej oraz albumów podróżniczych do wzięcia udziału w Dniu Otwartym oraz otwartym kiermaszu książek.

Program

 • godz. 10.00 - 19.00 - otwarty kiermasz książek
 • godz. 16.00 - 17.00 - „MA(QL@)TURA” - spacer tropem książek dla maturzystów z dyrektorem biblioteki DSW - prowadzi dr Stefan Kubów
 • godz. 17.00 - 18.00 - Bibliostory – edukacyjne historie komiksowe – otwarte spotkanie dla rodziców z współautorką książki Ewą Rozkosz

 

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato

19 lutego, godz.10.30, Centrum Kultury „Zamek”, udział bezpłatny

Instruktorzy z NFM podczas warsztatów dla młodych rodziców, jak i osób dopiero oczekujących na narodziny dziecka, uczą śpiewu kojących kołysanek. Na trzech 30 minutowych spotkaniach rodzice otrzymują praktyczne wskazówki i materiały do nauki, a po zakończeniu cyklu warsztatów potrafią śpiewać kołysanki i piosenki z pamięci.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

GET THE CAT. Grafiki Eugeniusza Geta-Stankiewicza

GET THE CAT. Grafiki Eugeniusza Geta-Stankiewicza

od 17 lutego do 24 marca, Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5, wstęp wolny

Koty są wszędzie i nie ominęły też galerii CK Agora, prężąc grzbiety, ostrząc pazury, z zimną krwią mordując myszy na grafikach wybitnego wrocławskiego artysty. W Centrum Kultury Agora zagości wyjątkowa wystawa dla wszystkich mających kota na punkcie miedziorytów Geta… i  kotów. Wystawa powstała we współpracy z Januszem Stankiewiczem i Jolantą Kruszyną Radzicką.

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.
 

 

Wrocław OPEN 2016

Wrocław OPEN 2016

do 21 lutego, Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita, wstęp wolny

Druga edycja Zawodowego Turnieju Tenisowego Mężczyzn Challenger ATP – czyli WROCŁAW OPEN 2016, ma pulę nagród w wysokości: 85 000 EUR + hospitality i będą mogli wziąć w nim udział czołowi tenisiści świata, sklasyfikowani w rankingu ATP powyżej 50. miejsca. Ważnymi elementami wrocławskiego turnieju będą imprezy mu towarzyszące, jak np.: Dolnośląski Turniej Dziecięcy Wrocław Open (kat. 10-14 lat) czy Deblowy Turniej Sponsorów VIP, połączony ze spotkaniem biznesowym.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00 – 17.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa ma charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie.

 

Seminarium: Eduardo Chillida: Poezja Przestrzeni i Ludzkich Doświadczeń

Seminarium: Eduardo Chillida: Poezja Przestrzeni i Ludzkich Doświadczeń

19 lutego, godz.17.00, Barbara, ul. Świdnicka 8b, wstęp wolny

Seminarium poświęcone twórczości baskijskiego artysty Eduardo Chillidy z udziałem Xabiera Laki oraz Fernando Golvano - profesorów z Uniwersytetu Kraju Basków. Laka i Govano zaprezentują ścieżkę kariery artystycznej Eduardo Chillidy oraz znaczenie artysty w kontekście historii europejskiej rzeźby awangardowej.

Po wykładach dyskusja. Spotkanie będzie prowadzone w języku polskim i hiszpańskim.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, godz. 10.00-15.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety 8/6 zł

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

 Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

19 lutego, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

19 lutego, bilety na seanse 10 zł

Reżyser znakomitymi osiągnięciami filmowymi może poszczycić się od lat. W ramach przeglądu odbędzie się również spotkanie z Pawłem Pawlikowskim, które poprowadzi Jan Pelczar, po niedzielnej projekcji filmu.

W programie:

 • 18.30 Kobieta z Piątej Dzielnicy
 • 20.30 Ida reż. Paweł Pawlikowski, Polska, Dania, Wielka Brytania 2013, 82'

 

Bezpłatne warsztaty kendo

Bezpłatne warsztaty kendo

19 lutego, godz. 17.00-18.00 i 18.00-20.00, VIII LO, ul. Zaporoska 71, wstęp wolny

Wrocławski klub kendo Ryushinkai zaprasza na otwarty trening kendo, rozpoczynający nowy nabór. Przyjdź i zobacz jak trenują zawodnicy szermierki japońskiej lub spróbuj sił w swoim pierwszym treningu.

Spotkania

 • 19.02 /piątek/ dzieci od lat 5 do 11, godz. 17:00-18:00, VIIILO
 • 19.02 /piątek/ młodzież i dorośli, godz. 18:00-20:00, VIIILO.

 

Wykład: „Od samotności do bliskości, czyli o relacjach z sobą i z innymi”

Wykład: „Od samotności do bliskości, czyli o relacjach z sobą i z innymi”

19 lutego, godz. 17.00, Uniwersytet SWPS, we Wrocławiu, ul. Ostrowskiego 30b

Czym jest prawdziwa przyjaźń w dobie lajków i znajomych na portalach społecznościowych? W jaki sposób dbać o przyjaźń? Co zrobić, by odnaleźć przyjaciela w sobie? Czy faktycznie obecnie silną relację międzyludzką zastępują niezobowiązujące znajomości? W jaki sposób mężczyźni rozumieją bliskość? Na te i wiele innych będzie można znaleźć odpowiedź podczas kolejnej Strefy Psyche. 

Prelegentka: Katarzyna Waszyńska, zapisy.

 

Warsztaty origami w Family Cafe

Warsztaty origami w Family Cafe

19 lutego, godz. 17.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c, wstęp 9 zł

Organizatorzy pomogą dzieciom wyczarować wspaniałe przestrzenne figury z kartek papieru bez cięcia, klejenia i ozdabiania, ćwicząc przy tym cierpliwość, dokładność i skupienie. Wystarczy kartka papieru i pozytywne nastawienie, aby spędzić znakomicie czas. Zajęcia dla dzieci od lat 5. 

Zapisy: kontakt@familycafe.wroclaw.pl lub tel. 530 250 405.

 

brzUCHO – spektakl dla najmłodszych dzieci

brzUCHO – spektakl dla najmłodszych dzieci

19 lutego, godz. 17.30, Wrocławski Teatr Lalek

Przyłóż ucho, pogłaszcz "brzUCHO", dotknij, poczuj, posłuchaj. Brzuch mamy jest pierwszym domem dla dziecka. To jedna z najważniejszych i najbliższych części ciała rodzica – bezpieczna, wygodna, przytulna. Brzuch jest przestrzenią magiczną, tajemniczą, życiodajną, w którą chcemy się wsłuchiwać razem z naszymi widzami.

Strona organizatora

 

Bezpłatne pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki

Bezpłatne pokazowe zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki

19 luty, godz. 17.30 (grupa 2-3 lata), godz.18.30 (grupa 4-6 lat), ZS 24 ul. Eluarda 51-55 (Leśnica)

Basket Kids to ogólnopolska szkółka prowadząca zajęcia ogólnorozwojowe z elementami koszykówki dla dzieci w wieku 2-8 lat. Kadrę stanowią certyfikowani instruktorzy koszykówki i animatorzy zabaw dla dzieci, którzy mają predyspozycje i są przeszkoleni do pracy z dziećmi. Więcej www.basketkids.pl, tel. 601 532 040, e-mail: wroclaw@basketkids.

Wystawa: Marlena Kudlicka „Kontrola jakości i weryfikacja standardu”

Wystawa: Marlena Kudlicka „Kontrola jakości i weryfikacja standardu”

19 lutego, godz. 18.00, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier)

Wernisaż wystawy. Konstruktywistyczna sztuka Marleny Kudlickiej rozgrywa się na kilku intertekstualnych polach: języka i jego typograficznego obrazu; rysunku technicznego i humanistycznej spekulacji, mechanicznie reprodukowanej koncepcji i doświadczalnie korygowanej formy. Metalowe rzeźby artystki powstają w ślusarskim warsztacie, który jest miejscem mentalnego i fizycznego rozwijania kształtów.

Wystawa czynna do 5 maja.

 

Biesy – spektakl Teatru PWST

Biesy – spektakl Teatru PWST

19 lutego, godz.18.00, Sala Studio Teatru PWST, ul. Braniborska 59, wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja internetowa)

Postępując wedle starej maksymy: „poznaj samego siebie”, na  oczach widzów Mikołaj Stawrogin będzie eksperymentował sam ze sobą. Okazuje się jednak, że samo poznanie nie jest tożsame z wyborem własnej drogi. To historia o poszukiwaniu sensu i źle ulokowanych nadziejach. O pustce, która zwodzi tam, gdzie wolności nie stawiamy żadnych granic. Spektakl zrealizowany w ramach Programu Integracyjnego Uczelni Artystycznych Wrocławia i współfinansowany przez Wrocław.

 

2. Wrocław Hip Hop Festiwal w Hali Stulecia

2. Wrocław Hip Hop Festiwal w Hali Stulecia

19 lutego, godz. 18.00, Hala Stulecia, bilety od 49 do 99 zł w dniu koncertu

Pierwsza edycja zapisała się na kartach historii polskiego rapu jako największa impreza halowa, która odbyła się do tej pory w naszym kraju.

Wystąpią m.in.: O.S.T.R., Ten Typ Mes plus live band, Małpa plus live band (premierowy koncert nowego albumu), Gruby Mielzky, Quebonafide, Dwa Sławy, W.S.R.H., Paluch.

 

Muzeum jako scena zjawiania się „innego” – wykład

Muzeum jako scena zjawiania się „innego” – wykład

19 lutego, godz. 18.00, sala kinowa Instytutu Grotowskiego, wstęp wolny

Wykład doktora hab. Tadeusza Majewskiego poświęcony będzie muzeum jako heterotopii z XIX wieku: przestrzeni muzealnej jako przestrzeni „zjawiania się” – historii, Innego, materialnej rzeczy – przestrzeni performansów i wizualizacji „niematerialnych idei” społecznych.

 

Spektakl „Prometeusz” w Imparcie

Spektakl „Prometeusz” w Imparcie

19 lutego, godz. 19.00, ul. Mazowiecka 17, bilety 25/30/35 zł

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w "Prometeuszu" zawarta jest wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są jedynie narzędziami narracji.

 

Turkish Cultural Evening w klubie Pod Kolumnami

Turkish Cultural Evening w klubie Pod Kolumnami

19 lutego, godz. 19.00, Klub Pod Kolumnami, pl. Św. Macieja 21, wstęp wolny

Będzie to niepowtarzalna szansa odwiedzenia Turcji, poznania jej kultury, odkrycia mnóstwa ciekawych miejsc, spróbowania tradycyjnych potraw i posłuchania muzyki – a wszystko to za darmo.

 

Warsztaty z wiedzy o herbacie w Family Cafe

Warsztaty z wiedzy o herbacie w Family Cafe

19 lutego, godz.19.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c, wstęp 19 zł

Na spotkaniu zostaną omówione podstawowe informacje z zakresu wiedzy herbacianej. Będzie można zapoznać się z właściwą klasyfikacją herbat, podziałem na kolory oraz procesem produkcji herbaty. Dowiedzieć się jak parzyć herbatę, aby wydobyć z niej najlepsze właściwości, jak przechowywać susz herbaciany oraz jak rozpoznać dobrej jakości herbatę i jak ją kupować. W ramach spotkania odbędzie się degustacja kilku gatunków herbat oraz wprowadzenie do herbatyzmu – filozofii herbaty.

Rezerwacja: kontakt@familycafe.wroclaw.pl lub tel. 530 250 405.

 

Sesja muzyki irlandzkiej w Szarej Wronie

Sesja muzyki irlandzkiej w Szarej Wronie

19 lutego, godz.19.00, Szara Wrona, ul. Pomorska 27, wstęp wolny

Ten wieczór może upłynąć pod znakiem irlandzkiej muzyki. Każdy może przyjść i jej posłuchać. Osoby, które grają, mogą też przynieść swoje instrumenty i przyłączyć się do tej muzycznej przygody.

 

The Grand Astoria i Spaceslug w Ciemnej Stronie Miasta

The Grand Astoria i Spaceslug w Ciemnej Stronie Miasta

19 lutego, godz. 19.00, klub Ciemna Strona Miasta, pl. Wróblewskiego 3, wstęp 15 zł.

The Grand Astoria – założony w 2009 roku zespół ma na koncie 6 wydanych LP, oraz masę EP i splitów. Ich muzyka dryfuje pomiędzy stonerowymi riffami, psychodelią, space rockiem oraz akustycznymi przebojami. Jak sami twierdzą ich największą inspiracją jest ich rodzima rosyjska zima. Spaceslug – lokalne trio stworzone przez muzyków Palm Desert oraz Legalize Crime.

 

Muzyczny Jam w Centrum Inicjatyw Artystycznych

Muzyczny Jam w Centrum Inicjatyw Artystycznych

19 lutego, godz. 19.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81, wstęp 10 zł.

To będzie czas i otwarta przestrzeń by wspólnie muzykować, śpiewać, grać, bawić się głosem. Uczestnicy spotkają się żeby być, wydawać dźwięki, słuchać, grać. Będzie można „wymieniać” się pieśniami, dźwiękami, szukać harmonii i dysonansu, opowiadać sobie historie dźwiękiem, pieśnią, czasem improwizować, a czasem wspólnie zaśpiewać znaną pieśń. Zabawa zostanie poprzedzony warsztatami Emmy Bonnici.

 

Portrety Wiśniowego sadu

Portrety Wiśniowego sadu

19 lutego, godz. 19.00, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, bilety 35-50 zł

Spektakl „Portrety Wiśniowego sadu", na podstawie dzieła Antoniego Czechowa Wiśniowy sad w reżyserii Grzegorza Brala to opowieść o „raju utraconym”.

Tytułowy roztrwoniony Wiśniowy sad, symbol unicestwionych wartości, poetycko mitologizuje się w pamięci. We wspomnieniach dawny świat przeistacza się w nieosiągalną doskonałość. Reżyser snuje historię bohaterów za pomocą gestów, ruchu, tańca, na pierwszym planie pozostaje jednak zawsze muzyka. To ona kreuje relacje, definiuje zdarzenia i bohaterów, tworząc w połączeniu z liryką Osipa Mandelsztama i Anny Achmatowej wyszukane „poematy muzyczne”.

 

 
Lech Janerka w Starym Klasztorze

Lech Janerka w Starym Klasztorze

19 lutego, godz. 20.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety 50 zł w dniu koncertu

Lech Janerka, wrocławianin, muzyk rockowy, kompozytor, basista, autor tekstów. Na polskiej scenie rockowej pojawił się pod koniec lat 70. W 1979 roku założył zespół Klaus Mitffoch, z którym nagrał płytę Klaus Mitffoch (1985), dla wielu najważniejszy krążek w dziejach polskiej muzyki rockowej.

Koncert w ramach obchodów 35 rocznicy powstania Niezależnego Zrzeszenia Studentów we Wrocławiu

 

MagnetiG Violin Show, czyli fluo skrzypce

MagnetiG Violin Show, czyli fluo skrzypce

piątek, 19 lutego, godz. 20.00, TA.TU club&restaurant, ul. Św. Mikołaja 8-11

MagnetiG to klubowy pseudonim, pod którym kryje się Grzegorz Karnas - muzyk, który dzięki swej nadzwyczajnej charyzmie scenicznej, wielkiemu talentowi oraz łatwości w odnajdywaniu się w różnorodnych stylach muzycznych - od house, przez oldschool disco (z lat ’70, ’80, ’90), r’n’b, drum’n’bass, aż po minimal i dubstep – jako pierwszy i jedyny skrzypek w historii został w jednym czasie rezydentem kilkunastu najbardziej prestiżowych klubów muzycznych w Polsce w czasach ich największej świetności. Ma na koncie występy w dziesiątkach klubów w Polsce, Wielkiej Brytanii, Holandii, Chorwacji i na Ibizie - gdzie za każdym razem był przyjmowany przez słuchaczy z wyjątkowym.

Program

 • 20.00 – otwarcie i Smilleboy
 • 23.00 – MagnetiG Violin Show

Wejście:

Piotr Szlempo Quartet w klubie Vertigo

Piotr Szlempo Quartet w klubie Vertigo

19 lutego, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant, ul. Oławska 13

Wyróżniający się trębacz młodego pokolenia, z którego talentu coraz częściej korzystają polskie gwiazdy muzyki rozrywkowej. W Vertigo zadebiutuje jako lider własnego kwartetu jazzowego. 

Piotr Szlempo - trąbka
Virlan Ion - kontrabas
Piotr Rachoń- fortepian
Marcin Rak – perkusja.

 

MIMO_ZA – czyli profil damy

MIMO_ZA – czyli profil damy

19 lutego, godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

Historie bohaterek spektaklu (4 kobiet w różnym wieku) oscylują wokół tematyki cielesności oraz bezmyślnego dążenia kobiet do fizycznej doskonałości za wszelką cenę. Bohaterki próbują zmierzyć się ze stereotypem kobiety idealnie pięknej (szczupłej, długowłosej, bez celulitu i zmarszczek) i własnymi, często traumatycznymi przeżyciami. Monodram inspirowany biografią i twórczością Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Strona organizatora.

 

Ace Cover Band w klubie Alive

Ace Cover Band w klubie Alive

19 lutego, godz. 21.00, Alive Klub Muzyczny, ul. Kolejowa 12

Zespół Ace Cover Band to wrocławska formacja założona przez muzyka Waldemara Ace Mleczko. Kompozytor, tekściarz i aranżer współpracował z bardzo wieloma tuzami rodzimej sceny muzycznej m.in: Big Cyc, Łzy, Banda i Wanda, Andrzej Cierniewski Band, Obstawa Prezydenta, Vincent. Ostatnio stworzyłł program złożony z utworów znanych zarówno najstarszym, m.in. The Rolling Stones, T.Rex, The Cash, Hendrix, przez trochę młodsze – U2, Krawitza, aż po najnowsze: Maron 5, King sof Leon.

 

American Pie party w klubie Wall Street

American Pie party w klubie Wall Street

19 lutego, godz. 21.00, Wall Street Club, wstęp 10 zł

Uczestnicy przeniosą się do świata American Pie. Impreza w iście amerykańskim stylu: będą drinki w czerwonych kubkach, będą cheerleaderki. Swoją obecność zapowiadają również mama Stiflera oraz ojciec Jima.

 

B-QLL w Banana Dance Club

B-QLL w Banana Dance Club

19 lutego, godz. 21.00, Banana Dance Club, Szewska 3A, wstęp 15 zł

Zespół wystąpi ponownie, podczas poprzedniego koncertu porwali publiczność do tańce. Tym razem będzie podobnie. Twórcy przebojów: „Czy to czujesz”, „Za każdy dotyk”, „Łapy w górę” czy „Bunga Bunga”.

 

Impreza z muzyką drum&bass w BauBar

Impreza z muzyką drum&bass w BauBar

19 lutego, godz. 22.00, Klub BauBar, ul. Świdnicka 12/16, wstęp 10/15 zł

Po długiej przerwie organizatorzy zapraszają do BauBar na ósmą edycję cyklu OutSoul. Tym razem zaprosili jednego z najbardziej wziętych i popularnych producentów drum & bassowych w USA, Dave`a Owena.

 

Oscar Mulero w Starym Klasztorze

Oscar Mulero w Starym Klasztorze

19 lutego, godz. 23.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, wstęp od 25 zł do 32 zł

Legenda hiszpańskiego techno. Jego imprezy przyciągają tysiące fanów w każdym klubie, do którego jest zapraszany. Żyjący na północy Hiszpanii artysta jeśli już opuszcza swój dom to tylko na najbardziej selektywne imprezy.

Sobota, 20 lutego 2016 r.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja.

 

Trening na macie dla dzieci i rodziców

Trening na macie dla dzieci i rodziców

20 lutego, godz. 9.30-11.00, Centrum Sztuk Walki, ul. Grabiszyńska 279, 30 zł (dziecko plus rodzic)

Wspólna zabawa czyli trening dla dzieci i rodziców. Wiele ćwiczeń fizycznych ukierunkowanych będzie na współpracę lub zdrową rywalizację z dzieckiem. Mają one na celu zacieśnienie kontaktu emocjonalnego jak i fizycznego. Trening trwa po 1,5 godziny. Przyda się T-shirt, spodnie dresowe i klapki. Napoje i owoce na miejscu. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie. Terminy w 2016 r.: 5 i 19 marca 2 i 16 kwietnia 7 i 21 maja 4 i 18 czerwca.

 

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

20 lutego, godz.10.00, Muzeum Narodowe, wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

„Kot w muzeum, czyli o obecności kotów w sztuce” - zabawa plastyczna

Z okazji Dnia Kota Sławomir Ortyl poprowadzi najmłodszych kocimi dróżkami w muzeum. Dzieci dowiedzą się co może oznaczać kot na obrazie i czy jest to zwierzę lubiane przez artystów. Zabawa plastyczna przeznaczona dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Zapisy w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 372 51 48.

 

IV Urodziny Centrum Poznawczego Hali Stulecia

IV Urodziny Centrum Poznawczego Hali Stulecia

20 lutego, godz. 9.00-16.00, Centrum Poznawcze Hali Stulecia, bilety 15 zł, 11 zł (ulgowy), 40 zł (rodzinny: 2+2, 2+3)

Dla miłośników tradycyjnych spacerów z przewodnikiem będzie możliwość zwiedzenia wnętrza Hali Stulecia i miejsc niedostępnych na co dzień dla turystów, jak i przewidziane projekcje videomappingu. W programie rodzinny spacer oraz pełna emocji gra na czas. Dla zwycięzców przewidziane są wyjątkowe nagrody, drobny upominek czeka jednak na każdą drużynę.

Szczegółowy program:

 • 9.00-15.00 Architektoniczne wyścigi – gra na czas w kuluarach Hali Stulecia
 • 10.00-11.00 „Makieta – opowieść panoramiczna” (reż. Tomasz Orlicz, 1h 3’)
 • 11.00-12.00 Tajemnice Hali Stulecia – spacer z przewodnikiem
 • 12.00-13.0015.00-16.00 Szpary, szparki, zakamarki – spacer z przewodnikiem dla rodzin z dziećmi
 • 15.00-16.00 „Makieta – opowieść panoramiczna” (reż. Tomasz Orlicz, 1h 3’)

Pokazy videomappingu odbywać się będą co godzinę od 12.00 do 16.00. Na spacery z przewodnikiem obowiązuje wcześniejsza rezerwacja pod adresem: rezerwacja@halastulecia.pl . 

 

Piękna i Bestia

Piękna i Bestia

20 lutego, godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, bilety 25 zł/20 zł

Jedna z najpiękniejszych i najbardziej tajemniczych baśni w przepięknej oprawie scenicznej. Wersja Stanisława Grochowiaka jest nieco przekorna, odrobinę ironiczna, a przede wszystkim – niezwykle zabawna. Poeta wzbogacił fabułę znanej baśni, dodając nowe, zabawne wątki i komiczne postaci. Przesłanie historii pozostało jednak niezmienne – w życiu nie należy kierować się pozorami, a to, co najważniejsze, jest niewidoczne dla oczu.

 

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

Zestaw filmów krótkich: Wyobraźnia

20 lutego, godz.10.00, Kino Nowe Horyzonty

Zestaw filmów animowanych, które ukazują młodym widzom złożony świat wyobraźni filmowych bohaterów, ale też twórców filmowych.

W zestawie: Gruffalo, Słoń i rower, List, Mały ptaszek i wiewiórka / Der kleine Vogel und das Eichhörnchen Raz, dwa trzy - drzewo patrzy!

 

Drzwi Otwarte – bezpłatne warsztaty artystyczne

Drzwi Otwarte – bezpłatne warsztaty artystyczne

20 lutego, godz. 10.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a

Będzie można poznać miejsce, w którym odbywają się warsztaty oraz porozmawiać z instruktorami. W programie zajęcia dla dzieci w wieku od 1 roku życia do 12 lat. Na poniższe warsztaty jeszcze są wolne miejsca. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja.

 Harmonogram warsztatów:

 • 10.00-12.00 - Warsztaty teatralno-plastyczne: 7-12 l
 • 12.15-14.15 - Warsztaty teatralno-muzyczno-plastyczne: 5-6 l.
 • 14.45-15.45 - Figle i wybryki w krainie plastyki: 3,5-5,5 l.
Zapisy i strona organizatora

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Wrocław OPEN 2016

Wrocław OPEN 2016

do 21 lutego, Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita, wstęp wolny

Druga edycja Zawodowego Turnieju Tenisowego Mężczyzn Challenger ATP – czyli WROCŁAW OPEN 2016, ma pulę nagród w wysokości: 85 000 EUR + hospitality i będą mogli wziąć w nim udział czołowi tenisiści świata, sklasyfikowani w rankingu ATP powyżej 50. miejsca. Ważnymi elementami wrocławskiego turnieju będą imprezy mu towarzyszące, jak np.: Dolnośląski Turniej Dziecięcy Wrocław Open (kat. 10-14 lat) czy Deblowy Turniej Sponsorów VIP, połączony ze spotkaniem biznesowym.

 

Smerfowe urodziny – impreza dla dzieci w Leśnicy

Smerfowe urodziny – impreza dla dzieci w Leśnicy

20 lutego, godz. 10.30-13.30, Międzynarodowe Centrum Edukacyjne „Smerfowa załoga”, ul. Mokrzańska 35, Wrocław- Leśnica, bilety15-20zł

Organizatorzy zapraszają do wspólnego świętowania 6. urodziny Centrum. W programie: clown, balonowe zwierzaki, Rytmika dla Smyka z perkusją (godz. 10.30), Teatrzyk Kropa, (godz. 12.00), dmuchany zameczek, smerfowe zawody. 

strona organizatora

 

Brzdąc na Zamku – „Mali naukowcy – gęstość”

Brzdąc na Zamku – „Mali naukowcy – gęstość”

20 lutego, godz. 11.00 i 12.30, Centrum Kultury „Zamek” (Leśnica), wstęp 7 zł (tylko po wcześniejszej rezerwacji: 349 32 81 wew 29)

Cykl zajęć dla dzieci 4 – 7 lat, poświęcony nauce i eksperymentom. Zaplanowano cztery spotkania raz w miesiącu. Program warsztatów przygotowany jest z myślą o najmłodszych dzieciach i jest dostosowany do ich wieku i potrzeb. W trakcie zajęć wszystkie dzieci na krótki czas stają się małymi naukowcami. Uwaga! Prosi się rodziców i dzieci o przychodzenie na wszystkie zajęcia z cyklu w ubiorach roboczych. 

Gęstość

 • Pytanie: Dlaczego oliwa na wierzch wypływa?
 • Cel szczegółowy: Uczestnicy dowiedzą się czym jest gęstość i poznają różne rodzaje płynów, aby zrozumieć to pojęcie.
 • Pojęcia do przedstawienia: Woda, płyn, gęstość, objętość.
 • Eksperymenty: Lampa lawowa, sygnalizacja świetlna. 

 

Wystawa prac Grupy Hafciarki w klubie pod Kolumnami

Wystawa prac Grupy Hafciarki w klubie pod Kolumnami

od 20 lutego do 5 marca, Klub pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, wstęp wolny

Na jubileuszową wystawę składać się będzie wybór najnowszych prac wideo, wideo-obrazów, wideo-śpiewnik Ariamana (trubadura prymitywisty), impresje filmowe, filmidła wszelakie, plakaty filmowe i okolicznościowe, manifesty, odezwy, rysuneczki, kolorowanki, kleksy, bohomazy oraz metafizyczne zmazy.

 

„Przez kraje i kontynenty...” – Czeska sobota w Klubie Rodzica

„Przez kraje i kontynenty...” – czeska sobota w Klubie Rodzica

20 lutego, godz. 11.00, Miejska Biblioteka Publiczna - Filia nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Poznajemy naszych czeskich sąsiadów, bawiąc się i ucząc. Zabawę poprowadzi Gabriela Łeńska – urodzona w Czechach absolwentka Filologii Słowiańskiej UJ, z zawodu i zamiłowania tłumacz. Organizatorzy zapraszają dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wraz z opiekunami. Obowiązują zapisy.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

20 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 20 lutego

 • godz.  11.15, 12.15, 14.15, 16.15  Ptaki i ich przysmaki. Dzieci nauczą się rozpoznawać najczęściej występujące w naszych okolicach gatunki ptaków. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.
 • godz. 13.15, 15.15 – Chromatografia. Młodzi naukowcy poznają podstawowe szkło i przyrządy laboratoryjne. Dla dzieci w wieku 5-9 lat.
 • godz. 17.00  Izolacja DNA. Zajęcia skierowane do starszych odbiorców. W prawdziwych warunkach laboratoryjnych z zachowaniem odpowiednich zasad postępowania (kolejność, proporcje, temperatura) wyizolowane zostanie DNA z komórek pomidora lub cebuli. Dla młodzieży w wieku od 12 lat oraz osób dorosłych.

 

Warsztaty: kafle

Warsztaty: kafle

20 lutego, 11.30-13.00, MaluMika, ul. Jagiełły 3/5, koszt 100 zł (całość), 30 zł (jedno spotkanie)

Organizatorzy zapraszają na wiosenne warsztaty. W ciągu pięciu spotkań słuchacze dowiedzą się czegoś ciekawego o polskich wzorach ludowych wybranych regionów oraz o polichromiach Stanisława Wyspiańskiego. Każde spotkanie będzie poprzedzone 20 min. wprowadzeniem historyczno-kulturowym. Cztery spotkania będą polegać na malowaniu kafli w zaproponowanym stylu związanym z tematem, a na ostatnich piątych zajęciach będzie montaż i fugowanie kafli. Warsztaty w j. polskim. Grupa dzieci: soboty 11.30 - 13.00. Zapisy pod adresem: kontakt@malumika.pl. 

 

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

20 lutego, godz. 12.00, sala 116, wstęp wolny

godz. 12.00: „Wstążki, hafty i koronki, czyli o bogactwie mody barokowej” - wykład

Okres baroku to czas niezwykłego przepychu i bogactwa form w sztuce. Nie dziwi więc fakt, że także stroje wówczas noszone miały nader rozmaite i wymyślne kształty. O niebywałym zamiłowaniu  do wstążek, haftów i koronek opowie słuchaczom podczas swojego wykładu Michał Pieczka.

godz. 15.00: Plejada artystów współczesnych - Ludwik Kiczura

Celem cyklu jest prezentacja twórczości polskich artystów, których prace wystawiane są w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Tym razem spotkanie poświęcone będzie artyście-plastykowi, zajmującemu się szkłem artystycznym – Ludwikowi Kiczurze.

 

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz.I)

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz.II)

20 lutego, godz. 10.30, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Filmy dla dzieci powyżej 2 lat. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. 

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5, wernisaż godz. 12.00

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

Made in Europe to jedno z głównych wydarzeń Weekendu Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Dotychczas wystawa prezentowana była jedynie podczas ostatniego Biennale w Wenecji w Palazzo Michiel oraz w Szanghaju w ramach programu Shanghai Urban Space Art Season 2015.

 

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

sobota, 20 lutego, godz. 12.00-18.00, Kamieniczka Jaś, wstęp wolny

Od 17 lutego w Domku Miedziorytnika można oglądać wystawę oryginalnych fotografii autorstwa Miltona H. Greene’a, który portretował Marilyn Monroe podczas pracy na planie zdjęciowym do filmu „Przystanek autobusowy” („Bus Stop”). To kolejna osłona bogatej kolekcji zdjęć amerykańskiego fotografa.

Wystawa otwarta od 17 lutego do 24 marca w dniach: wtorek, środa, czwartek godz. 13.00-17.00 oraz w sobotę 12.00-18.00.

 

Dzień Kota w Bema Cafe

Dzień Kota w Bema Cafe

20 lutego, godz. 12.00, Bema Cafe, ul. Legnicka 56, wstęp wolny.

To będzie gratka dla miłośników kotów. Będą oni mogli poznać bliżej te zwierzęta. A okazja nieprzypadkowa, bo wypada Dzień Kota. 

W programie: Fakty i Mity o kotach, Domy Tymczasowe od kuchni, spotkanie z kocim behawiorystą, porady prawne dot. kotów wolno żyjących, kocia loteria, aukcja rękodzieł i wiele niespodzianek.

 

Warsztaty tańców szwedzkich i kujawiaka

Warsztaty tańców szwedzkich i kujawiaka

20 lutego, godz. 12.00-17.00, L'Arche Wrocław, koszt udziału: I część - 30 zł, II część - 30 zł, całość - 50 zł.

Polska jest najpopularniejszym tańcem tradycyjnym w Szwecji. Jego nazwa w języku szwedzkim oznacza tyle co „polski”, tj. „taniec polski”. Rodowód tańca polska sięga czasów świetności Rzeczypospolitej, która przełożyła się na ekspansję polskiej kultury – w tym tzw. rytmu polskiego – na całą Europę, ale również jest owocem kontaktów dworskich Polski i Szwecji w XVI i XVII wieku.

Warsztaty podzielone są na dwie części:

 • Część I (2,5h): Wprowadzenie do tańców szwedzkich – pierwsze kroki polski, slängpolski oraz schottis
 • Część II (2,5 godziny): Salwa tańca i komfort – (rund) polska, slängpolska, kujawiak

 

Weekend z polskimi grami video w Empiku – „Dying light”

Weekend z polskimi grami video w Empiku – „Dying light”

20 lutego, godz.12.00 - 18.00, Empik Renoma, wstęp wolny

„Dying Light” gra typu survival action osadzona w świecie zdominowanym przez  zombie, okazała się jednym z największych hitów na polskim rynku gier komputerowych w 2015  roku. Z okazji wydania dodatku zatytułowanego „The  Following” odbędzie się specjalny event, gdzie oprócz możliwości zagrania w nową część przebojowej gry, będzie można wziąć udział w dyskusji z fanami i twórcami gry. Wydarzenia współorganizowane z projektem „Polskie Gry Wideo”. 


Dolnośląska Giełda Fonograficzna w TONACH

Dolnośląska Giełda Fonograficzna w TONACH

20 lutego, godz. 13.00-17.00, Tony (na Dworcu Świebodzkim, wejście od ul. Tęczowej)

Dolnośląska Giełda Fonograficzna to raj dla miłośników muzyki: wydawców, sklepów płytowych, kolekcjonerów, wielbicieli płyt winylowych, kaset magnetofonowych, kompaktów i innych nośników z muzyką. Co sobotnie spotkania to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze.

 

Maraton pisania projektów WBO 2016

Maraton pisania projektów WBO 2016

sobota, 20 lutego, godz. 14.00-17.00, Inforpunkt Barbara, ul. Świdnicka 8a

Chcesz coś zmienić w swojej okolicy? Masz pomysł, a nie wiesz jak go zrealizować? Chcesz działać, a nie wiesz, od czego zacząć? Przyjdź 20 lutego do Infopunktu Barbara przy ul. Świdnickiej i weź udział w Maratonie Pisania Projektów do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. 

Podczas Maratonu WBO Stowarzyszenie Akcja Miasto wspólnie z pracownikami Biura ds. Partycypacji Społecznej oraz liderami projektów WBO będą udzielać porad w zakresie następujących obszarów: 

 • Co jest możliwe do zrealizowania w ramach WBO, a co nie?
 • Jak dobrze napisać wniosek (między innymi rola tytułu, opis, jak zdefiniować zakres projektu)?
 •  Jak wypromować swój projekt?
 • Jak w praktyce realizowane są projekty, jak długo to trwa i jaką rolę pełnią liderzy na etapie realizacji inwestycji?

Więcej o maratonie.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00 – 17.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa będzie miała charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry), co jeszcze dodatkowo ma zachęcić odbiorców do odkrywania bogactwa kulturowego Dolnego Śląska.

Na wystawie prezentowane są takie sekcje jak: krajobraz, „Śląsk – językowa wieża Babel”sztuka dawnego Wrocławia, nauka, religia, architektura i spotkania.

Więcej o wystawie.

 

Wykład: Czy w ZSRR seksu nie było?

Wykład: Czy w ZSRR seksu nie było?

20 lutego, godz. 15.00, Muzeum Etnograficzne, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

Polityka partyjna Związku Radzieckiego starała się ograniczać swoich obywateli we wszelkich sferach wolności obywatelskiej zaczynając od pracy, przez kuchnię i żywienie, po stosunki społeczne i rodzinne. Partia miała mieć oko nie tylko na pracę człowieka radzieckiego, ale również na jego życie prywatne i erotyczne. Wszelkie przejawy życia społecznego i kultury służyły likwidacji elementów frywolności i wolności seksualnej.

 

Wystawa: „W dół rzeki” – Michał Marek

Wystawa: „W dół rzeki” – Michał Marek

od 20 lutego do 4 marca, mia ART GALLERY, wstęp wolny

Najnowsza, indywidualna wystawa artysty zaprezentuje obrazy, będące wynikiem twórczej pracy ostatnich lat. W tym czasie Michał Marek pozwolił prowadzić się W dół rzeki, której wartki nurt raz po raz na brzeg wyrzucał kompletne całości. Ich kontury są nieostre, ale jednak stanowcze. Postaci przenikają przez tło i dzięki temu wszystko jest najważniejsze.

 

Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami

20 lutego, godz, 17.00 i 19.00, bilety 30 zł i 15 zł, przedsprzedaż: 20 zł, bilety do nabycia na www.ekobilet.pl oraz biletin.pl

Po raz pierwszy w ToTu widzowie zabrani zostaną w podróż do świata baśni. Twórcy odkurzyli ponadczasową opowieść Hansa Christiana Andersena i przedstawią ją w zupełnie innej odsłonie. Niewinność i delikatność dziecka zderzą się z okrucieństwem i brutalnością postapokaliptycznej rzeczywistości. Baśniowa bohaterka zostanie osadzona w realiach współczesnego świata, w którym rządzi pieniądz. Poszukiwania drogi do domu zaprowadzą do starej, nieczynnej fabryki, która odsłoni mroczny świat szczurów, przestępców, bezdomnych i wyrzutków.

 

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

20 lutego, bilety na seanse 10 zł

Reżyser znakomitymi osiągnięciami filmowymi może poszczycić się od lat. W ramach przeglądu odbędzie się również spotkanie z Pawłem Pawlikowskim, które poprowadzi Jan Pelczar, po niedzielnej projekcji filmu.

W programie:

 • 17.30 Z Moskwy do Pietuszek z Wieniediktem Jerofiejewe
 • 20.00 Twockers, reż. Paweł Pawlikowski, Ian Duncan,Wielka Brytania 1998, 40'
 • Ostatnie wyjście, reż. Paweł Pawlikowski, USA, Wielka Brytania 2000, 73'.

 

Wystawa: „Kocia Wiara” – prace Antka Wajdy

Wystawa: „Kocia Wiara” – prace Antka Wajdy

od 20 lutego do 26 marca, Galeria Sztuki TĘTNO, ul. Jatki 12-13

Artysta (absolwent Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu) wywodzący się z wrocławskiej sceny alternatywnej, którego twórczość zalicza się do działań trash art’owych, znany z kąśliwych karykatur i serii kiczowatych futerkowych kolaży, prześmiewczo komentujących mentalne matryce współczesności. Od lat zaskakuje, a czasem szokuje publiczność swoimi pracami. W rubryki z hasłem „hobby” konsekwentnie od kilkunastu lat wpisuje: „malowanie i rysowanie”, choć ostatnio dodał: „rogi”.

 

National Theatre Live in HD: Zawsze piękne

National Theatre Live in HD: Zawsze piękne

20 lutego, godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty

Laureatka nagrody Pulitzera Katherine Boo spędziła trzy lata w Annawadi, slumsach stolicy Indii, obserwując życie drobnych złodziei, nieletnich śmieciarzy i kobiet. Swoje obserwacje opisała w bezkompromisowej książce Zawsze piękne. Życie, śmierć i nadzieja w slumsach Bombaju. Sztukę na motywach bestselera napisał David Hare, oddając epickość i siłę opowieści. Bohaterowie sztuki, mieszkańcy rynsztokowej dzielnicy biedy Bombaju w przejmujący sposób opowiadają o swojej codzienności, lękach, radościach i marzeniach. 

  

Spektakl „Prometeusz” w Imparcie

Spektakl „Prometeusz” w Imparcie

20 lutego, godz. 19.00, ul. Mazowiecka 17, bilety 25/30/35 zł

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w „Prometeuszu" zawarta jest wyraźna treść i historia, a elementy ruchowe są jedynie narzędziami narracji.

 

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

„Shirley Valentine” w Teatrze Arka

20 lutego, godz.19.00, Teatr Arka, ul. Mennicza 3, bilety 30/40 zł

Spektakl „Shirley Valentine” to przedstawienie z temperamentem, pazurem, dowcipem, namiętnością i kobiecą siłą. Od wielu lat grany na deskach teatralnych całego świata. Shirley Valentine ze spektaklu pokazuje, że kochać jest najistotniejszym celem na świecie. W komediowy sposób przedstawienie teatralne daje nadzieje tym, którzy w nim uczestniczą. Pokazuje, że ani pieniądz ani bieganie za sukcesem nie dają satysfakcji i radości człowiekowi. Tylko On i Ona, kobieta i mężczyzna kochający się szczerze, mogą w tym byciu razem cieszyć się szczęściem na ziemi.

 

16. Aukcja Sztuki Współczesnej w Sky Tower

16. Aukcja Sztuki Współczesnej w Sky Tower

20 lutego, godz.19.00, Galeria Handlowa Sky Tower

16. Aukcja Sztuki Współczesnej niewątpliwie stanie się wyjątkowym wydarzeniem na artystycznej scenie Wrocławia, któremu w tym roku przyznano miano Europejskiej Stolicy Kultury. Ten zaszczytny tytuł nie tylko znacząco zwiększa prestiż miasta, ale jest też znakomitą okazją do promocji młodych i utalentowanych twórców. Będzie niecodzienną szansą na zdobycie unikatowych dzieł sztuki, które z pewnością będą cieszyć oko i duszę. Udział w aukcji jest darmowy, a licytacja zaczyna się już od 500 złotych, więc dołączyć do tej imprezy może każdy. Istnieje możliwość licytacji telefonicznej.

 

1408 - seans ciszy

1408 - seans ciszy

20 lutego, godz. 20.00, Art Hotel - Sala Teatralna

Zwabiony tajemniczą historią położonego na odludziu Walii hotelu, powieściopisarz trzeciorzędnych opowiadań z dreszczykiem przyjeżdża w celu napisania kolejnego książkowego hitu. Ma on bowiem taką zasadę, że kiedy opisuje jakieś nawiedzone miejsce, odwiedza je, a jego osobiste przeżycia mają dodać wiarygodności pisanym przezeń książkom. Legenda głosi, że w jednym z hotelowych pokoi w niewyjaśnionych okolicznościach giną ludzie. Jedni popełnili samobójstwo, inni ginęli za sprawą głupiego przypadku, jeszcze inni tracili zmysły. 

Strona organizatora.

 

Wędrówki po Indiach – spotkanie z Eweliną Czekaj

Wędrówki po Indiach – spotkanie z Eweliną Czekaj

20 lutego, godz. 20.00, Pub Wędrówki, Podwale 37/38

Indie choć magiczne to jednak kraj sprzeczności - biedne i bogate, kolorowe i szarobrudne, pachnące tysiącem przypraw i olejków i śmierdzące zanieczyszczeniami z pobliskich nieekologicznych fabryk i stert śmieci, kochasz je i nienawidzisz. Indie to nie tylko medytacje, joga, herbata, przyprawy, Bollywood i święte krowy. Indie to również światowe nowoczesne centrum biznesu i korporacji. O swoich doświadczeniach podczas trzytygodniowej podróży służbowej do Indii opowie Wam Ewelina Czekaj – slawistka, bułgarystka, autostopowiczka, podróżniczka, a na co dzień pracownik korporacji. 

 

Adrian Belew Power Trio w Radiu Wrocław

Adrian Belew Power Trio w Radiu Wrocław

20 lutego, godz. 20.00, Sala Koncertowa Radia Wrocław

Adrian Belew to nie tylko gitara, lecz również poruszające piosenki, które doceniła publiczność na całym świecie, a jego muzyczne mistrzostwo docenili z kolei David Bowie, Talking Heads, Laurie Anderson i Paul Simon, którzy zaprosili go do nagrania swoich płyt. Zdaniem Franka Zappy, z którym rozpoczynał swoją przygodę z muzyką, „wymyślił gitarę elektryczną na nowo”. Jego charakterystyczne tony, unikatowe wykorzystanie efektów do dziś wywierają wielki wpływ na gitarzystów. Przez ponad 30 lat Adrian Belew był członkiem zespołu-legendy King Crimson.

 

Fismoll w Firleju

Fismoll w Firleju

20 lutego, godz. 20.00, Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych, Grabiszyńska 56, bilety 35 zł /40 zł

Fismoll, muzyk pochodzący z Poznania, zadebiutował w 2013 roku albumem „At Glade w wieku 19 lat. Piosenka Let’s play Birds zachwyciła Marka Niedźwieckiego, jako pierwszy zaczął ją promować w radiowej TrójceNajnowsza EP-ka to swoisty przełom w twórczości artysty. W gronie 5 utworów, które nie znalazły się na dwóch wcześniejszych płytach, odszukać można utwór po polsku. 

 

Taniec Bollywood i indyjskie rytmy

Taniec Bollywood i indyjskie rytmy

20 lutego, godz. 21.00, Pub Wędrówki, Podwale 37/38, wstęp wolny.

W ramach spotkania przygotowano prelekcję. Po jej zakończeniu, aby pozostać jeszcze w kolorowym i baśniowym klimacie Indii zaplanowano nie lada gratkę – pokaz tańca Bollywood. Wykonany będzie przez profesjonalną tancerkę ze szkoły tańca An Najma. Po pokazie będzie można spróbować własnych sił na parkiecie przy indyjskich rytmach. 

 

Bracia Figo Fagot w klubie Alibi

Bracia Figo Fagot w klubie Alibi

20 lutego, godz. 21.00, Klub Alibi, Grunwaldzka 67, bilety 35 zł (przedsprzedaż) i 40 zł w dniu koncertu

Rytmiczna, skoczna muzyka disco polo oraz dosadne teksty zanurzone w klimacie pastiszu już dawno podbiły serca tysięcy ludzi. Na ich koncerty przychodzą tłumy. A teledyski biją rekordy wyświetleń. Skład zespołu tworzą od początku: twórca animowanej serii o Kapitanie Bombie i Blok Ekipie – Bartosz Walaszek oraz charakterystyczny wokalista Piotr Połać.

 

Katarzyna Mirowska Duo w Collosseum Jazz Caffe

Katarzyna Mirowska Duo w Collosseum Jazz Caffe

20 lutego, godz. 21.00, Collosseum Jazz Caffe, wstęp 10 zł

Pomimo, że artystkę wiele osób kojarzy z muzyką jazz, to utwory jakie będzie można usłyszeć podczas koncertu będą oscylowały wokół awangardowego popu, nu jazzu, neo soulu, bluesa i drum&bass. Będzie miejsce na autorskie piosenki, jak również na covery w niecodziennych aranżacjach. To wszystko oczywiście w formie akustycznej, a akompaniatorem Kasi będzie gitarzysta i wokalista –Mateusz Kowalczyk, znany głównie jako frontman funkowego zespołu Yummy Mummy.

Niedziela, 21 lutego 2016 r.

Bezpłatne warsztaty kendo

Bezpłatne warsztaty kendo

21 lutego, godz. 9.00, ul. Piotra Skargi 29/31, wstęp wolny

Wrocławski klub kendo Ryushinkai zaprasza na otwarty trening kendo, rozpoczynający nowy nabór. Przyjdź i zobacz jak trenują zawodnicy szermierki japońskiej lub spróbuj sił w swoim pierwszym treningu.

Spotkania

 • 21.02 (niedziela)  młodzież i dorośli, godz. 09:00-11:00, IX LO (wejście od tyłu budynku szkolnego).

 

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

Nowa wystawa stała w Hali Stulecia: Panorama Lwowa

codziennie w godz. 9.00-17.00, bilety: 5/8/10 zł

W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni Hali Stulecia powstała niezwykła instalacja, której głównym elementem jest przestrzenny model XVIII-wiecznego Lwowa, zbudowany z wielką dbałością o szczegół, przez architekta  i historyka, Janusza Witwickiego. Ekspozycji towarzyszy nowoczesna, multimedialna oprawa, przybliżająca zwiedzającym zarówno postać twórcy, jak i dramatyczne, powojenne losy zabytkowego modelu miasta. Wystawa  powstała we współpracy z Zakładem Narodowym im. Ossolińskich, którego władze udostępniły ze swoich zbiorów bezcenny model makiety.

 

Filmowe poranki – Urodzinowe zamieszanie

Filmowe poranki – Urodzinowe zamieszanie

21 lutego, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Każdy lubi mieć urodziny, czekamy na nie cały rok. Nie zawsze jednak wyglądają tak, jak je sobie wyobrażaliśmy... Za to zawsze mogą stać się fantastyczną przygodą.

W programie: Hip-Hip i Hurra - U misiów na urodzinach, Parauszek i przyjaciele - Urodzinowa przejażdżka, Mami Fatale - Zaklinacz makaronu, Hip - Hip i Hurra - Gdzie rosną perły?

 

Ostatnie dni wystawy: Edward Dwurnik – „Miłość”. Filmowy weekend

Wystawa: Edward Dwurnik – „Miłość”

Centrum Kultury „Zamek”, wystawa do 29 lutego, wstęp 7/5 zł

Wybór obrazów i rysunków, dokonany przez kurator wystawy, Annę Paleczek-Szumlas, jest subiektywny, jednak stanowi przekrój przez kilka etapów twórczości Dwurnika. Poza tym na wystawie znajdą się także wielkoformatowe prace artysty m.in obraz zacytowany w tytule całej wystawy – „Miłość".

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: niedziela 10.00 – 18.00, Stary Ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca.

Więcej o wystawie i 7 cudach.

 

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

wstęp 15 zł, obowiązują zapisy

„Las i leśne zwierzęta” - zabawa plastyczna

 • godz. 10.00 i 14.00 - dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat 
 • godz. 11.30 i 15.30 - dla dzieci w wieku od 6 do 8 lat

Las i jego mieszkańcy to także ciekawy temat dla malarzy. Organizatorzy zapraszają na wyprawę do lasu, boru, poprzez puszcze i knieje. Zajęcia poprowadzi Barbara Przerwa. Wstęp z biletem za 15 zł.

Na wszystkie spotkania obowiązują zapisy w godz. 9.00-15.00 pod nr tel. 71 / 372 51 48.

 

Restaurant Day w Browarze Mieszczańskim

Restaurant Day w Browarze Mieszczańskim

21 lutego, od 10.00-17.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44

Tym razem w Browarze pojawi się 14 jednodniowych restauracji. Przysmaków kuchni azjatyckiej będzie można spróbować na stoiskach Sebu Sushi. Japońskie dania zaserwuje też KAME. W ich menu pojawią się, między innymi, szaszłyki z kurczaka (yakitori) i duszona wieprzowina z ziemniakami (niku jyaga). Na deser będzie można skosztować deserów z zieloną herbatą i owocami autorstwa duetu Słowik&Myszka. Nie zabraknie serników, muffinek, tart i ciasteczek. Tradycyjną polską kuchnię z nowoczesną nutką zaserwuje KUB.

 

Tajemnice Dżungli – spektakl dla najmłodszych

Tajemnice Dżungli – spektakl dla najmłodszych

21 lutego, godz. 10.30, WCTD, ul. Kuźnicza 29a, bilety 10 zł

To plastyczny spektakl z elementami tańca i form lalkowych. Opowiada odkrywaniu świata, przyrodzie i przyjaźni. Jest zaproszeniem do tajemniczego świata niezwykłych roślin i zwierząt. Łagodne przejścia między scenami oraz delikatna muzyka w  tle pozwolą dziecku bezpiecznie poczuć się w teatralnej rzeczywistości.
Czas trwania: 30 min + ok. 15 minut zabawy. Dla dzieci od 1-3 lat. 

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Wślizgnij sie w bieganie

Wślizgnij sie w bieganie

21 lutego, godz. 11.00-13.00, Pergola obok Hali Stulecia

Organizatorzy zapraszają  na wspólną przebieżkę połączoną  z jazdą na łyżwach 21 lutego (niedziela) na godz. 11.00 przy Hali Stulecia we Wrocławiu. Panie będą miały okazję wspólnie pobiegać na trasie biegu kobiet w Parku Szczytnickim, poznać się, porozmawiać  o bieganiu, a poza tym oczywiście miło i aktywnie spędzić  czas. Impreza zarówno dla tych pań, które już biegają, ale i dla tych, które zaczynają swoją przygodę z bieganiem i chcą „wślizgnąć się w bieganie”. 

Harmonogram spotkania.

 

Lodowiska we Wrocławiu

Lodowiska we Wrocławiu

Działa wszystkich pięć lodowisk: dwa kryte (hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska) oraz ślizgawki pod "chmurką": na pergoli przy Hali Stulecia, przy Stadionie oraz przy ul. Brücknera.

Ceny, godziny otwarcia.

 

Bajka o rybaku i złotej rybce – spektakl dla dzieci

Bajka o rybaku i złotej rybce – spektakl dla dzieci

21 lutego, godz. 11.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, bilety 12 zł, ul. Chociebuska 4-6

Scenariusz spektaklu oparty jest na znanej bajce Aleksandra Puszkina. Spektakl ten mówi o ludzkiej zachłanności, o nietolerancji, o poniżaniu drugiego człowieka, o tym, że zbyt wybujałe ambicje i chorobliwe dążenie do władzy może doprowadzić do zguby. Łączy w sobie teatr aktorski z typowym teatrem lalek (występują tu kukły proste, zmechanizowane i pacynki). Piękna scenografia i nastrojowa, rosyjska muzyka sprawia, iż spektakl ten jest bajkowy.

 

Historia pewnego pingwinka – Cocofli dzieciom

Historia pewnego pingwinka – Cocofli dzieciom

21 lutego, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Tym razem uczestnicy podczas warsztatów poznają historię pewnego pingwinka, który różnił się od swoich kolegów. Jakie będą jego przygody? Będzie można się przekonać podczas najbliższych warsztatów. Warsztaty prowadzi Katarzyna Janekowicz – aktorka, absolwentka PWST w Krakowie, obecnie związana z teatrem Pieśń Kozła. 

 

Bieg dla Hospicjów 2016

Bieg dla Hospicjów 2016

21 lutego, godz.11.00, Stadion Olimpijski

Pieniądze zebrane w czasie akcji Bieg dla Hospicjów zostaną przeznaczone głównie na zakup koncentratorów tlenowych dla Hospicjum Domowego przy Dolnośląskim Centrum Onkologii oraz pomp infuzyjnych i opatrunków specjalistycznych dla Hospicjum Stacjonarnego, prowadzonego przez Zakon Bonifratrów. Zawodnicy będą mieli do pokonania 4,2 kilometra. Bieg rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim.

Strona organizatora.

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

21 lutego, Humanitarium, ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

niedziela, 21 lutego

 • godz. 11.15, 12.15, 14.15, 16.15  Kostki kąpielowe. W czasie pracy uczestnicy zajęć nauczą się pracować z wagą oraz dowiedzą się czym jest sztuka tarowania. Dla dzieci od 4 do 10 lat.
 • godz. 13.15, 15.15 – Wulkan. Dzieci zapoznają się ze zjawiskiem wulkanu. Odkryją jak zbudowana jest Ziemia i czy lawa może być zimna. Dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.
 • godz. 17.00  Akcja Reakcja. Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z definicją prawa III Zasady Newtona, podając przykłady jej zastosowania w codziennym życiu (np. przeciąganie się liną lub odbicie się dwóch piłek od siebie). Zajęcia dla młodzieży w wieku od 12 lat oraz osób dorosłych.

 

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady w Muzeum Narodowym

21 lutego, godz. 12.00, sala 116, wstęp z biletem za 5 zł

„Barok” - wykład

Prowadzący wykład Romuald Nowak przedstawi najważniejsze zabytki sztuki barokowej w Europie. Omówi na wybranych przykładach rzeźby, architektury i rzemiosła artystycznego najistotniejsze zjawiska artystyczne tej epoki. 

 

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz.I)

Poranki w Multikinie: Agi Bagi (cz.II)

21 lutego, godz. 10.30, Mulitikino: Arkady Wrocławskie, Pasaż Grunwaldzki, bilety 12 zł

Filmy dla dzieci powyżej 2 lat. „Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. 

 

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

Wystawa „Made in Europe”. 25 lat nagrody Mies van der Rohe Award

do 13 marca, Muzeum Architektury, Bernardyńska 5, wernisaż godz. 12.00

Wystawa poświęcona najważniejszej europejskiej nagrodzie w dziedzinie współczesnej architektury. Podsumuje 25 lat konkursu w blisko 150 modelach architektonicznych oraz 3000 wizualizacjach projektów zgłoszonych od 1988 roku.

 

Warsztaty: Przekłady „Iliady”. Zabawa z „wojną trojańską”

Warsztaty: Przekłady „Iliady”. Zabawa z „wojną trojańską”

21 lutego, godz. 12.00, Pałac Królewski, ul. Kazimierza Wielkiego 35, bilety 5 zł, obowiązują zapisy

„Iliada” to jedna z najbardziej znanych książek ludzkości. Doczekała się przekładów w wielu językach świata, w tym także przynajmniej sześciu pełnych w języku polskim. Ponad sto lat temu próby kolejnego przekładu podjął się Lucjan Rydel, a ilustracje do jego wersji „wojny trojańskiej” wykonał Stanisław Wyspiański. Jedną z nich zobaczymy na wystawie „Arcydzieła malarstwa polskiego z przełomu XIX i XX wieku”. W drugiej części zajęć poznamy pozostałe ilustracje, porównamy je z próbkami różnych przekładów, a także sami spróbujemy naszkicować ołówkiem własną interpretację wylosowanego cytatu z „Iliady”. Warsztaty odbędą się w formie zabawy i będą miały charakter popularnonaukowy. Dla młodzieży szkolnej i dorosłych.

Zaproszenia można nabyć w kasie Muzeum Historycznego (Pałacu Królewskiego) ul. Kazimierza Wielkiego 35

 • Informacje o wolnych miejscach: 71 391 69 40 w. 001
 • Informacje o warsztatach: 71 347 16 96 w. 332
 • Koszt uczestnictwa: 5 zł. Czas trwania: 90 minut. Ilość miejsc ograniczona.

 

Restaurant Day na Ołbinie

Restaurant Day na Ołbinie

21 lutego, godz. 12.00, Ołbińskie Centrum Aktywności Lokalnej – Żółty Parasol

Stowarzyszenie Żółty Parasol zaprasza do Centrum Aktywności Lokalnej na Restaurant Day. Będzie to już druga edycja tego wydarzenia na wrocławskim Ołbinie. Tym razem swoje specjały serwować będą seniorzy, młodzież, lokalny barista i doświadczeni jednodniowi restauratorzy. Lista uczestników do podglądania na Stronie organizatora.

 

Restaurant Day w EkoCentrum

Restaurant Day w EkoCentrum

21 lutego, godz.12.00, Ekocentrum - Fundacja Ekorozwoju

Restaurant Day w EkoCentrum odbędzie się w klimacie gruzińskich przysmaków. W małej, jednodniowej restaurację czekać będą nie tylko szaszłyki, ale i kilka wegańskich kąsków, takich jak roladki z bakłażana. Jako że jest sezon zimowy, królować będzie czerwona fasola w trzech różnych odsłonach. Będą też probiotyczne nowinki – kiszonki i wegańskie produkty fermentowane. Nie zabraknie dzikiej kuchni, czyli takich dodatków, jak, np. kiszone liście brzozy, polskie kapary z pączków mniszka, marynowane kwiaty bzu czarnego.

 

Niedzielny poranek filmowy (z Trolem) we WRO

Niedzielny poranek filmowy we WRO

21 lutego, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Będzie to ostatni w tym roku Poranek z Mami Fatale. W przygodach tej niezwykłej babci, królowej smaku i kuchni, oraz jej wiernych kompanów – Psiny i Prosięcia, co i rusz istotną rolę odgrywa jakiś chochlik kucharski. Co zgotuje tym razem? Z pewnością nie będą to zwyczajne spotkania i historie, ale zawsze – pełne dobrego smaku i świetnie doprawione animacje. 

 

„Bajkowe wierszyki” w Family Cafe

„Bajkowe wierszyki” w Family Cafe

21 lutego, godz. 12.30, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, bilety 10 zł (w przedsprzedaży),15 zł (w dniu spektaklu)

„Bajkowe wierszyki, czyli spotkanie z poezją dla najmłodszych” z Panią Teatrzyk, która zainscenizuje wiersze takich autorów, jak: Tuwim: Zosia Samosia, Brzechwa: Kłamczucha, Samochwała, Fredro: Paweł i Gaweł, Konopnicka: Stefek Burczymucha. 

Zapisy: kontakt@familycafe.wroclaw.pl

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne

21 lutego, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Podczas najbliższych zajęć uczestnicy zwiedzą wystawę rzeźb Marleny Kudlickiej „Kontrola jakości i weryfikacja standardu” i porozmawiają o znajdujących się na niej pracach. Podczas drugiej części warsztatu przejdą do działań manualnych, które umożliwią wszystkim twórcze wykorzystanie rozbudzonej wrażliwości i wyobraźni. 

Zgłoszenia na adres:edukacja@muzeumwspolczesne.pl

 

Olivia Anna Livki w Empiku

Olivia Anna Livki w Empiku

21 lutego, godz. 14.00, Empik Renoma, wstęp wolny

O tej energicznej, śpiewającej i grającej na basie dziewczynie muzyczny świat usłyszał w 2011 roku, kiedy osiągnęła finał jednego z telewizyjnych muzycznych show. Od tej pory Olivia Anna Livki stała się rozpoznawalną postacią nie tylko na polskiej scenie muzycznej. Na spotkaniu autorskim opowie między innymi o kulisach powstania swojego drugiego albumu „Strangelivv”, pełnego charakterystycznych dla artystki dynamicznych, popowych utworów.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, niedziela 10.00-16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety 8/6zł, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Dziewczynka z zapałkami

Dziewczynka z zapałkami

21 lutego, godz, 17.00 i 19.00, bilety 30 zł i 15 zł, przedsprzedaż: 20 zł, bilety do nabycia na www.ekobilet.pl oraz biletin.pl

Niewinność i delikatność dziecka zderzą się z okrucieństwem i brutalnością postapokaliptycznej rzeczywistości. Baśniowa bohaterka zostanie osadzona w realiach współczesnego świata, w którym rządzi pieniądz. Poszukiwania drogi do domu zaprowadzą do starej, nieczynnej fabryki, która odsłoni mroczny świat szczurów, przestępców, bezdomnych i wyrzutków.

 

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

Kino Mistrzów: Paweł Pawlikowski w Kinie Nowe Horyzonty

21 lutego, bilety na seanse 10 zł

Reżyser znakomitymi osiągnięciami filmowymi może poszczycić się od lat. W ramach przeglądu odbędzie się również spotkanie z Pawłem Pawlikowskim, które poprowadzi Jan Pelczar, po niedzielnej projekcji filmu.

W programie:

 • 17.00 Lato miłości, Wielka Brytania 2004, 85'
 • 19.00 Podróż z Żyrinowskim reż. Paweł Pawlikowski, Wielka Brytania 1995, 45' Podróże Dostojewskiego
 • Po projekcji spotkanie z Pawłem Pawlikowskim.

 

Sny: spektakl w WCTD

Sny: spektakl w WCTD

21 lutego, godz. 17.00, WCTD, ul. Kuźnicza 29a, bilety 5 zł

Jest to opowieść, której akcja rozgrywa się w onirycznej krainie, gdzie wszystko jest możliwe. Jak to się dzieje? Kiedy zamykasz oczy i zasypiasz, myśli tworzą piękne historie, ale czasami nadchodzą nielubiane koszmary. Dziewczynka przeżywa magiczną podróż wchodząc w sny swoich zwierzęcych przyjaciół. Ale czy już nie będzie bała się zasnąć? Tego dowiecie się w spektaklu.

Spektakl został wyreżyserowany w ramach projektu „Edukacja kulturalna przeciw wykluczeniom” i obchodów Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016

 

Koncert: „Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu”

Koncert: „Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu”

21 lutego, godz. 17.30, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

W corocznym koncercie „Źródło – przyjaciele śpiewają Jackowi Kaczmarskiemu” będzie można usłyszeć najbardziej znane piosenki Jacka Kaczmarskiego w wykonaniu młodych artystów zainspirowanych twórczością barda.

W koncercie wystąpią: 

 • Trio Łódzko – Chojnowskie,
 • Triada Poetica,
 • Justyna Panfilewicz
 • Adam Łapacz.

 

Koncert Maćka Maleńczuka

Koncert Maćka Maleńczuka

21 lutego, godz. 18.00, Centrum Kultury Wrocław Zachód, ul. Chociebuska 4-6, bilety 80 i 70 zł, z urbancard premium zniżka 20 proc.

Muzyczny spektakl w Centrum Kultury Wrocław Zachód będzie retrospekcją dotychczasowych dokonań artysty, dokonań nietuzinkowych, często kontrowersyjnych, ale przede wszystkim uwielbianych przez wielu fanów. Spektakl muzyczny Macieja Maleńczuka składa się z zestawu pieśni zarówno ulicznych jak i późniejszych dokonań artysty, które zyskały mu olbrzymią sympatię i popularność wśród bardzo szerokiej publiczności. Maleńczuk to przede wszystkim artysta nieobliczalny.

 

Spotkanie z Pawłem Pawlikowskim

Spotkanie z Pawłem Pawlikowskim

niedziela, 21 lutego, godz. 19.00, Kino Nowe Horyzonty

Gościem Kina Nowe Horyzonty będzie Paweł Pawlikowski, polski reżyser pracujący w Wielkiej Brytanii, twórca Idy nagrodzonej w zeszłym roku m.in. Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Pawlikowski to dwukrotny laureat nagrody BAFTA, a w 2001 roku okrzyknięto go nawet „najbardziej obiecującym brytyjskim filmowcem”. Oprócz filmów fabularnych wyreżyserował również wiele dokumentów dla BBC, w tym poruszający obraz wojny domowej na Bałkanach.

 

Third Coast Percussion & Glenn Kotche w NFM

Third Coast Percussion & Glenn Kotche w NFM

21 lutego, godz. 19.00, Narodowe Forum Muzyki, bilety 60-80 zł. Koncert specjalny. Bilety nie podlegają zwrotowi.

Bohaterem koncertu będzie Glenn Kotche - Amerykański perkusista i kompozytor, nazwany jednym z najbardziej ekscytujących, kreatywnych i obiecujących twórców i wykonawców muzyki współczesnej, wzbudzający światowy zachwyt „niezawodnym smakiem muzycznym, techniką i dyscypliną” („Chicago Tribune”). Misją założonego w 2005 roku Third Coast Percussion jest odkrywanie i poszerzanie niezwykłych dźwiękowych możliwości perkusji, a także dostarczanie ekscytujących wrażeń podczas występów przed wszelkiego rodzaju publicznością. 

 

Koncert audiowizualny w Ośrodku Postaw Twórczych

Koncert audiowizualny w Ośrodku Postaw Twórczych

21 lutego, godz. 20.00, Ośrodek Postaw Twórczych (OPT, ul. Działkowa), bilety 10-20 zł.

Wrocławski koncert Markusa Wenningera,  Shepherds of Cats, Vj Pietrushki i Filipa Zawady będzie kilkuczęściowym spektaklem audiowizualnym.

 

Adaś i Nina Ludkowscy w klubie Vertigo

Adaś i Nina Ludkowscy w klubie Vertigo

21 lutego, godz. 20.00, Vertigo Jazz Club & Restaurant

Będzie można usłyszeć rytmy bossa novy, nieśmiertelne światowe przeboje i garść własnych, poetyckich piosenek, które spodobają się zarówno miłośnikom poezji śpiewanej, jak i łagodnego jazzu.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-16.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę