Wrocław na weekend: 18-20 marca 2016 [WYDARZENIA]

Weekend zdominują akcenty wielkanocne: kiermasze świątecznych specjałów i tradycyjnych ozdób wielkanocnych. Wystawy w muzeach i warsztaty zdobienia pisanek. Na Brochowie pochód powitania wiosny. Na Szewskiej rusza Ekojarmark, W Hali Stulecia zaś odbędą sie kolejne targi budownictwa Tarbud. W ramach tej edycji Dzieci dla środowiska, po bajce dzieci będą tworzyć zabawki z recyklingu. 


 

Chcesz zgłosić swoje wydarzenie?

Skorzystaj z naszego formularza:

Piątek, 18 marca 2016 r.

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

Stadion Wrocław – zwiedzanie z przewodnikiem

godz. 10.00, 11.00, 13.00, Stadion Wrocław, wejście i wjazd bramą A od strony alei Śląskiej 1, bilety od 10 do 30 zł, dzieci do 6 lat bezpłatnie

W każdy poniedziałek, środę i piątek można zwiedzić Stadion Wrocław śladami piłkarzy. Zwiedzający zobaczą m.in. szatnie zawodników, wyjdą tunelem zawodników na murawę, usiądą na ławce rezerwowych, czy spróbują swoich sił podczas konferencji prasowej. Średni czas zwiedzania wynosi ok. 1 godziny. Stadion mogą zwiedzać zarówno grupy, jak i osoby indywidualne bez wcześniejszej rezerwacji.

 

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

„7 cudów Wrocławia i Dolnego Śląska” – zobacz z dziećmi

do 14 maja, godziny otwarcia: piątek-sobota 10.00 – 17.00, niedziela 10.00 – 18.00, Ratusz, bilety: normalny 7 zł, ulgowy 5 zł, rodzinny 10 zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury, które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych zabytków regionu. Dzieci będą miały okazję poznać sztukę poprzez zabawę w nietypową układankę. Twórcy wystawy podzielili na fragmenty poliptyk „Zwiastowania z jednorożcem”. Trzeba z nich ułożyć cały ołtarz, a potem poszukać jednorożca. Więcej o wystawie i 7 cudach.

 

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

18-20 marca, godz. 10.00-18.00, w niedziele do 17.00, Hala Stulecia, bilety od 7 do 15 zł

Swój udział w jubileuszowej trzydziestej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD zapowiedziało ponad 150 firm Targom towarzyszyć będą liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące.

Targi TARBUD tworzą cztery strefy tematyczne:

 • Innowacje w budownictwie
 • Eco-budownictwo
 • Strefa aranżacji wnętrz
 • Strefa aranżacji grodów

Na najmłodszych czeka specjalna strefa zabaw dla dzieci w holu głównym Hali Stulecia. Opiekunowie i animatorzy poprowadzą kreatywne warsztaty i rozwijające wyobraźnię zabawy. Rodzice będą mieli możliwość swobodnego zwiedzania przestrzeni targowej. Pozostawienie dzieci w przedszkolu targowym nie wiąże się z opłatami. Szczegóły programu.

 

Szermierka: Challenge Wratislavia w Hali Stulecia

Szermierka: Challenge Wratislavia w Hali Stulecia

od 17 do 21 marca, godz. 9.00-12.15 (zawody). godz. 17.00-18.00 (finały), Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita, wstęp wolny

Challenge Wratislavia to międzynarodowy turniej szermierczy dla dzieci do lat 15 rozgrywany od wielu lat we Wrocławiu. Turniej jest wspaniałą przygodą dla dzieci uprawiających szermierkę, ponieważ mogą uczestniczyć w największej na Świecie  imprezie szermierczej dla dzieci. Przez pięć dni na wrocławskich planszach  swoje pojedynki stoczy ponad 2000 młodych szermierzy z 29 państw, w tym tak odległych jak Malezja, Singapur, Izrael czy USA. Szermierze startują w trzech kategoriach wiekowych: 14-15 lat, 12-13 lat oraz 11 i młodsi.  

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki - codziennie od pn.-pt, w godz. 10.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Krzywiryjek – spektakl dla dzieci

Krzywiryjek – spektakl dla dzieci

18 marca, godz. 10.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety: 20 zł i 25 zł

Dawno, dawno temu było sobie Miasto. W Mieście panowało dość osobliwe prawo: każdy z mieszkańców mógł zostać jego królem. Berło i koronę otrzymywał bowiem zwycięzca corocznego konkursu fotograficznego. Nic dziwnego więc, że ulice Miasta pełne były dorosłych, robiących zdjęcia roześmianym dzieciom. I tak byłoby po dziś dzień, gdyby nie pewne Dziecko, które nie chciało się uśmiechać na zawołanie. Rezerwacja: tel: 71 335 49 49; 71 335 49 11/12
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Zobacz: strona www organizatora

 

Wielkanocny jarmark produktów regionalnych w Auchan Bielany

Wielkanocny jarmark produktów regionalnych w Auchan Bielany

18-25 marca, Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6, Bielany Wrocławskie

Kupić będzie można m.in. artystyczną biżuterię, ekologiczne torby, drewniane zabawki czy ręcznie wyszywane przytulanki. Nie zabraknie wytworzonych przez lokalnych producentów artykułów spożywczych: pieczywa, wędlin oraz serów.

Aleja Dinozaurów

Aleja Dinozaurów

od 17 marca do 4 kwietnia, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, wstęp wolny

Zaprezentowanych będzie 12 dinozaurów, w tym jeden w sklepie IKEA. Wśród nich znajdzie się figura Allozaura mierząca blisko 3 m wysokości i długa na 7,5 m. Wśród prehistorycznych zwierząt będzie można zobaczyć również Stegozaura, Wulcanodona, Dryozaura i kilka innych przedstawicieli wymarłych gatunków. 

Poza figurami dinozaurów najmłodsi będą mogli odwiedzić jeszcze jedną ekspozycję złożoną z trzech części. Pierwszą z nich stanowią makiety (dioramy) przedstawiające wymarłe środowiska. Druga diorama prezentować będzie fragment poszycia lasu karbońskiego. Dopełnieniem ekspozycji są skamieniałości.

 

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

od 16 do 25 marca, EkoJarmark, plac przy ul. Szewskiej

Podczas tegorocznej wiosennej edycji na jarmarcznych stoiskach pojawiają się m.in.: rękodzielnicze artefakty sztuki ludowej, oryginalne worki na pieczywo, ręcznie wykonane maskotki i poduszki z wkładem antyalergicznym, domki dla owadów oraz węgierskie smakołyki czy kresowe delicje. Tradycyjnie nie zabraknie także bogatej palety naturalnych kosmetyków, ziół, przypraw i polskich win ekologicznych. Uczestnicy Ekojarmarku będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wystawców i partnerów imprezy. Więcej.

 

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

od 15 marca, Zoo Wrocław, w godzinach otwarcia, ul. Wróblewskiego 1-5, w cenie biletu

Ponad 500 przedmiotów z wizerunkiem pingwinów – od opakowań po lodach po termos, oto kolekcja gromadzona przez prawie 50 lat. Można ją oglądać we wrocławskim zoo w godzinach otwarcia. To kolejna atrakcja, w cenie biletu, jaką oferuje ogród po otwarciu Afrykarium i multimedialnego pawilonu edukacyjnego o zmianach klimatu.

Twórca kolekcji – Stefan Anioła, wieloletni pracownik poznańskiego zoo, zainteresował się pingwinami w 1966 r. W tym właśnie roku, na plaży w Międzywodziu pojawił się pingwin złotoczuby- „uciekinier” z radzieckiego statku badawczego płynącego z wyprawy na Antarktydę. Od tego czasu Stefan Anioła zapałał kolekcjonerską miłością do pingwinów. Zbierał wszystko co dotyczyło tych ptaków: książki, plakaty, pocztówki, figurki, odznaki czy ozdoby choinkowe. Po jego śmierci kolekcja trafiła do wrocławskiego zoo.

 

Ostatnie dni wystawy „Mundur żołnierza polskiego”

Ostatnie dni wystawy „Mundur żołnierza polskiego”

18-20 marca, Muzeum Militariów oddział Muzeum Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

W tym roku mija 70 rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji Muzeum Militariów po raz pierwszy zaprezentuje publicznie swoją, jedną z największych w Polsce, kolekcję mundurów. Na ekspozycji  znajdzie się prawie 80 mundurów oraz 46 czapek i nakryć głowy, używanych przez żołnierza polskiego od odzyskania niepodległości do dnia dzisiejszego. Po raz pierwszy udostępniono kolekcję oryginalnych, stalowoniebieskich mundurów pilotów walczących w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii, w słynnych dywizjonach upamiętnionych później w wielu książkach i filmach. Tę wyjątkową kolekcję Muzeum zakupiło w 2015 roku od osoby prywatnej. 

 

Malowanie pisanek w MaluMika

Malowanie pisanek w MaluMika

18 marca, MaluMika, ul. Jagiełły 3/5, Wroclaw, godz. 11.30-14.30, 16.30-19.30

Wielkanoc to jedno z najważniejszych świąt w polskim kalendarzu i nadejdzie niedługo. Możesz udekorować swój wielkanocny stół ceramiką z MaluMiki. Są tam małe i duże jajka-pisanki oraz świąteczne, wielkanocne talerze do podawania jedzenia, które można spersonalizować dla siebie i swojej rodziny. Zajęcia (11.30-14.30) albo popołudniu (16.30-19.30).

 

Kiermasz wielkanocny i przywitanie wiosny na Psim Polu

Kiermasz wielkanocny i przywitanie wiosny na Psim Polu

18 marca, godz. 12.00, rynek Psiego Pola, ul. Krzywoustego, wstęp wolny

Po raz kolejny na Psim Polu odbędzie się kiermasz wielkanocny i powitanie wiosny. Zaplanowano uroczysty pochód uczniów z pobliskich szkół i przedszkoli, zakończy się na ryneczku Psiego Pola. Tam uczestnicy zbudują  największą i najpiękniejszą palmę wielkanocną. Nie zabraknie barwnych stoisk z ręcznie wykonanymi ozdobami wielkanocnymi, przygotowanymi między innymi przez uczestników zajęć w Fundacji Opieka i Troska. W programie mnóstwo zabaw i atrakcji dla najmłodszych. 

 

Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie

18 marca, godz. 13.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4

Komedia muzyczna dla dorosłych. Tytułowy bohater - trzynastoletni Samuel - wydaje się być typowym klasowym outsiderem: pochodzi z inteligenckiej rodziny, nosi okulary, nie uprawia sportu, a wolny czas spędza przy pianinie. Szkolni koledzy (oczywiście) lekceważą go, a dziewczyny (rzecz jasna) nie zwracają na niego uwagi. Ten pozornie schematyczny obraz szybko się komplikuje. Zgodne małżeństwo rodziców Sama rozpada się, w jego życiu pojawia się Ta Jedyna, a wszystko razem sprawia, że chłopiec zaczyna mieć problemy w szkole. Zobacz: strona www organizatora

 

Tor kartingowy Le Mans

Tor kartingowy Le Mans

Stadion Wrocław, wjazd bramą C od al. Śląskiej, godz. 10.00-23.00
Wyścigi na największym torze kartingowym w południowej Polsce. Gokarty, które na długo pozostawią pozytywne wspomnienia w Waszej pamięci. Organizatorzy gwarantują niezapomniane wrażenia.

 

Kiermasz wielkanocny w CEKDiM

Kiermasz wielkanocny w CEKDiM

do 18 marca, godz. 16.00-18.00, Centrum Edukacji Kulturalnej Dzieci i Młodzieży, ul. Kołłątaja 20

Jak co roku CEKDiM organizuje przedświąteczny kiermasz prac wykonanych w pracowniach plastycznych. Za symboliczne pieniądze (ceny już od 1 zł!) można kupić ręcznie robione kartki świąteczne, malowane tradycyjne pisanki, ceramiczne barany, wiosenną biżuterię, witrażyki i inne. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na zakup materiałów do pracowni plastycznych.

Organizatorzy zapraszają w dniach 15-18 i 21-23 marca do holu CEKDiM.

 

24h Hackathon

24h Hackathon

18.00-19.00, godz. 16.00, Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Joliot-Curie 15

Lubisz programować i realizować swoje pomysły, ale brak Ci specjalistycznej wiedzy i czasu? A może brak Ci zespołu z którym mógłbyś coś „zakodować”? Bez ograniczeń i bez względu na technologie można zrealizować swoje plany. Jedynym limitem jest czas – masz dobę. Aplikacje i narzędzia stworzone podczas wydarzenia będą miały szansę wypłynąć na szerokie wody dzięki dodatkowej wiedzy biznesowo- technicznej, którą allegro.tech zapewni podczas trwania hackathonu. Organizatorzy gwarantują dobrą zabawę oraz networking z niesamowicie kreatywnymi ludźmi. Nie zabraknie biegania z nerfgunem, kawy i pizzy.

Zapisy. Należy zakupić bilet. Wszystkie środki, które uda się zebrać zasilą Fundację Mam Marzenie. Strona organizatora.

 

Wielkanocne figle z kurczakiem i zającem

Wielkanocne figle z kurczakiem i zającem

18 marca, godz. 16.00-19.00, Arkady Wrocławskie, poziom -1 (obok akwarium), wstęp wolny

Świąteczne warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy z kurczakiem i zającem to atrakcje, które czekają na dzieci przed Wielkanocą. Warsztaty dla dzieci to doskonała okazja do poznania ciekawych sposobów i trików wykorzystywanych do przygotowania świątecznych ozdób i samodzielnego ich wykonania.  Dzieci będą między innymi ozdabiać styropianowe jajka, robić kartki świąteczne i kolorować wielkanocne malowanki. O wesołą atmosferę zadbają kurczak z zającem, z którymi będzie można sobie zrobić na pamiątkę wspólną świąteczną fotografię. 

 

Sen na wagę złota

Sen na wagę złota

18 marca, godz. 16.30, Infopunkt Barbara, ul. Świdnicka 8b, wstęp wolny

Jak pobudzić kreatywność i zwiększyć produktywność w sposób niekonwencjonalny? Oto spojrzenie na sen z zupełnie innej strony.

Przyjdź, jeżeli chcesz:

 • odkryć jak wykorzystać nieuniknioną potrzebę snu w nietypowy sposób
 • przekonać się, że nie jest to tylko obowiązek organizmu do zregenerowania sił, ale również czas na proces twórczy mózgu
 • dowiedzieć się jak ważny jest sen do poprawnego funkcjonowania i generowania pomysłów
 • poznać metody i techniki efektywnego i kreatywnego snu.

 

 Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

Bajkowe stworki wychodzą z norki – piątkowe spotkania z książeczką

18 marca, godz. 17.00, Miejska Biblioteka Publiczna nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny

Cykliczne spotkania zainspirowane akcją „Cała Polska czyta dzieciom”, adresowane do młodych czytelników wieku od lat 4, wraz z opiekunami. Można przyjść i posłuchać jak nasi wolontariusze czytają głośno bajki, baśnie oraz inne ciekawe historie. Nie obowiązują zapisy.

Ogólnopolski turniej Libet Hasta La Vista Open 2016

Ogólnopolski turniej Libet Hasta La Vista Open 2016

18-20 marca, Hasta La Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

Najlepsi polscy gracze, zagraniczna gwiazda i lokalne nadzieje rozpoczną w piątek 18 marca zmagania w ramach Libet Hasta La Vista Wrocław Open 2016. Turniej jest eliminacją Mistrzostw Polski 2016 w squashu.

We wrocławskim klubie Hasta La Vista zagra 100 najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju.

Impreza potrwa trzy dni. W piątek o godzinie 18:00 wrocławscy gracze spróbują dostać się do turnieju głównego poprzez eliminacje. W sobotę rano rywalizację rozpoczną najlepsi. Finały zaplanowano na niedzielę od godziny 14:30. Przed szklanym kortem w klubie stanie trybuna na 200 osób.

 • Piątek: eliminacje do turnieju głównego (18:00)
 • Sobota: runda 1, 2 i ćwierćfinały open i damskie (16:30)
 • Niedziela: półfinały (11:00), finał damski (14:30), finał open (16:00)

Więcej: www.hastalavista.pl

 

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Jak co roku w marcu, Alliance Française we Wrocławiu organizuje Frankofonię. Tegoroczne  wydarzenia zaplanowane są od 1 do 19 marca. W programie są warsztaty, wystawy, spektakle, koncerty. Szczegóły pod numerem telefonu: 71 344 22 72.

Piątek 18 marca
17.00 spotkanie autorskie z Maryse Wolinski, pisarką i dziennikarką francuską (spotkanie w j. francuskim, wstęp wolny), Biblioteka Romańska, Rynek 58.

 

Warsztaty: „Świąteczne wypieki”

Warsztaty „Świąteczne wypieki”

18 marca, godz. 17.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, koszt zajęć 20 zł

Zajęcia dla wszystkich maluchów, które chcą własnoręcznie upiec świąteczne babeczki pieczenia świątecznych babeczek. Będą mogły się dowiedzieć jak upiec muffinki na świąteczny stół, bawiąc się przy tym znakomicie.

 

Zdobienie porcelany w Family Cafe

Zdobienie porcelany w Family Cafe

18 marca, godz.17.00, Family Cafe, koszt zajęć 45 zł

Ręcznie zdobiona porcelana robi niepowtarzalne wrażenie – jednak by uzyskać zamierzony efekt, należy poznać technikę malowania farbami naszkliwnymi i nakładania kalek ceramicznych.Uczestnicy będą pracować na dowolnie wybranym przedmiocie: kubku, talerzyku, kafelku czy miseczce, który po wyschnięciu farby i kalki wypalany będzie w temperaturze 850 stopni Celsjusza.

Zapisy: kontakt@familycafe.wroclaw.pl lub 530 250 405.

 

Sewilla – między jawą a snem

Sewilla – między jawą a snem

18 marca, godz. 17.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Rynek 58, (sala konferencyjna na III piętrze), wstęp wolny

Jerzy Żebrowski, licencjonowany przewodnik po Barcelonie i Katalonii, autor przewodników „Magiczna Katalonia”, „Czarodziejska Barcelona" i „Andora. Po drugiej stronie lustra”, zaprasza na ilustrowaną przezroczami prelekcję na temat Sewilli, stolicy Andaluzji, regionu na południu Hiszpanii. Będzie to promocja nowej książki „Sewilla. Między jawą a snem”, której publikację Wydawnictwo Rewasz zapowiada na początek lata tego roku.

 

 13 twarzy kota – Wystawa fotografii Moniki Małek

13 twarzy kota – Wystawa fotografii Moniki Małek

18 marca (wernisaż), godz. 17.30, Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Mikulskiego, Rynek 58, wstęp bezpłatny, wystawa do 21 kwietnia

Wystawa autorstwa młodej wrocławskiej fotografki Moniki Małek. Na wernisażu będzie można porozmawiać o kotografii i spróbować wegetariańskich i wegańskich łakoci. Monika fotografią kotów zajmuje się od kwietnia 2014 roku. Przez ten czas przez jej obiektyw przeszło ponad 200 milusińskich. Każdy z nich utwierdził ją w przekonaniu, że kotografia to nie tylko robienie zdjęć. To patrzenie na świat oczami kota, krótka wizyta w ich tajemniczym świecie.

 

Warszaty LEGO w języku angielskim

Warsztaty LEGO w języku angielskim

18 marca, od godz. 17.30 do 19.30, Centrum Edukacji i Rozwoju FasTracKids, Sky Tower, poziom +1, koszt 15 warsztatów - 999 zł

Planeta Robotów to interaktywne warsztaty z LEGO robotyki dla dzieci i młodzieży. Tworzymy roboty, maszyny i pojazdy o niemal nieograniczonych możliwościach. Nauka programowania dla dzieci pozwoli im zrozumieć zagadnienia odpowiadające za rozwój technologii oraz wykorzystać tę wiedzę, aby wykreować inteligentne urządzenia, które potrafią chodzić, mówić oraz podejmować decyzje. Zaczynamy nową grupę w języku angielskim dla dzieci od 7 do 11 roku życia.

 

Wystawa: Milczenie dźwięków

Wystawa: Milczenie dźwięków

od 18 marca do 30 maja, Muzeum Współczesne Wrocław (MWW), wernisaż: w piątek 18 marca, godz. 18.00, poziom 5, wstęp bezpłatny

Kuratorką wystawy jest Agnieszka Chodysz-Foryś. Podczas otwarcia odbędzie się performans dźwiękowy Pablo Sanza „[in]audible”. Kuratorem performansu jest Paweł Szroniak.

Tytuł wystawy wiedzie widza w obszar pejzażu dźwiękowego, zjawisk audialnych i akustycznej przestrzeni społecznej człowieka. Hasło „Milczenie dźwięków” jest jednak pretekstem do szerszej analizy pojęcia ciszy, próbą zmierzenia się z jego utopią i paradoksem. „Milczenie dźwięków” to utwór Jerzego Kornowicza, dedykowany artyście Szabolcsowi Esztényiemu, który jest też nawiązaniem do twórczości Tomasza Sikorskiego i jego „Samotności dźwięków”.

Organizatorzy: Muzeum Współczesne Wrocław oraz Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. 

 

Believe me you fool

Believe me you fool

18 marca, godz.18.00, Sala Czarna Teatru PWST, ul. Braniborska 59

To spektakl o samotności. Samotności, która staje się obsesją i zaczyna budować alternatywne światy bohaterów – religie, rytuały, wyznania. W krzywym zwierciadle obserwowany jest medialny szoł, w którym postaci rywalizują o najbardziej spektakularne wystąpienie. Zobacz: strona www organizatora.

 

Królowa ciszy w MiserArt

Królowa ciszy w MiserArt

18 marca, godz. 18.00, MiserArt – strefa kultury w labiryncie wykluczenia, ul. Cybulskiego, wstęp wolny.

Seans filmu „Królowa ciszy”, którego bohaterką jest uwielbiająca taniec głuchoniema dziewczynka z nieistniejącego już koczowiska romskiego na ul. Kamieńskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie autorskie z reżyserką Agnieszką Zwiefką i osobami związanymi ze środowiskiem romskim, m. in. Agatą Ferenc.

 

INWAZJA: Kuba Bąkowski. Ursa Major/Polaris

INWAZJA: Kuba Bąkowski. Ursa Major/Polaris

18 marca, godz. 18.00 - wernisaż wystawy, Port Lotniczy Wrocław-Strachowice, ul. Graniczna 190, wystawa do końca roku

W ramach projektu "Inwazja na wrocławskim lotnisku" można zobaczyć dwie prace Kuby Bąkowskiego, artysty starającego się ukazać humanistyczny wymiar zagadnień naukowych; jego prace pokazywane były między innymi w Moskwie, Wiedniu czy Nowym Jorku.

Ursa Major Bobrek Centrum to praca zrealizowana w formie krótkiego zdarzenia w 2007 roku w kopalni węgla kamiennego w Bytomiu, podczas którego grupa siedmiu górników przez kilka minut odtwarzała kształt konstelacji Wielkiej Niedźwiedzicy (Ursa Major) przy użyciu lamp czołowych zamontowanych na ich hełmach. 

Polaris. Lato 2009 to wynik projektu zrealizowanego podczas wyprawy polarnej na Spitzbergen zorganizowanej przez Instytut Geofizyki PAN.

 

Performans dźwiękowy: Pablo Sanz „[in]audible”

Performans dźwiękowy Pablo Sanz „[in]audible”

18 marca, godz. 18.00, MWW Muzeum Współczesne, pl. Strzegomski 2a

Pablo Sanz to hiszpański artysta, kompozytor, twórca licznych instalacji i performansów. Performans „[in]audible”, towarzyszący wystawie „Milczenie dźwięków” organizowanej przez Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu (OKiS) oraz MWW, odbędzie się w dniu otwarcia ekspozycji. Jest to także kolejne wydarzenie z cyklu Rozkurz, który poświęcony jest rozmaitym zjawiskom z obszaru muzyki eksperymentalnej i sound artu. Za surowiec w procesie kompozycyjnym posłużyły artyście m.in. fale myriametrowe, sygnały elektromagnetyczne, wibracje powierzchniowe, infra- i ultradźwięki oraz nagrania kontaktowe i hydrofoniczne. Zobacz: strona www organizatora.

 

Warsztat zen z Rosi Sunyą Kjolhede

Warsztat zen z Rosi Sunyą Kjolhede

18 marca, godz. 18.30, Rozwijalnia, ul. Chełmońskiego 30, wstęp 25 zł, zapisy: zbzwroclaw@gmail.com

Zen to jeden z odłamów buddyzmu, w którym nacisk kładzie się przede wszystkim na medytację. Formalna praktyka odbywa się przede wszystkim w siedzącej, wyprostowanej pozycji, w której wykorzystuje się m.in. pracę z oddechem. Wymagany jest wygodny strój do medytacji.

W programie: 

 • Wykład wprowadzający do ZEN, 
 • Możliwość zadawania pytań Rosi oraz wspólna praktyka. 

 

Maybeshewill w Firleju

Maybeshewill w Firleju

18 marca, godz. 19.00, Klub Firlej - Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Grabiszyńska 54, bilety 40-50 zł.

To brytyjska, post-rockowa grupa muzyczna z Leicester, założona w 2005 roku. Ich muzykę charakteryzuje połączenie elementów elektroniki z żywymi instrumentami muzycznymi. Jeden z muzyków grupy, Robin Southby, nazywa styl grupy „rockiem instrumentalnym z elektroniką”, wymieniając jako inspirację muzykę popową The Black Eyed Peas i The Pussycat Dolls. Drowned in Sound porównuje ich do grupy Mogwai. Ich utwory często zawierają fragmenty dźwięku z filmów lub dialogów.

 

Wiosna Reggae w Starym Klasztorze – Mesajah i Ras Luta

Wiosna Reggae w Starym Klasztorze – Mesajah i Ras Luta

18 marca, godz. 19.00, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

W tym roku znów przywitamy wiosnę w rytmie reggae. Zagrają między innymi MESAJAH i RAS LUTA. Można się spodziewać licznych niespodzianek.

Bilety: 29 zł – 100 szt. wyłącznie rezerwacje: bilety@o2.pl, 35 zł – przedsprzedaż, 40 zł – w dniu koncertu miejsca siedzące (balkon) – 45 zł, dostępne w: Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz na: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl,  www.ebilet.pl, www.eventim.pl.

 

„Prometeusz” w Imparcie

„Prometeusz” w Imparcie

18 marca, godz. 19.00, Impart, ul. Mazowiecka

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w "Prometeuszu" zawarta jest wyraźna treść i historia. Kanwą przestawienia jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Uwaga. W spektaklu wykorzystano lampę stroboskopową.

 

Cabo Verde Cultural Evening

Cabo Verde Cultural Evening

18 marca, godz. 19.00, Klub pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21, wstęp wolny

Wyspy Zielonego Przylądka to nie tylko niezapomniane miejsce na wakacje i miejsce pochodzenia Cesarii Evory. To raj na ziemi i już wkrótce będzie się można o tym mogli sami przekonać. Przygotowano kabowerdeńską noc. Czeka moc atrakcji – pyszne jedzenie, tradycyjne tańce, porywająca muzyka prosto z Cabo Verde.

 

Dancing w Mleczarni

Dancing w Mleczarni

18 marca, godz. 19.00, Mleczarnia, ul. Włodkowica 5, bilety 10 zł

Kolejne spotkanie taneczne z muzyką na żywo. Zabawę uświetni zespół Elite Band. Niezapomniane chwile, mile spędzony wieczór oraz tańce przy muzyce na żywo – zagwarantowane. 

 

Bo ja nie chciałam proszę sądu – spektakl w CIA

Bo ja nie chciałam proszę sądu – spektakl w CIA

18 marca, godz. 20.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79/81

Komedia, która z przymrużeniem oka traktuje o kolorach i kolorytach miłości, odsłania kulisy związków damsko-męskich, ujawnia poziom ich skomplikowania i absurdu. Ukazuje niezbicie, że Panna Młoda jak każda rasowa kobieta jest pełna tajemnic, zabawnych cech i śmiesznostek. Rzucona na ''głęboką wodę'' życia bardzo często salwuje się UCIECZKĄ. I musi ponieść konsekwencje wyboru. Często niezwykle dla niej zaskakujące.

 

Seks, prochy i rock and roll – spektakl

Seks, prochy i rock and roll – spektakl

18 marca, godz. 20.00, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44-46

Utrzymany w konwencji monodramu spektakl został podzielony na siedem monologów, w których każdy z bohaterów przedstawia wizję swojego przyszłego życia. Pośród galerii przeróżnych typów znajdzie się więc reżyser filmów pornograficznych, przerażony businessman, mężczyzna uzależniony od seksu, czy mający ogromnego kaca po sobotnim wieczorze kawalerskim młody chłopak. Zobacz: strona www organizatora

 

Dziubee Drummer Live Drum Show

Dziubee Drummer Live Drum Show

18 marca, godz. 22.30, TA.TU club&restaurant, ul. Św. Mikołaja 8-11, zapisz się na wydarzenie i wejdź bezpłatnie

Gra na congach, bongosach, djembe, timbalesach. Jego występ to efektowny brzmieniowo i wizualnie zestaw. Już 18 marca Dziubee Drummer wystąpi w klubie TA.TU! Wstęp wolny – obowiązują zapisy.

Dariusz „Dziubee Drummer” Machowski to pochodzący z Zielonej Góry instrumentalista perkusyjny, którego specjalnością jest zmiana każdej imprezy w prawdziwą eksplozję dźwięków. Jego talent doceniono w licznych klubach w całej Polsce  - w warszawskim Platinium Club, klubach Shine i Base w Krakowie czy Buddha Bar w Poznaniu.

 

Wiosenna Noc Saunowa w Aquaparku

Wiosenna Noc Saunowa w Aquaparku

18 marca, godz. 22.50, Aquapark Wrocław, bilety 70 zł/os, 2 osoby - 120 zł

Saunamistrzowie rozgrzeją saunarium do czerwoności, żeby stopić wszystkie pozostałości po zimie. W cenie biletu poczęstunek.

Program ceremonii zapachowych:

 • 22.50 Wiosna, ach to Ty!
 • 23.20 Wiosenne kwiaty
 • 23.50 W marcu, jak w garncu
 • 00.20 Jedna jaskółka wiosny nie czyni
 • 00.50 Wiosenna rosa
 • 01.20 Skowronka pieśń to o wiośnie wieść.

 

Sobota, 19 marca 2016 r.

Ogród Botaniczny: otwarcie w sobotę 19 marca

Ogród Botaniczny: otwarcie w sobotę 19 marca

19 marca, godz. 8.00-18, zwiedzanie do godz. 19.00, ul. Sienkiewicza

Po zimowej przerwie znów będzie otwarty dla gości. Od soboty goście znowu będą mogli odwiedzać Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Założony ponad dwieście lat temu wrocławski ogród to jeden z najstarszych (po krakowskim) tego typu obiektów w Polsce. Powstał w 1811 r., równolegle z uniwersytetem, w którego strukturze jest do dzisiaj. Do ogrodu można wejść od ul. Sienkiewicza oraz od strony Ostrowa Tumskiego, od ul. Kanonii.

Bilety kosztują: 15 zł (normalny) i 5 zł (ulgowy, dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów), 200 zł kosztuje całoroczny karnet imienny.

 

Wrocławskie Forum Odry

Wrocławskie Forum Odry

19 marca, godz. 9.00 -15.00, 3M Service Center, Dubois 41

Przyjdź porozmawiać o rzekach i ich potencjale. Efekty Wrocławskiego Forum Odry zostaną wykorzystane w pracach nad nową Wrocław2030 Strategia rozwoju miasta. Forum będzie miało dwa bloki tematyczne. Wypełnią je wystąpienia ekspertów. Po każdym z bloków przewidziano godzinną dyskusję – jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych. Wrocławskie Forum Odry poprowadzą prof. Alina Drapella-Hermansdorfer z Wydziału Architektury Politechnika Wrocławska oraz prof. Tomasz Ossowicz z Biuro Rozwoju Wrocławia.

Rejestracja i szczegółowe informacje.

 

Parkrun Wrocław

Parkrun Wrocław

godz. 9.00, Jaz Opatowicki, ul. Braci Gierymskich 161

Parkrun to bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu organizowany co tydzień przez cały rok. Udział w biegu jest bezpłatny, ale obowiązuje jednorazowa rejestracja, a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. W ramach parkrun wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Rejestracja: www.parkrun.pl/rejestracja.

 

Marzanka - czyli wycieczka roerowa w poszukiwaniu wiosny.

Marzanka - czyli wycieczka rowerowa w poszukiwaniu wiosny

Start: Hala Orbita, parking przed wejściem, godz. 11.00

Oficjalne rozpoczęcie sezonu rowerowego. Wycieczka łatwa, lekka i przyjemna. Zachodnie okolice Wrocławia - Zamek na Wodzie w Wojnowicach. Organizator: Stowarzyszenie RAZEM BEZPIECZNIE; www.razembezpiecznie.pl; tel. 503 804 073.

 

Filmowe poranki – Sportowe niesamowitości

Filmowe poranki – Sportowe niesamowitości

19-20 marca, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Nasi bohaterowie lubią wyzwania, dlatego nie stronią od sportów. W programie: Bali - plusk, plusk, ja pływam, Mami Fatale - Mami Fu, Bali - Eh, to nie jest łatwe, Parauszek i przyjaciele - Okulary

Warsztaty sobota - Dominika Chochołowska-Bocian - warsztaty teatralno-plastyczne.

 

Trening na macie dla dzieci i rodziców

Trening na macie dla dzieci i rodziców

19 marca, godz. 9.30-11.00, Centrum Sztuk Walki, ul. Grabiszyńska 279, 30 zł (dziecko plus rodzic)

Wspólna zabawa czyli trening dla dzieci i rodziców. Wiele z tych ćwiczeń i gier można później wykorzystać do wspólnych zabaw z dzieckiem w domu lub plenerze. Trening trwa po 1,5 godziny. Przyda się T-shirt, spodnie dresowe i klapki. Napoje i owoce na miejscu. Dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat.

Zajęcia odbywają się co dwa tygodnie. Terminy w 2016 r.: 2 i 16 kwietnia 7 i 21 maja 4 i 18 czerwca.

 

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

19 marca, godz. 10.00
„Wielkanocne karty i karteczki”
 - zabawa plastyczna. Jak wykonać i ozdobić wielkanocną kartkę? Tego nauczą się najmłodsi podczas przedświątecznych zajęć plastycznych. Zabawa przeznaczona dla dzieci od 6 do 12 lat. Wstęp wolny. Zapisy pod numerem telefonu 71 372 51 48 w godz. 9.00-15.00.

 

AquaWeekend

AquaWeekend

Aquapark Wrocław, ul. Borowska 99, w każdą sobotę, od. 10.00-14.00. koszt: 55 zł/1 dziecko. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja.

Pełna zabawy sobota w Aquaparku Wrocław! Zostaw dziecko pod opieką naszych animatorów i ciesz się wolnym przedpołudniem. Zapraszamy w każdą sobotę, od. 10.00-14.00. Zapewniamy: Opiekę wykwalifikowanych instruktorów Aktywny, pełen wrażeń wypoczynek, zdrowy posiłek.

Co zabrać? Strój kąpielowy, klapki, ręcznik, okularki i mnóstwo dobrego humoru. Oferta adresowana dla dzieci w wieku 7-12 lat. Koszt:55 zł/1 dziecko. Uwaga! Konieczna wcześniejsza rezerwacja. Więcej informacji: www.aquapark.wroc.pl tel.: 71 77 11 511 e-mail: informacja@aquapark.wroc.pl

 

Kiermasz wielkanocny w Muzeum Etnograficznym

Kiermasz wielkanocny w Muzeum Etnograficznym

19 marca, godz. 10.00-16, ul. Traugutta 111/113, wstęp wolny

W czasie kiermaszu będzie można zakupić prace prezentowane na wystawie „Pisanki i palmy wielkanocne”.

Pisanki, palmy a także baranki, i suszone kwiaty. W tym roku w wystawie uczestniczy ponad 40 twórców, głównie z terenu Dolnego Śląska, którzy zaprezentują pisanki zdobione technikami tradycyjnymi (batikową, rytowniczą, aplikacyjną) oraz współczesnymi. Na wystawie można będzie również podziwiać palmy plecione z suszonych i barwionych kwiatów, traw i ziół, baranki z ciasta i gliny, drewniane ptaszki.

 

Malowanie i tworzenie pisanek oraz wystawa pisanek w zoo

Malowanie i tworzenie pisanek oraz wystawa pisanek w zoo

19 marca, od godz. 11.00 do 15.00, 20 marca, godz. 11.00-17.00, Afrykarium w Zoo Wrocław

19 marca - warsztaty

Pisanki to tradycyjna ozdoba polskiego stołu Świąt Wielkiej Nocy. Wrocławskie zoo zaprasza wszystkich chętnych na przedświąteczne malowanie pisanek i wystawę pisanek. Wydarzenie odbędzie się w sali edukacyjnej w Afrykarium i towarzyszyć mu będzie wystawa artystów prezentujących swoje dzieła – tradycyjne pisanki wykonane różnymi technikami. W tworzeniu pisanek może wziąć udział każdy. Zoo zapewnia materiały. Dzieło można zabrać ze sobą do domu lub zostawić w zoo. Z pozostawionych jajek postanie wystawa świąteczne.

Koszt: bilet wstępu plus 5 zł od jednej pisanki. Zgromadzone środki zasilą fundację Cikananga, która skupia się na ratowaniu ginących gatunków ptaków endemicznych Jawy, w tym szpaków jawajskich i sroki czarnoskrzydłej.

20-28 marca - wystawa 

W godz. 11.00-17.00, wystawa w holu Afrykarium tradycyjnych pisanek, różnych artystów, zgromadzona przez Ryszarda Glegoła. 

 

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

18-20 marca, godz. 10.00-18.00, w niedziele do 17.00, Hala Stulecia, bilety od 7 do 15 zł

Swój udział w jubileuszowej trzydziestej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD zapowiedziało ponad 150 firm Targom towarzyszyć będą liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące.

Targi TARBUD tworzą cztery strefy tematyczne:

 • Innowacje w budownictwie
 • Eco-budownictwo
 • Strefa aranżacji wnętrz
 • Strefa aranżacji grodów

Na najmłodszych czeka specjalna strefa zabaw dla dzieci w holu głównym Hali Stulecia. Opiekunowie i animatorzy poprowadzą kreatywne warsztaty i rozwijające wyobraźnię zabawy. Rodzice będą mieli możliwość swobodnego zwiedzania przestrzeni targowej. Pozostawienie dzieci w przedszkolu targowym nie wiąże się z opłatami.

Szczegóły programu.

 

Szermierka: Challenge Wratislavia w Hali Stulecia

Szermierka: Challenge Wratislavia w Hali Stulecia

od 17 do 21 marca, godz. 9.00-12.15 (zawody). godz. 17.00-18.00 (finały), Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita, wstęp wolny

Challenge Wratislavia to międzynarodowy turniej szermierczy dla dzieci do lat 15 rozgrywany od wielu lat we Wrocławiu. Turniej jest wspaniałą przygodą dla dzieci uprawiających szermierkę, ponieważ mogą uczestniczyć w największej na Świecie  imprezie szermierczej dla dzieci. Przez pięć dni na wrocławskich planszach  swoje pojedynki stoczy ponad 2000 młodych szermierzy z 29 państw, w tym tak odległych jak Malezja, Singapur, Izrael czy USA. Szermierze startują w trzech kategoriach wiekowych: 14-15 lat, 12-13 lat oraz 11 i młodsi.  

 

Bezpłatne przeglądy i badania stomatologiczne w Arkadach Wrocławskich

Bezpłatne przeglądy i badania stomatologiczne w Arkadach Wrocławskich

20 marca od 11.00 do 17.00, Arkady Wrocławskie, poziom 1

W ramach akcji wszyscy chętni będą mogli skorzystać między innymi z bezpłatnych przeglądów stomatologicznych, porad protetycznych oraz badań stawu skroniowo-żuchwowego. Na miejscu organizatorzy podpowiedzą jak dobrać odpowiednią szczoteczkę, dbać o dziąsła oraz co zrobić by mieć białe zęby.

Będzie można także skorzystać z porad dietetycznych, jak również zmierzyć ciśnienie oraz poziom cukru we krwi. Nie zabraknie też kącika dla dzieci, gdzie najmłodsi przekonają się, że nie taki „dentysta straszny, jak go malują”. Odpowiedzialni za to będą studenci wydziału lekarsko-stomatologicznego polskich uczelni medycznych. 

 

Wielkanocny jarmark produktów regionalnych w Auchan Bielany

Wielkanocny jarmark produktów regionalnych w Auchan Bielany

18 -25 marca, Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6, Bielany Wrocławskie.

Goście galerii handlowej będą mogli podziwiać i zakupić wyjątkowe świąteczne ozdoby. Kupić będzie można m.in. artystyczną biżuterię, ekologiczne torby, drewniane zabawki czy ręcznie wyszywane przytulanki. Nie zabraknie wytworzonych przez lokalnych producentów artykułów spożywczych: pieczywa, wędlin oraz serów.

  

 

Warsztaty – Majsterkowanie w drewnie z Heart of Wood

Warsztaty – Majsterkowanie w drewnie z Heart of Wood

19 marca, godz. 10.00, Materia Fab Lab, ul. Osobowicka 19, koszt warsztatów 65 zł

W czasie warsztatu będzie można spróbować pracy tradycyjnymi, ręcznymi narzędziami stolarskimi oraz bezpiecznymi elektronarzędziami. Wytrwali uczestnicy, z pomocą prowadzącego będą mieli okazję stworzyć drewniany gadżet, zabawkę, element wystroju wnętrza... 

Warsztat przeznaczony jest dla osób dorosłych i starszych dzieci z opiekunami.

 

Aleja Dinozaurów

Aleja Dinozaurów

od 17 marca do 4 kwietnia, Aleja Bielany, Bielany Wrocławskie, wstęp wolny

Zostanie zaprezentowanych 12 dinozaurów, w tym jeden w sklepie IKEA. Wśród nich znajdzie się figura Allozaura mierząca blisko 3 m wysokości i długa na 7,5 m. Wśród prehistorycznych zwierząt będzie można zobaczyć również Stegozaura, Wulcanodona, Dryozaura i kilka innych przedstawicieli wymarłych gatunków. 

Poza figurami dinozaurów, najmłodsi będą mogli odwiedzić jeszcze jedną ekspozycję złożoną z trzech części. Pierwszą z nich stanowią makiety (dioramy) przedstawiające wymarłe środowiska. Druga diorama prezentować będzie fragment poszycia lasu karbońskiego. Dopełnieniem ekspozycji są skamieniałości.

 

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Zwiedzanie Starówki – sobota, godz. 9.00-12.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

od 16 do 25 marca, EkoJarmark, plac przy ul. Szewskiej

Podczas tegorocznej wiosennej edycji na jarmarcznych stoiskach pojawiają się m.in.: rękodzielnicze artefakty sztuki ludowej, oryginalne worki na pieczywo, ręcznie wykonane maskotki i poduszki z wkładem antyalergicznym, domki dla owadów oraz węgierskie smakołyki czy kresowe delicje. Tradycyjnie nie zabraknie także bogatej palety naturalnych kosmetyków, ziół, przypraw i polskich win ekologicznych. Uczestnicy Ekojarmarku będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wystawców i partnerów imprezy. Więcej

 

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

od 15 marca, Zoo Wrocław, w godzinach otwarcia, ul. Wróblewskiego 1-5, w cenie biletu

Ponad 500 przedmiotów z wizerunkiem pingwinów – od opakowań po lodach po termos, oto kolekcja gromadzona przez prawie 50 lat. Można ją oglądać we wrocławskim zoo w godzinach otwarcia. To kolejna atrakcja, w cenie biletu, jaką oferuje ogród po otwarciu Afrykarium i multimedialnego pawilonu edukacyjnego o zmianach klimatu.

Twórca kolekcji – Stefan Anioła, wieloletni pracownik poznańskiego zoo, zainteresował się pingwinami w 1966 r. W tym właśnie roku, na plaży w Międzywodziu pojawił się pingwin złotoczuby- „uciekinier” z radzieckiego statku badawczego płynącego z wyprawy na Antarktydę. Od tego czasu Stefan Anioła zapałał kolekcjonerską miłością do pingwinów. Zbierał wszystko co dotyczyło tych ptaków: książki, plakaty, pocztówki, figurki, odznaki czy ozdoby choinkowe. Po jego śmierci kolekcja trafiła do wrocławskiego zoo.

 

Krzywiryjek – spektakl dla dzieci

Krzywiryjek – spektakl dla dzieci

19 marca, godz. 15.00, Wrocławski Teatr Lalek, pl. Teatralny 4, bilety 20/25 zł

Dawno, dawno temu było sobie Miasto. W Mieście panowało dość osobliwe prawo: każdy z mieszkańców mógł zostać jego królem. Berło i koronę otrzymywał bowiem zwycięzca corocznego konkursu fotograficznego. Nic dziwnego więc, że ulice Miasta pełne były dorosłych, robiących zdjęcia roześmianym dzieciom. I tak byłoby po dziś dzień, gdyby nie pewne Dziecko, które nie chciało się uśmiechać na zawołanie. Rezerwacja: tel: 71 335 49 49; 71 335 49 11/12,
widownia@teatrlalek.wroclaw.pl

Zobacz: strona www organizatora

Wystawa: Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

Wystawa: Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

od 19 marca do 31 lipca, Oddział Muzeum Miejskiego - Pałac Królewski, ul. K.Wielkiego 35

Retrospektywna wystawa malarza, grafika i architekta  Heinricha Tischlera (1892 – 1938), ucznia wybitnego architekta Hansa Poelziga oraz słynnego malarza Otto Müellera. Ostatnia ekspozycja prac tego artysty odbyła się we Wrocławiu 85 lat temu. Wystawę uzupełniają prac artystów żydowskich międzywojennego Wrocławia: Isidora Aschheima, Käte Ephraim-Marcus, Emmi Pick, Jechiela Schulsingera. Łącznie pokazanych zostanie ponad 100 ocalałych dzieł.

 

Projekt „Przez kontynenty i kraje” –„Azja w obrazach, dźwiękach i smakach”

Projekt „Przez kontynenty i kraje” –„Azja w obrazach, dźwiękach i smakach”

19 marca, godz. 11.00-12.00, Miejska Biblioteka Publiczna, Filia nr 29, ul. Reja 1, wstęp wolny, ale są zapisy

W programie przewidziane są między innymi warsztaty taneczne dla małych uczestników oraz wyjątkowy poczęstunek. Zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat, wraz z opiekunami. Obowiązują zapisy. Impreza współorganizowana przez Instytut Studiów Azjatyckich we Wrocławiu.


Trzy wesołe krasnoludki

Trzy wesołe krasnoludki

19 marca, godz. 15.00, Teatr Muzyczny Capitol, bilety 12-27 zł

Rodzinny musical na podstawie wierszowanej opowieści Jana Brzechwy. Jej bohaterowie – trzy wesołe krasnoludki – wyruszą na podbój świata z niezwykłym, jak na tak maleńkie stworzenia, hartem ducha. Polecą na Księżyc, będą nurkować, wynajmować wiatr i wypasać biedronki, urządzą turniej rycerski i koncert rockowy…
Mnóstwo emocjonujących zdarzeń, prześmieszne i zaskakujące zwroty akcji, pogodna muzyka zespołu Mikromusic, wypełniająca sceniczny mikroświat: to wszystko spodoba się dzieciom, a rodzice i dziadkowie z pewnością docenią lekkość żartu, którym przyprawiona będzie ta historia. 

Zobacz: strona www organizatora

 

Spotkanie z cyklu „Recyklika” – „Zapuszkowani”

Spotkanie z cyklu „Recyklika” – „Zapuszkowani”

19 marca, godz. 11.00, Dolnośląska Biblioteka Publiczna (II p. American corner), Rynek 58, obowiązują zapisy

Co zrobić z puszki po mleku, kukurydzy czy groszku? Może organizer na biurko albo wazon na kwiaty? Pomysłów zapewne będzie wiele. Będzie się można o tym przekonać podczas kolejnego spotkania SPOKO-POKO z cyklu Recyklika. Prowadząca: Joanna Mirecka. Te spotkania są przeznaczone dla dzieci, ich rodziców i dziadków. Ich celem jest przekazywanie wiedzy i doświadczeń przez przedstawicieli starszego pokolenia – najmłodszym.

Zapisy na miejscu lub telefonicznie 71 33 52 217.

 

Ostatnie dni wystawy „Mundur żołnierza polskiego”

Ostatnie dni wystawy „Mundur żołnierza polskiego”

18-20 marca, Muzeum Militariów oddział Muzeum Miejskiego, ul. Cieszyńskiego 9

W tym roku mija 70 rocznica zakończenia II wojny światowej. Z tej okazji Muzeum Militariów po raz pierwszy zaprezentuje publicznie swoją, jedną z największych w Polsce, kolekcję mundurów. Na ekspozycji  znajdzie się prawie 80 mundurów oraz 46 czapek i nakryć głowy, używanych przez żołnierza polskiego od odzyskania niepodległości do dnia dzisiejszego. Po raz pierwszy udostępniony zostanie  najnowszy nabytek Muzeum Militariów -  kolekcję oryginalnych, stalowoniebieskich mundurów pilotów walczących w Polskich Siłach Powietrznych w Wielkiej Brytanii, w słynnych dywizjonach upamiętnionych później w wielu książkach i filmach. Tę wyjątkową kolekcję Muzeum zakupiło w 2015 roku od osoby prywatnej. 

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Weekend kobiet

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

19-20 marca, Humanitarium, Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

sobota, 19 marca

 • godz.  11.15, 12.15, 14.15, 16.15 – Kwaśne laboratorium. Uczestnicy poznają różnicę pomiędzy kwasami i zasadami (alkaliami). Będą również mogli sprawdzić pH produktów używanych w każdym gospodarstwie domowym. Zajęcia dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. 
 • godz. 15.15 – Produkcja farbek. Mieszając przygotowane wcześniej produkty i dbając o zachowanie odpowiednich proporcji, dzieci własnoręcznie produkują farbki. Zajęcia dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat.
 • godz. 17.00 – Izolacja DNA. Dla młodzieży i dorosłych.

 

Ogólnopolski turniej Libet Hasta La Vista Open 2016

Ogólnopolski turniej Libet Hasta La Vista Open 2016

18-20 marca, Hasta La Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

Najlepsi polscy gracze, zagraniczna gwiazda i lokalne nadzieje rozpoczną w piątek 18 marca zmagania w ramach Libet Hasta La Vista Wrocław Open 2016. Turniej jest eliminacją Mistrzostw Polski 2016 w squashu.

We wrocławskim klubie Hasta La Vista zagra 100 najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju.

Impreza potrwa trzy dni. W piątek o godzinie 18:00 wrocławscy gracze spróbują dostać się do turnieju głównego poprzez eliminacje. W sobotę rano rywalizację rozpoczną najlepsi. Finały zaplanowano na niedzielę od godziny 14:30. Przed szklanym kortem w klubie stanie trybuna na 200 osób.
             

 • Piątek: eliminacje do turnieju głównego (18:00)
 • Sobota: runda 1, 2 i ćwierćfinały open i damskie (16:30)
 • Niedziela: półfinały (11:00), finał damski (14:30), finał open (16:00)

Więcej: www.hastalavista.pl

 

Poćwicz za darmo w McFIT

Poćwicz za darmo w McFIT

19-29 marca, McFit, ul. Legnicka 60b, wstęp wolny

Stolica Dolnego Śląska to już trzecie miasto w Polsce po Warszawie i Poznaniu, w którym entuzjaści aktywnego stylu życia będą mogli korzystać z bogatej oferty treningowej HOME OF FITNESS. Z okazji otwarcia przygotowano specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych: od 19 do 29 marca każdy może za darmo odwiedzić klub tyle razy, ile chce, i bez zobowiązań go przetestować. Jako pierwsi nową siłownię wypróbowali nasi sportowcy, Damian Janikowski, Anna Jagaciak, którzy szlifują formę przed olimpiadą w Rio de Janerio i aktorka Joanna Jabłczyńska. Więcej

 

Bezpłatne wykłady, prezentacje i spacery w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady, prezentacje i spacery w Muzeum Narodowym

19 marca, od godz. 12.00, wstęp wolny

„Francisco de Zurbarán” - wykład. Podczas wykładu Michał Pieczka przybliży słuchaczom postać tego jednego z największych malarzy hiszpańskich XVII wieku i omówi na wybranych przykładach jego twórczość. Sala 116.

godz. 13.00 Spacer z wolontariuszami
Wolontariusze Muzeum Narodowego we Wrocławiu oprowadzą widzów po ekspozycji stałej i opowiedzą o wybranych przez siebie dziełach. 

• Wilhelm Leopolski, Klucznik Gerwazy, 1874, sala VII
• Fryderyk Pautsch, Portret Leopolda Staffa, 1908, sala X
• Olga Boznańska, Portret Józefa Korzeniowskiego, przed 1909, korytarz
• Stanisław Wyspiański, Portret Maryny Pareńskiej, 1902, sala przy korytarzu
• Leon Wyczółkowski, Dziewczyna, 1901, sala przy korytarzu

Galeria: Sztuka polska XVII-XIX w.

godz. 15.00 Plejada artystów współczesnych - Andrzej Dudek-Dürer

Celem cyklu jest prezentacja twórczości polskich artystów, których prace wystawiane są w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Tym razem spotkanie poświęcone będzie artyście Andrzejowi Dudkowi-Dürerowi – performerowi i muzykowi.

Program:

 • prezentacja prac artysty – Joanna Korsan
 • projekcja filmu Pawła Kamińskiego Andrzej Dudek-Dürer i fragmentu prezentacji Żywa Rzeźba
 • rozmowa w gronie miłośników sztuki z udziałem artysty

Spotkaniu towarzyszy okolicznościowy pokaz 10 prac fotograficznych Andrzeja Dudka- Dürera, sala 116

 

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

Wystawa zdjęć Marilyn Monroe w Domku Miedziorytnika

sobota, godz. 12.00-18.00, Kamieniczka Jaś, wstęp wolny

Od 17 lutego w Domku Miedziorytnika można oglądać wystawę oryginalnych fotografii autorstwa Miltona H. Greene’a, który portretował Marilyn Monroe podczas pracy na planie zdjęciowym do filmu „Przystanek autobusowy” („Bus Stop”). To kolejna osłona bogatej kolekcji zdjęć amerykańskiego fotografa.

„Przystanek autobusowy”
Dramat w reżyserii Joshuy Logana na podstawie sztuki Williama Inge został nakręcony w 1959 roku. Marilyn Monroe gra w nim rolę Cherie, piosenkarki z nocnego lokalu.

Wystawa otwarta do 24 marca w dniach: wtorek, środa, czwartek godz. 13.00-17.00 oraz w sobotę 12.00-18.00.

 

Wystawa: Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

Wystawa: Sztuka prześladowana. Heinrich Tischler

od 19 marca do 31 lipca, Oddział Muzeum Miejskiego - Pałac Królewski, ul. K.Wielkiego 35

Retrospektywna wystawa malarza, grafika i architekta  Heinricha Tischlera (1892 – 1938), ucznia wybitnego architekta Hansa Poelziga oraz słynnego malarza Otto Müellera. Ostatnia ekspozycja prac tego artysty odbyła się we Wrocławiu 85 lat temu. Wystawę uzupełniają prac artystów żydowskich międzywojennego Wrocławia: Isidora Aschheima, Käte Ephraim-Marcus, Emmi Pick, Jechiela Schulsingera. Łącznie pokazanych zostanie ponad 100 ocalałych dzieł.

 

Rękidzieła Fest

Rękidzieła Fest

od 12 do 20 marca, godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty wstęp wolny

Święto wrocławskich artystów rękodzieła. W ofercie kiermasz, darmowe warsztaty (szycie workoplecaków, szydełkowanie, decoupage i ozdoby folkowe) oraz pokaz slajdów fotografii otworkowych.

Akcja odbywa się na II piętrze kina i jest wspólną inicjatywą Fundacji Paliwo Artystyczne oraz Kina Nowe Horyzonty.

 

Powitanie wiosny!

Powitanie wiosny!

19 marca, godz. 12.00, Muzeum Powozów Galowice (gm. Żurawina)

Muzeum Powozów Galowice otwiera nowy sezon po zimowej przerwie i zaprasza całe rodziny na wspólne witanie wiosny. W programie: tworzenie i topienie marzanny, układanie palm wielkanocnych, tworzenie pisanek przy wielkim wiosennym twórczym stole. Muzealna kawiarnia zaprasza na pyszności, a w ogrodzie zapłonie ognisko by wspólnie upiec kiełbaski. 

 

Pokaz mody w Sky Tower

Pokaz mody w Sky Tower

19 marca, godz. 12.00, Sky Tower, wstęp wolny

Podczas pokazu zaprezentowane zostaną najnowsze kolekcje na sezon wiosna/lato 2016. Na wybiegu będzie można zobaczyć  między innymi stroje sportowe, wieczorowe, casualowe dla pań, panów, młodzieży i dzieci. Nad organizacją pokazu oraz wyborem stylizacji zgodnych z najnowszymi trendami mody czuwać będzie reżyserka –  Ewelina Rydzyńska. Projektantka i stylistka modowa. Całość poprowadzi znana szerokiej publiczności Natalia Siwiec.

 

III Brochowski Pochód Przywitania Wiosny

III Brochowski Pochód Przywitania Wiosny

19 marca, godz. 12.00, Dworzec kolejowy Wrocław Brochów, ul. Mościckiego

Już trzeci rok z rzędu wrocławski Brochów ogarnie feeria barw i radości. Nie zabraknie kolorowych strojów, muzyki, tańców i topienia słomianych marzann. Spotykamy się o 12.00 przed Dworcem Kolejowym na Brochowie, skąd wyruszy radosny korowód do parku Brochowskiego. Tam moc zabawy, pokaz mody w wykonaniu marzann oraz ostateczne rozprawienie się z zimą.

W dniu wydarzenia organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do pomocy na godzinę 10.00 do Ośrodka CES przy ul. Koreańskiej 1A.

 

Po BURZY– improwizacje muzyczne w Capitolu

Po BURZY– improwizacje muzyczne w Capitolu

19 marca, godz. 12.00 - 19.00, Teatr Muzyczny Capitol, bilety 9 zł

Warsztat poświęcony jest interpretacji tekstów literackich-prawie-pod hasłem „Co nam w duszy gra”. Literackie trawestacje, malwersacje, adaptacje w rytmie przebojów i arii, walców i disco lat 80. pozwolą przekonać się uczestnikom, jak łatwo jest tworzyć, jeśli tylko słyszy się głosy. Warsztat prowadzi Michał Pabian, dramaturg Teatru Nowego w Poznaniu

 

Wielkanoc z GOKiem w Długołęce

Wielkanoc z GOKiem w Długołęce

19 marca, od godz. 10.00, ul. Wiejska 23 GOK Długołęka

Gminny Ośrodek Kultury w Długołęce zaprasza na warsztaty wielkanocne od 10.00-13.00 oraz na wielkanocne atrakcje od 13.30 do 17.00. W programie coroczne Warsztaty Wielkanocne i część artystyczna (m.im.etiuda pantomimiczna "Tato", występ wokalny uczestników projektu "Pogotowie Tradycji"). Punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagród dla laureatów konkursów wielkanocnych. Organizatorzy zachęcają do przekazanie jednej z ozdób na licytację. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na rzecz pięcioosobowej rodziny z Pruszowic, która utraciła cały dobytek życia na skutek pożaru budynku mieszkalnego w dniu 22 stycznia 2016 r.

 

III Jarmark Wielkanocny! Zapraszamy na oławski Rynek

III Jarmark Wielkanocny na oławskim Rynku 

19-20 marca, od godz. 11.00, oławski Rynek

W programie: koncert uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Oławie Młodzieżowy zespół Rivendell Chór z Oławy Zespół wokalny „Słoneczniki” z Bystrzycy Chór "Jubilat" z Domaniowa Zespół rockowy Heavenly Five, konkurs na "Wielkanocną Babę", poszukiwanie Wielkanocnego Jajka, animacje dla dzieci

20 marca 2016 godz. 11.00 występ Przedszkolaków z Danielowic, zespół dziecięcy „Apostolskie Nutki”, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Porębiok”, Koncert Orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaniowie, konkurs na najpiękniejszą Palmę Wielkanocną, animacje dla dzieci.

 

I Mistrzostwa Oławy - Zawody Smoczych Łodzi

I Mistrzostwa Oławy - Zawody Smoczych Łodzi

19 marca, godzina 14:00

Emocje gwarantowane, wstęp na widownie bezpłatny.

 

Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo

Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo

19 marca, godz. 18.00, Ośrodek Współpracy Europejskiej "Odra" w Oławie, ul. Młyńska 3 bilety 45 zł

Zespół niezmiennie złożony jest z wyśmienitych muzyków towarzyszących założycielowi oraz liderowi SDM Krzysztofowi Myszkowskiemu, śpiewającemu swoje kultowe piosenki -  od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze, które ukazały się na płycie „Kompresja ciszy”.

 

Robert Makłowicz: pokazy kulinarne i warsztaty w Pasażu Grunwaldzkim

Robert Makłowicz: pokazy kulinarne i warsztaty w Pasażu Grunwaldzkim

19 marca, godz. 13.00 -18.00, Pasaż Grunwaldzki, II piętro, wstęp wolny

Podczas kulinarnych pokazów Robert Makłowicz zaprosi wszystkich na degustacje potraw z różnych stron świata. Krakowski podróżnik przez wiele lat był autorem i gospodarzem programu kulinarnego, z którym odwiedził 6 kontynentów i kilkadziesiąt państw. O kulinarnych inspiracjach oraz przepisach na smaczne dania opowie także Beata Śniechowska – wrocławianka, która w 2013 roku zwyciężyła w II edycji programu MasterChef.

Będzie można nie tylko podejrzeć profesjonalistów i zasmakować ich dań, ale także udoskonalić swoje umiejętności, biorąc udział w kulinarnych warsztatach. Na gości strefy restauracyjnej czekać będzie też wiele kulinarnych niespodzianek, wielkanocnych inspiracji i konkursów z nagrodami.

 

Otwarte warsztaty wnętrzarskie

Otwarte warsztaty wnętrzarskie

19 marca, godz. 13.00, Galeria Wnętrz Domar, ul. Braniborska, wstęp wolny

Wiosenne porządki, czyli warsztaty, dzięki którym będzie można dowiedzieć się m.in.:

 • Jak w prosty i przyjemny sposób odświeżyć swoje mieszkanie na wiosnę;
 • Jak uporządkować swoją przestrzeń mieszkalną i mentalną;
 • Jak ożywić swój mózg i pobudzić go do kreatywnego działania;
 • Jakie triki wnętrzarskie warto zastosować w swoich wnętrzach (porady architekta wnętrz).

Na uczestników warsztatów wnętrzarskich czekają atrakcyjne nagrody, interaktywne zajęcia, szczegółowe omówienia różnych aranżacji oraz mnóstwo przydatnej wiedzy i kreatywnej motywacji. Zobacz: strona www organizatora

 

Warsztaty zdobienia jaj oraz palm wielkanocnych

Warsztaty tworzenia ozdób wielkanocnych

19 marca, godz. 11.00-13.00, KT Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155, koszt 30 zł

Na zajęciach uczestnicy będą ozdabiać przy użyciu różnych technik plastycznych styropianowe jajka i drewniane zawieszki z uzyciem techniki decoupage, farby, piórka i przeróżne inne dodatki.

Zajęcia dla dzieci od 5 lat, młodzieży i dorosłych; w cene wliczone materiały. Zapisy: wszechpracownia@wp.pl, tel. 698 830 708. Ilość miejsc ograniczona. Strona organizatora.

 

Warsztaty zdobienia jaj oraz palm wielkanocnych

Warsztaty zdobienia jaj oraz palm wielkanocnych

19 marca, godz. 13.30, KT Kwiatowe Studio, ul. Jedności Narodowej 155, koszt 60 zł

Będą to przedświąteczne zajęcia dla całych rodzin. Będzie można stworzyć nietuzinkowe ozdoby. W programie m.in. warsztaty zdobienia jaj technika cekinową, oraz tworzenie palm wielkanocnych z żywych roślin. Zapisy. tel 698 385 627

 

Warsztaty: „Stolarka dla początkujących”

Warsztaty „Stolarka dla początkujących”

19 marca, godz.14.00, Materia Fab Lab, ul. Osobowicka 19, koszt 120 zł

Na tych warsztatach, każdy uczestnik będzie mógł zbudować własny prosty mebel ( stoliczek, stołeczek lub półeczkę ) poznając techniki użycia tradycyjnych, ręcznych narzędzi min. pił, strugów (hebli), ośników, pilników oraz szlifowania i klejenia. Powstałe meble mogą stać się pięknymi, praktycznymi ozdobami wnętrz a wiedza i dobra zabawa – inspiracją do dalszego tworzenia.

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, piątek-sobota godz. 10.00 – 17.00, w niedzielę do 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa ma charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry). Więcej o wystawie.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, godz. 10.00-15.00, niedziela do 16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety 8/6zł, niedziela-bezpłatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Warsztaty weekendowe na EkoJarmarku

Warsztaty weekendowe na EkoJarmarku

19 i 20 marca, godz. 15.00, EkoJarmark na Szewskiej, wstęp wolny

Otwarte warsztaty weekendowe podczas EkoJarmarku na Szewskiej.

Upcyklingowe szaleństwo poprowadzi ReGlass, czyli pracownia Eko Art i Re Design w materii szklanej. Podczas warsztatów każdy będzie miał okazję własnoręcznie wykonać oryginalną biżuterię czy podstawkę pod kubek z surowców pochodzenia wtórnego.
Wszyscy chętni proszeni są o wzięcie ze sobą na warsztaty korki i zawleczki. Wstęp wolny.

 

Panthers Wrocław kontra Calanda Broncos

Panthers Wrocław kontra Calanda Broncos

19 marca, godz. 15.00, Stadion Oława na Niskich Łąkach, bilety 10 zł (ulgowe) i 15 (normalne) zł.

Pantery po raz pierwszy zmierzą się z  Calanda Broncos. Ten zespół ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo Europy. Mecz odbędzie się tuż przed startem Topligi, będzie to okazja zobaczyć, w jakiej formie są wrocławscy futboliści przed sezonem. 


Wielkanocne figle z kurczakiem i zającem

Wielkanocne figle z kurczakiem i zającem

19 marca, godz. 13.00-16.00, Arkady Wrocławskie, poziom -1 (obok akwarium), wstęp wolny

Świąteczne warsztaty plastyczne oraz gry i zabawy z kurczakiem i zającem to atrakcje, które czekają na dzieci przed Wielkanocą. Dzieci będą między innymi ozdabiać styropianowe jajka, robić kartki świąteczne i kolorować wielkanocne malowanki. O wesołą atmosferę zadbają kurczak z zającem, z którymi będzie można sobie zrobić na pamiątkę wspólną świąteczną fotografię. 

 

„Król Bul” – opowieść o pewnym królu, który bał się dentysty

„Król Bul” – opowieść o pewnym królu, który bał się dentysty

19 marca, godz. 16.00, Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21

„Król Bul” to zabawna opowieść o pewnym Królu i jego królestwie. Spokój kraju zostaje zmącony przez drobną królewską dolegliwość – ból zęba. Ta, mogłoby się wydawać błahostką gdyby nie to, że Król panicznie boi się dentysty i cierpi katusze a wraz z nim wszyscy jego poddani, którzy są bardzo zajęci swoimi sprawami... Na szczęście jak każda bajka, jest to opowieść ze szczęśliwym zakończeniem i pouczającym morałem. Opowieść pełna humoru, pięknych piosenek, a to wszystko sprawi, że cała rodzina będzie pękać ze śmiechu. A może przy okazji pociechy przestaną obawiać się dentystów? Zobacz: strona www organizatora.

 

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Frankofonia 2016 – Dni krajów francuskojęzycznych

Jak co roku w marcu, Alliance Française we Wrocławiu organizuje Frankofonię. Tegoroczne  wydarzenia zaplanowane są od 1 do 19 marca. W programie są warsztaty, wystawy, spektakle, koncerty. Szczegóły pod numerem telefonu: 71 344 22 72.

Sobota 19 marca

 • 11.0-13.00 Plaisir de lire et de jouer en français - warsztaty dla dzieci (5 -13 lat): bajki i opowieści, tworzenie komiksów, gry planszowe; organizator: Ma France à Wroclaw (na zapisy), Biblioteka Siedmiu Kontynentów, Rynek 58, Parter.
 • 18.00 Edith S. - spektakl oparty na sztuce Maryse Wolinski, reżyseria : Marylin Alasset, występują: Géraldine Danon, France Darry, Sébastien Finck (spektakl w j. francuskim, wstęp wolny), Impart, ul. Mazowiecka 17.

 

Wystawa: „Projektowanie kontynuacja czyli: ŹÓWL DSBJZ FGURE”

Wystawa: „Projektowanie kontynuacja czyli: ŹÓWL DSBJZ FGURE”

19 marca, godz. 18.00, Ośrodek Postaw Twórczych (OPT), ul. Działkowa 15, wstęp wolny

Wystawę stworzyło 13 osób z poprzednich semestrów kursu projektowania graficznego, którzy postanowili kontynuować naukę w OPT. Celem stworzenia grupy osób, które już coś wiedzą o projektowaniu, było oprócz szlifowania swoich umiejętności i poszerzania horyzontów, przede wszystkim zaprojektowanie wystawy pokazującej odrębność autorów i jednocześnie spójność koncepcyjną grupy. Podczas spotkań toczyły się dyskusje dotyczące projektowania graficznego i osób z nim związanych. Każdy z uczestników wylosował jedną literę polskiego alfabetu i zaprojektował autorski zeszyt dotyczący bezpośrednio albo pośrednio tej litery. Na wystawie oprócz zeszytów będą zaprezentowane plakaty na temat wybranego „święta nietypowego”.

 

III przegląd kabaretów „Błazenada”

III przegląd kabaretów „Błazenada”

19 marca, godz. 18.00, Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 54, bilety 10 zł na www.firlej.wroc.pl/bilety

Błazenada to ogólnopolski przegląd kabaretów, organizowany cyklicznie od trzech lat. We Wrocławiu zmierzą się cztery kabarety, prezentując swój program przed publicznością. Zwycięży ten, któremu uda się przekonać do siebie zgromadzonych widzów: O TAK O, Bez Próby, Nomen Omen, Wesoły Tryb Życia.

Dodatkowo przegląd uświetni występ zeszłorocznego laureata I miejsca – Kabaretu Trzecia Strona Medalu.  Zobacz: strona www organizatora.

 

Hamlet – retransmisja spektaklu z Nationale Theatre

Hamlet – retransmisja spektaklu z Nationale Theatre

19 marca, godz. 18.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 30 zł, 25 zł, 17 zł

W tytułowej roli zobaczymy nominowanego do Academy Award Benedicta Cumberbatcha. Opis sztuki (Hamlet, Wiliam Shakespeare). Gdy kraj przygotowuje się do wojny, rozpada się książęca rodzina. Zmuszony, by pomścić śmierć ojca, a jednocześnie sparaliżowany stojącym przed nim zadaniem, Hamlet sprzeciwia się swojemu położeniu, działając wbrew rozsądkowi i bezpieczeństwu kraju.

 

New York Portuguese Short Film Festival

New York Portuguese Short Film Festival

19 marca, od 18.00-21.00, Klub Pod Kolumnami, pl. św. Macieja 21

Podczas projekcji wyświetlonych zostanie 10 filmów krótkometrażowych autorstwa młodych portugalskich filmowców, co będzie szansą na poznanie kultury tego kraju.

The New York Portuguese Short Film Festival to coroczne wydarzenie odbywające się na całym świecie w celach promocji portugalskich twórców.

 

JAZZOWA SOBOTA Z ZESPOŁEM PLUSMACHINE W RESTAURACJI ALYKI

JAZZOWA SOBOTA Z ZESPOŁEM PLUSMACHINE W RESTAURACJI ALYKI

Restauracja ALYKI Sky Tower, niezależne wejście od ul. Powstańców Śl. 95 Start godz. 18.30, wstęp wolny / rezerwacja stolików tel. 607 458 558

Restauracja ALYKI zaprasza w sobotni wieczór na kolejne spotkanie z muzyką na żywo. 19 marca gościem ALYKI będzie wrocławski zespół Plusmachine, czyli Magdalena oraz Grzegorz Olszamowscy, którzy zaprezentują jazzowe i popowe standardy w oryginalnych, autorskich aranżacjach. Będzie można usłyszeć m.in. takie utwory jak: I feel lonley, Fever, All of me, Night and day oraz wiele innych.

 

\" data-mce-src=

Ruska śmierć – Teatr Ekstrawersja

19 marca, godz 19.00, MiserArt ul. Cybulskiego 35A, bilety 10 zł, rezerwacja biletów - teatr.ekstrawersja@gmail.com

„Ruska Śmierć” Iriny Waśkowskiej jest jedną z dwóch sztuk goszczących w repertuarze Teatru Ekstrawersja. To słodko-gorzka historia dwóch sióstr, które pewnego dnia postanowiły postawić wszystko na jedną kartę. O tym, czy da się przeżyć życie tak, by niczego nie żałować, dowiecie się w sobotę. A to, jak cudownie jest realizować swoje marzenia na scenie zaprezentują Wam: Jolanta Gądek, Karolina Konik, Kamil Wąsiński. Reż. Karolina Konik.

 

Łąki Łan w Starym Klasztorze

Łąki Łan w Starym Klasztorze

19 marca, godz. 20.00, klub muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1, bilety od 39 do 60 zł, rezerwacje: bilety@o2.pl

Łąki Łan to zespół, który zrodził się na jam sessions w warszawskich klubach. Granie na żywo mają we krwi. Słyną z niesamowicie energetycznych koncertów. Wypracowali sobie swoje niepowtarzalne, słowiańsko - międzygalaktyczne brzmienie, które cały czas ewoluuje i zaskakuje. Bardzo istotne są teksty, pisane przez Paprodziada, które wymagają od słuchacza odszyfrowania zawartych w nich treści. Kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy festiwali w kraju i za granicą.

 

„Prometeusz” w Imparcie

„Prometeusz” w Imparcie

19 marca, godz. 20.00, Impart, ul. Mazowiecka

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w "Prometeuszu" zawarta jest wyraźna treść i historia. Kanwą przestawienia jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Uwaga. W spektaklu wykorzystano lampę stroboskopową.

 

Zmiana światła

Zmiana światła

19-20 marca, godz. 19.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 78, bilety 14-20 zł

Zmiana światła to przeciętna historia o przeciętnej egzystencji i nieprzeciętnej potrzebie głębokiego doznania. Spektakl „Zmiana światła” został zrealizowany w ramach rezydencji artystycznej w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Premiera odbyła się w lutym 2015 roku w Sali Teatru Laboratorium.

 

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

19 marca, godz. 21.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

W weekend Teatr ToTu powróci z kolejną odsłoną sztuki Szymona Bogacza, prezentując wybrane fragmenty "Wschodu" i "Zachodu" w formie improwizacji. O tym, jak potoczą się miłosne perypetie bohaterów decydować będą widzowie. Czy Elżbietka złagodnieje, Waluś odkryje w sobie prawdziwego mężczyznę, a Tatianie uda się zrealizować misterny plan? Wszystko w Waszych rękach.

Niedziela, 20 marca 2016 r.

Dzieci dla środowiska: Czytanie bajki i warsztaty z robienia zabawek

Dzieci dla środowiska: Czytanie bajki i warsztaty tworzenia zabawek

20 marca, godz. 11.00, 16.00, Barbara, ul. Świdnicka, wstęp wolny, obowiązują zapisy

Kolejną edycja projektu: Dzieci dla Środowiska. Znów w ruch pójdą stare butelki, plastikowe torby i kije od mioteł. Z pomocą artystów z Teatru Mała Mi i dzieci otrzymają drugie życie i wezmą udział w spektaklach teatralnych w Barbarze – infopunkcie ESK 2016. 

Przez dwie niedziele marca i jedną kwietnia – dzieci w wieku 4-12 lat będą mogły wziąć udział w czytaniach współczesnych sztuk dla dzieci w interpretacji aktorów lalkarzy, z muzyką na żywo, połączonych z warsztatami upcyklingowych. W jedną niedzielę odbędą się dwa czytania –o godz. 11.00 i 16.00. Potrwają ok. dwóch godzin. Udział w nich jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja. W każdym spektaklu udział będzie mogło wziąć 60 dzieci. Zapisy

20 marca będzie można posłuchać „Historię pewnego przedmiotu” autorstwa Anety Wróbel-Wojtyszko i Adama Wojtyszko. 

 

Filmowe poranki – Sportowe niesamowitości

Filmowe poranki – Sportowe niesamowitości

20 marca, godz. 10.00, Kino Nowe Horyzonty, bilety 12 zł

Nasi bohaterowie lubią wyzwania, dlatego nie stronią od sportów. W programie: Bali - plusk, plusk, ja pływam, Mami Fatale - Mami Fu, Bali - Eh, to nie jest łatwe, Parauszek i przyjaciele - Okulary.

Warsztaty: Wrocławski Teatr Pantomimy Akcja Edukacja.

 

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

Zabawy plastyczne dla dzieci w Muzeum Narodowym

„W świecie latających koni, faunów i rusałek” - zabawa plastyczna

 • godz. 10.00 i 14.00 - dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat 
 • godz. 11.30 i 15.30 - dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat

Spotkanie z twórczością Jacka Malczewskiego – malarza, który kochał polskie baśnie i legendy, a także mitologię grecką i w fantastyczny sposób łączył te odległe światy. W czasie spotkania będziemy podziwiać jego sztukę i sami spróbujemy wymyślić własny świat zamieszkały przez niezwykłych mieszkańców. Wstęp z biletem za 15 zł. Na spotkanie obowiązują zapisy pod nr. tel. 71 372 51 48.

 

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

Targi Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD

niedziela, godz. 10.00-17.00, Hala Stulecia, bilety od 7 do 15 zł

Swój udział w jubileuszowej trzydziestej edycji Targów Budownictwa i Wyposażenia Wnętrz TARBUD zapowiedziało ponad 150 firm Targom towarzyszyć będą liczne atrakcje i wydarzenia towarzyszące.

Targi TARBUD tworzą cztery strefy tematyczne:

 • Innowacje w budownictwie
 • Eco-budownictwo
 • Strefa aranżacji wnętrz
 • Strefa aranżacji grodów

Na najmłodszych czeka specjalna strefa zabaw dla dzieci w holu głównym Hali Stulecia. Opiekunowie i animatorzy poprowadzą kreatywne warsztaty i rozwijające wyobraźnię zabawy. Rodzice będą mieli możliwość swobodnego zwiedzania przestrzeni targowej. Pozostawienie dzieci w przedszkolu targowym nie wiąże się z opłatami.

Szczegóły programu.

 

Szermierka: Challenge Wratislavia w Hali Stulecia

Szermierka: Challenge Wratislavia w Hali Stulecia

do 21 marca, godz. 9.00-12.15 (zawody). godz. 17.00-18.00 (finały), Hala Sportowo-Widowiskowa Orbita, wstęp wolny

Challenge Wratislavia to międzynarodowy turniej szermierczy dla dzieci do lat 15 rozgrywany od wielu lat we Wrocławiu. Turniej jest wspaniałą przygodą dla dzieci uprawiających szermierkę, ponieważ mogą uczestniczyć w największej na Świecie  imprezie szermierczej dla dzieci. Przez pięć dni na wrocławskich planszach  swoje pojedynki stoczy ponad 2000 młodych szermierzy z 29 państw, w tym tak odległych jak Malezja, Singapur, Izrael czy USA. Szermierze startują w trzech kategoriach wiekowych: 14-15 lat, 12-13 lat oraz 11 i młodsi.  

 

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

Wystawa: „Magiczny świat pingwinów”

od 15 marca, Zoo Wrocław, w godzinach otwarcia, ul. Wróblewskiego 1-5, w cenie biletu

Ponad 500 przedmiotów z wizerunkiem pingwinów – od opakowań po lodach po termos, oto kolekcja gromadzona przez prawie 50 lat. Można ją oglądać we wrocławskim zoo w godzinach otwarcia. To kolejna atrakcja, w cenie biletu, jaką oferuje ogród po otwarciu Afrykarium i multimedialnego pawilonu edukacyjnego o zmianach klimatu.

Twórca kolekcji – Stefan Anioła, wieloletni pracownik poznańskiego zoo, zainteresował się pingwinami w 1966 r. W tym właśnie roku, na plaży w Międzywodziu pojawił się pingwin złotoczuby- „uciekinier” z radzieckiego statku badawczego płynącego z wyprawy na Antarktydę. Od tego czasu Stefan Anioła zapałał kolekcjonerską miłością do pingwinów. Zbierał wszystko co dotyczyło tych ptaków: książki, plakaty, pocztówki, figurki, odznaki czy ozdoby choinkowe. Po jego śmierci kolekcja trafiła do wrocławskiego zoo.

 

Wielkanocny jarmark produktów regionalnych w Auchan Bielany

Wielkanocny jarmark produktów regionalnych w Auchan Bielany

18-25 marca, Park Handlowy Auchan Bielany, ul. Francuska 6, Bielany Wrocławskie.

Goście galerii handlowej będą mogli podziwiać i zakupić wyjątkowe świąteczne ozdoby. Kupić będzie można m.in. artystyczną biżuterię, ekologiczne torby, drewniane zabawki czy ręcznie wyszywane przytulanki. Nie zabraknie wytworzonych przez lokalnych producentów artykułów spożywczych: pieczywa, wędlin oraz serów.

 

Regatta Zerwa TOP

Regatta Zerwa TOP

20 marca, godz. 8.00-17.00, finały godz. 18.00, Ściana Wspinaczkowa ZERWA, ul. Przybyszewskiego 63, wstęp wolny

Zawody dla wszystkich, którzy zechcą poczuć ducha rywalizacji, bez względu na wiek czy wspinaczkowy staż. Zawodnicy zmierzą się z 12 zupełnie nowymi drogami, które będą mogli zrobić „na wędkę” lub „z dołem”. Na każdej z dróg znajdą się po dwa bonusy, które będą podwyższać ostateczną punktację. Na zrobienie wybranych przez siebie dróg startujący będą mieli ok. 3 godziny. Są jeszcze wolne miejsca w 1 grupie startowej. Wpisowe to 0 zł, a w zawodach może wziąć udział absolutnie każdy. Dla najlepszych w każdej kategorii m.in. bony wartościowe do wykorzystania w sklepach Regatta Great Outdoors. 

 

Darmowe zajęcia jogi w ramach akcji \" data-mce-src=

Darmowe zajęcia jogi w ramach akcji RE: akcja w depresji

20 marca, godz. 10.30, Fabryka Energii - Centrum Jogi, ul. Św. Antoniego 2/4, brama A, II p, wstęp wolny

Fabryka Energii Centrum Jogi włącza się w ogólnopolską akcję walki z depresją „RE:akcja w depresji” i zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z bezpłatnych zajęć jogi. Joga nie tylko wspaniale wpływa na samopoczucie fizyczne, ale także doskonale wycisza i poprawia nastrój. Nie ma zapisów. Trzeba wziąć z sobą tylko wygodny strój. Cały sprzęt jest na sali. Więcej informacji na stronie: www.fabrykaenergii.pl tel. 505 845 545.

 

Skąd się biorą kolory?

Skąd się biorą kolory?

20 marca, godz.10.30, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza, bilety 18 zł/os.

Interaktywny spektakl adresowany do dzieci w wieku 1-3 lat. Opowiada o ogrodniczce, która zauważa w swoim ogrodzie bałagan i szarość. Marzy jej się świat kolorowy i postanawia zdobyć kolory tęczy. Przyjaciele ogrodniczki m.in. Marchewka i Konewka pomagają jej zdobyć wymarzone barwy. Mając komplet kolorów zaczyna budować razem z dziećmi różne wielobarwne budowle w jej ogródku.

 • Czas trwania: 30 minut + ok. 15 minut zabawy
 • Rezerwacja przez formularz na stronie, telefon: 608 432 224, 71 341 80 02

 

Prezentacje tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek

Prezentacje tradycyjnych stołów wielkanocnych, palm i pisanek

20 marca, godz. 10.45-16.30, Pasaż Grunwaldzki, poziom 0

Koła gospodyń wiejskich zaprezentują palmy, pisanki i stoły z wielkanocnymi potrawami. Skosztować będzie można nie tylko paschy, lecz też m.in. mazurków, żurów, pasztetów i mięs.

Rozstrzygnięty zostanie także wojewódzki konkurs na najpiękniejszą palmę oraz pisankę, wykonane przez gospodynie, jak również na wielkanocny koszyczek zrobiony przez dzieci. Nie lada atrakcją będzie koncert świątecznych pieśni w wykonaniu zespołów ludowych.

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

Wycieczki po Wrocławiu z przewodnikiem

 • Od Rynku do Sky Tower – niedziela, godz. 9.00-11.00
Dodatkowe informacje i zapisy pod numerem tel. 71 346 60 05.

 

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Lodowiska – zobacz czynne obiekty

Dwa lodowiska kryte są czynne do kwietnia (Hala Orbita ul. Wejherowska oraz ul. Spiska). 

Ceny, godziny otwarcia.

 

Poćwicz za darmo w McFIT

Poćwicz za darmo w McFIT

19-29 marca, McFit, ul. Legnicka 60b, wstęp wolny

Stolica Dolnego Śląska to już trzecie miasto w Polsce po Warszawie i Poznaniu, w którym entuzjaści aktywnego stylu życia będą mogli korzystać z bogatej oferty treningowej HOME OF FITNESS. Z okazji otwarcia przygotowano specjalną ofertę dla wszystkich zainteresowanych: od 19 do 29 marca każdy może za darmo odwiedzić klub tyle razy, ile chce, i bez zobowiązań go przetestować. Jako pierwsi nową siłownię wypróbowali nasi sportowcy, Damian Janikowski, Anna Jagaciak, którzy szlifują formę przed olimpiadą w Rio de Janerio i aktorka Joanna Jabłczyńska. Więcej

 

Pisanki, zajączki i wielkanocne baby – Cocofli dzieciom

Pisanki, zajączki i wielkanocne baby – Cocofli dzieciom

20 marca, godz. 11.00, Cocofli, ul. Włodkowica 9, wstęp wolny

Kolorowe pisanki, cukrowe baranki czy wielkanocne mazurki – o tym, skąd pochodzą te tradycje, dowiemy się na najbliższych niedzielnych warsztatach w Cocofli. Warsztaty inspirowane są książką, do której zawsze organizatorzy proponują zabawę i przygotowują dla dzieci specjalne zadanie. Po każdych zajęciach dzieci wychodzą z pamiątką związaną z przeczytaną opowieścią. Warsztaty prowadzi aktorka Katarzyna Janekowicz

 

Rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych w Centrum Kultury ZAMEK

Rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych w Centrum Kultury ZAMEK

20 marca, godz. 11.00-17.00, Leśnica, pl. Świętojański 1

Wielkanocne girlandy, stylowe gniazdka, pstrokate kury oraz ekostroiki to ozdoby, które będzie można wykonać podczas "Manufaktury Wielkanocnej" we wrocławskim Centrum Kultury "Zamek". Poziom warsztatów dostosowany jest do umiejętności uczestników.

Girlanda wielkanocna
Zajączki, kurki i pisanki w formie wesołej girlandy z pewnością okażą się nietypową i piękną ozdobą domu na czas Świąt.  Koszt: 10 zł / w cenie wszystkie materiały
Stylowe gniazdka
Stwórz piękną ozdobę świątecznego stołu w formie gniazdka i zdecyduj w jakim stylu będzie: shabby chic? glamour? comic? Koszt: 12 zł / w cenie wszystkie materiały
Pstrokata kura
Zabawna, świąteczna zawieszka, która ozdobi wnętrze Twojego domu. Dużą, wyciętą ze sklejki kurkę możesz ozdobić wg własnego uznania. Użyjemy kolorowych farb i stempli. Koszt: 10 zł / w cenie wszystkie materiały
Ekostroiki
Jeśli lubisz naturalne eko-ozdoby, zapraszamy na warsztat, podczas którego powstaną piękne stroiki na bazie doniczek torfowych. Koszt: 12 zł

 

Warsztaty: „Jak zostać księżniczką”

Warsztaty: „Jak zostać księżniczką”

20 marca, godz. 11.00, Family Cafe, ul. Krzycka 83c/1c, wstęp 30 zł

Gratka dla miłośniczek animowanego hitu „Kraina lodu”. Każda uczestniczka będzie mogła poczuć się jak filmowe Elsa czy Anna. W spotkaniu będzie uczestniczył bałwan Olaf.

Program:
- zasady savoir vivre każdej księżniczki,
- dykcja/wymowa każdej księżniczki,
- jak dumnie nosić koronę,
- bal, czyli kilka układów tanecznych dla księżniczek,
- spotkanie i zabawy z Olafem.
Cały warsztat poprowadzi osobiście Elsa i jej asystentka. Po warsztatach każda uczestniczka otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów pt. „Jak zostać księżniczką”.

 

EkoJarmark na Szewskiej

EkoJarmark na Szewskiej

od 16 do 25 marca, EkoJarmark, plac przy ul. Szewskiej

Podczas tegorocznej wiosennej edycji na jarmarcznych stoiskach pojawiają się m.in.: rękodzielnicze artefakty sztuki ludowej, oryginalne worki na pieczywo, ręcznie wykonane maskotki i poduszki z wkładem antyalergicznym, domki dla owadów oraz węgierskie smakołyki czy kresowe delicje. Tradycyjnie nie zabraknie także bogatej palety naturalnych kosmetyków, ziół, przypraw i polskich win ekologicznych. Uczestnicy Ekojarmarku będą mogli ponadto wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez wystawców i partnerów imprezy. Więcej

 

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium: Weekend kobiet

Warsztaty rodzinne i zajęcia w Humanitarium

19-20 marca, Humanitarium, Ogrody Doświadczeń, ul. Stabłowicka 147 a, bilety od 10 zł

Rezerwacje miejsc na stronie Humanitarium.

niedziela, 20 marca

 • godz. 12.15, 14.15, 16.15 – Katastrofa ekologiczna. Dzieci dowiedzą się jakie metody można zastosować, aby pozbywać się różnych zanieczyszczeń. Będą też musiały sobie poradzić z neutralizacją miniaturowej katastrofy. 
 • godz. 13.15, 15.15 – Woda. Dzieci poznają różne stany skupienia i odkryją, że lód, woda i para wodna, mimo różnych właściwości, to jedna i ta sama substancja. Sprawdzą też co zamarza, a co nie. Zajęcia dla dzieci 5-9 lat.
 • godz. 17.00  – Sekcja płuc. Zajęcia z anatomii płuc pozwolą zbadać wszystkie ich tajniki, a przy pomocy skalpela uczestnicy dostaną się do wnętrza tego organu. Dla młodzieży i dorosłych.

 

Wrocławski Bazar Smakoszy

Wrocławski Bazar Smakoszy

godz. 10.00-16.00, każda niedziela przez cały rok, Browar Mieszczański, ul. Hubska 44, wstęp wolny

W każdą niedzielę przez cały rok kilkudziesięciu wystawców oferuje wysokiej jakości produkty polskie i zagraniczne oraz wyroby certyfikowane. Na Bazarze znaleźć można produkty wytwarzane w tradycyjny, nieprzemysłowy sposób. Bazarowy koszyk wypełnić można wiejską śmietaną, kremowym masłem, twarożkiem, krowim i kozim mlekiem, ekologicznym drobiem, certyfikowanymi warzywami, przetworami, miodami, olejami, przyprawami, sokami, serami, wędlinami, wypiekami i innymi rarytasami.

 

Bezpłatne wykłady, prezentacje i spacery w Muzeum Narodowym

Bezpłatne wykłady, prezentacje i spacery w Muzeum Narodowym

20 marca, godz. 12.00
„Romantyzm”
 - wykład. Iwona Gołaj przedstawi najważniejsze dzieła, nazwiska i trendy w europejskiej sztuce romantycznej. Sala 116, wstęp z biletem za 5zł.
 

 

Rękidzieła Fest

Rękidzieła Fest

od 12 do 20 marca, godz. 12.00-20.00, Kino Nowe Horyzonty wstęp wolny

Święto wrocławskich artystów rękodzieła. W ofercie kiermasz, darmowe warsztaty (szycie workoplecaków, szydełkowanie, decoupage i ozdoby folkowe) oraz pokaz slajdów fotografii otworkowych.

 

W te święta poprę zwierzęta – akcja społeczna

W te święta poprę zwierzęta – akcja społeczna

20 marca, godz. 12.00, ul. Świdnicka (przy przejściu przy BarBarze)

Na stołach wielkanocnych królować będą jajka. Większości konsumentów kojarzą się one z obrazem szczęśliwych kur biegających po wiejskich podwórkach. Niestety, rzeczywistość nie jest taka kolorowa... Przycinanie dziobów, kury poupychane w ciasnych klatkach wielkości kartki A4. To tylko niektóre praktyki przemysłowego chowu kur, na które zwraca uwagę fundacja Viva. A co z tzw. wolnym wybiegiem? Kurczęta płci męskiej oraz kury, które przestają znosić jajka czeka podobny los – przedwczesna śmierć. Święta to czas radości, którą powinniśmy dzielić z bliskimi. Nie warto zakłócać jej cierpieniem zwierząt.

 

Poranek filmowy we WRO – Bajanie na ekranie

Poranek filmowy we WRO – Bajanie na ekranie

20 marca, godz. 12.30, Centrum Sztuki WRO, ul. Widok 7, wstęp wolny

Właśnie animowanym legendom poświęcony będzie kolejny Poranek, a w programie zestaw tyle różnorodny, co wyjątkowy i kolorowy. Przygotowana jest też programowa niespodzianka.

Program Awantura w Przechwałkowie, Bulandra i Diabeł, Za króla Krakusa, Za borem, za lasem

 

Spektakl: „Uratuj las z leśnikiem”

Spektakl „Uratuj las z leśnikiem”

20 marca, godz. 13.00, 15.00, 17.00, Park Handlowy Auchan Bielany, wstęp wolny

Maluchy poznają historię leśniczego, który szuka sposobu na uratowanie swojego ukochanego lasu. Wraz z bohaterem dzieci wyruszą w podróż, aby poznać przyczyny choroby drzew. Dzięki pomocy czarodziejki dotrą aż do Krainy Kwitnących Wzgórz, gdzie wszystko stanie się jasne. Zamieszkujący krainę smok, krasnal Brudasek oraz Śmieciarz zanieczyszczający las i płynącą przez niego rzekę – to sprawcy usychania lasu. 

 

Oprowadzanie po wystawie „Ukraina przed wiekami”

Oprowadzanie po wystawie „Ukraina przed wiekami”

20 marca, godz. 13.00, Muzeum Archeologiczne, koszt 4 zł/os

Muzeum Miejskie Wrocławia z okazji Pierwszego Dnia Wiosny zaprasza na oprowadzanie po wystawie „Ukraina przed wiekami”.

Dla ludów zamieszkujących dawniej Europę przebudzenie wiosny było wyjątkowym czasem, który obchodzono w każdym rejonie, w którym tylko osiedli ludzie. Podczas oprowadzania po wystawie „Ukraina przed wiekami” spróbujemy „przenieść się w czasie” do epok kamienia, brązu, żelaza i wczesnego średniowiecza, żeby poznać dawnych mieszkańców obszaru, który dziś zajmuje Ukraina.

 

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – Korzenioplastyka

Coniedzielne Warsztaty Rodzinne – Korzenioplastyka

20 marca, godz. 13.30, Muzeum Współczesne Wrocław, pl. Strzegomski 2 (bunkier), wstęp bezpłatny, obowiązuje rejestracja

Podczas zajęć uczestnicy zainspirowani instalacją interaktywną „W Ziemi”, postarają się powrócić do korzeni. Czym one są? Jakie niosą ze sobą symbole? Co można dzięki nim przedstawić? Dlaczego ważne jest, by mieć świadomość swoich korzeni? Po wspólnej dyskusji odwiedzą wnętrze instalacji, by odkryć to, co czeka na nich w ciemnościach. Drugą część zajęć spędzą na muzealnym podwórku, gdzie z okazji Święta Wiosny rozpalą ognisko i wypalą w nim wcześniej wykonane figurki. 

Warsztaty są bezpłatne – zgłoszenia należy przesyłać na adres: edukacja@muzeumwspolczesne.pl  

 

Ogólnopolski turniej Libet Hasta La Vista Open 2016

Ogólnopolski turniej Libet Hasta La Vista Open 2016

18-20 marca, Hasta La Vista, ul. Góralska 5, wstęp wolny

Najlepsi polscy gracze, zagraniczna gwiazda i lokalne nadzieje rozpoczną w piątek 18 marca zmagania w ramach Libet Hasta La Vista Wrocław Open 2016. Turniej jest eliminacją Mistrzostw Polski 2016 w squashu.

We wrocławskim klubie Hasta La Vista zagra 100 najlepszych zawodników i zawodniczek w kraju.

Impreza potrwa trzy dni. W piątek o godzinie 18:00 wrocławscy gracze spróbują dostać się do turnieju głównego poprzez eliminacje. W sobotę rano rywalizację rozpoczną najlepsi. Finały zaplanowano na niedzielę od godziny 14:30. Przed szklanym kortem w klubie stanie trybuna na 200 osób.
             

 • Piątek: eliminacje do turnieju głównego (18:00)
 • Sobota: runda 1, 2 i ćwierćfinały open i damskie (16:30)
 • Niedziela: półfinały (11:00), finał damski (14:30), finał open (16:00)

Więcej: www.hastalavista.pl

 

Ozdoby wielkanocne - warsztaty recyklingowe

Ozdoby wielkanocne - warsztaty recyklingowe

20 marca, godz. 14.00 - 17.00, EkoCentrum, ul. św. Wincentego 25A, wstęp wolny

Na zajęciach seniorzy wykonają oryginalne ozdoby wielkanocne przy użyciu elementów pochodzenia wtórnego. Powstaną koszyczki wielkanocne, ozdoby na stół i do powieszenia.

Wstęp bezpłatny. Wstępne informacje można uzyskać pod adresem: a.los@eko.org.pl lub pod numerem telefonu 609 666 823 (Agata Łoś).

 

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

Wystawa „7 Cudów Wrocławia i Dolnego Śląska”

do 14 maja, w niedzielę czynna do 18.00, Muzeum Miejskie Wrocławia Stary Ratusz, bilety 7/5/10zł

Tytułowe „siedem cudów” to siedem obszarów kultury – krajobraz, język, sztuka, nauka, architektura, religia i spotkanie – które stały się przyczynkiem do zaprezentowania najcenniejszych artefaktów regionu. Wystawa ma charakter interaktywny (w przestrzeni wystawy znajdzie się m.in. ścieżka edukacyjna w formie gry). Więcej o wystawie.

 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

Zimowe Igrzyska Olimpijskie na znakach pocztowych

wystawa do 31 marca, niedziela, godz. 10.00-16.00, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, ul. Z. Krasińskiego 1, bilety płatnie

Na prezentowanej przez Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu wystawie możemy oglądać walory filatelistyczne wydane przez państwa będące organizatorami olimpiad oraz emisje Poczty Polskiej upamiętniające kolejne Zimowe Igrzyska Olimpijskie. Ponadto wystawa jest wzbogacona przez eksponaty wypożyczone z Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, takie jak sanie rogate, sanki wyczynowe, łyżwy oraz narty.

 

Warsztaty weekendowe na EkoJarmarku

Warsztaty weekendowe na EkoJarmarku

20 marca, godz. 15.00, EkoJarmark na Szewskiej, wstęp wolny

Otwarte warsztaty weekendowe podczas EkoJarmarku na Szewskiej.

Upcyklingowe szaleństwo poprowadzi ReGlass, czyli pracownia Eko Art i Re Design w materii szklanej. Podczas warsztatów każdy będzie miał okazję własnoręcznie wykonać oryginalną biżuterię czy podstawkę pod kubek z surowców pochodzenia wtórnego.
Wszyscy chętni proszeni są o wzięcie ze sobą na warsztaty korki i zawleczki.

 

Warsztaty Rodzinne „Głębiny podmorskie”

Warsztaty Rodzinne „Głębiny podmorskie”

20 marca, godz. 15.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

Podczas zajęć uczestnicy będą poszukiwać, co może być ukryte na dnie oceanu? Jakie tajemnice kryją w sobie ośmiornice? Jakie gatunki egzotycznej ryby pozostały jeszcze do odkrycia? Co kryje w sobie tajemniczy dryfujący plankton? 

Koszt udziału w pojedynczych zajęciach: 35 zł (para: rodzic + dziecko), 55 zł (3 osoby). Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsc: Zapisy przez formularz na stronie internetowej http://www.centrumtworczosci.pl/formularze/zapisy-na-warsztaty-rodzinne

 

Wspaniała przygoda zająca Teofila – spektakl dla dzieci

Wspaniała przygoda zająca Teofila – spektakl dla dzieci

20 marca, godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

Spektakl dla dzieci w wieku od 3 lat. Jest to barwna, lalkowa opowieść o nieśmiałości, poszukiwaniu przyjaźni i przełamywaniu własnych ograniczeń. Spektakl dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych (przedszkola, szkoły podstawowe).

 • Czas trwania: ok 40 minut
 • Bilety: normalny 18 zł/os, rodzinny 14 zł/os (przy zakupie min 5 biletów), dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny 10 zł/os, dla grup zorganizowanych 14 zł/os, dla uczestników warsztatów WCTD 14/os.
 • Rezerwacja: przez formularz na stronie, telefon: 608 432 224, 71 341 80 02.

 

Wiosenny Poligon Kabaretowy Kabaret | Dla wszystkich | ESK

Wiosenny Poligon Kabaretowy Kabaret

20 marca, godz. 17.00, Klub Firlej

Nie zabraknie nowych, premierowych skeczów i piosenek pisanych specjalnie na ten wieczór pod tematy związane właśnie z najbardziej oczekiwaną porą roku.

Wszystko to w wykonaniu kabaretów: Chyba, 44-200 i Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn. Będzie zatem interesująco i różnorodnie.

Bilety: 25 zł – w przedsprzedaży na biletynakabarety.pl, 30 zł – w dzień występu. Zobacz: strona www organizatora

 

Koncert muzyki klasycznej w Zamku na Wodzie w Wojnowicach

Koncert muzyki klasycznej w Zamku na Wodzie w Wojnowicach

20 marca, godz. 17.00, Zamek na Wodzie w Wojnowicach (gmina Miękinia), wstęp wolny

W repertuarze koncertu znajdą się kompozycje Mozarta i Jana Sebastiana Bacha. Wystąpi Magdalena Wachowska – mezzosopran. Kamil Piotr Grabowski – Fortepian.

 

Bibliotheca Rudolphina: koncert w ratuszu

Bibliotheca Rudolphina: koncert w Ratuszu

20 marca, godz. 18.00, Sala Wielka, Stary Ratusz, wstęp wolny

Międzynarodowy interdyscyplinarny projekt koordynowany przez Wrocławskich Kameralistów, skupiający się na naukowym opracowaniu, digitalizacji i upowszechnieniu XVII-wiecznej biblioteki księcia legnickiego Jerzego Rudolfa. Utwory są nagrywane na płyty i wykonywane podczas koncertów wrocławskich zespołów Cantores Minores Wratislavienses i Ars Cantus.

W programie pierwszego koncertu 20 marca: madrygały, motety i intrady znanego niemieckiego kompozytora Hansa Leo Hasslera w wykonaniu wrocławskiego zespołu Ars Cantus.


„Prometeusz” w Imparcie

„Prometeusz” w Imparcie

20 marca, godz. 18.00, Impart, ul. Mazowiecka

Spektakl akrobatyczno-taneczny, w którym środkiem wyrazu wykonawców jest bardzo szeroko rozumiana forma ruchowa, czyli taniec, akrobacje, teatr cieni, elementy ekwilibrystyki cyrkowej i wschodnie sztuki walki. Zbudowane z rozmachem widowisko nie jest jednak popisem akrobatycznym czy tanecznym, gdyż w "Prometeuszu" zawarta jest wyraźna treść i historia. Kanwą przestawienia jest antyczny mit o Prometeuszu, który za pomocą wykradzionego bogom ognia budzi w ludziach rozum, myślenie, kreatywność, pasje i zainteresowanie światem.

Uwaga. W spektaklu wykorzystano lampę stroboskopową.

 

Zmiana światła

Zmiana światła

20 marca, godz. 19.00, Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 78, bilety 14-20 zł

Zmiana światła to przeciętna historia o przeciętnej egzystencji i nieprzeciętnej potrzebie głębokiego doznania. Spektakl „Zmiana światła” został zrealizowany w ramach rezydencji artystycznej w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Premiera odbyła się w lutym 2015 roku w Sali Teatru Laboratorium.

 

Piotr Rogucki w Starym Klasztorze

Piotr Rogucki w Starym Klasztorze

20 marca, godz. 20.30, Klub Muzyczny Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1

J.P. Śliwa to kolejny solowy album w dorobku wokalisty Comy – Piotra Roguckiego. Tym razem jest to wydawnictwo składające się z trzech artystycznych komponentów: płyty z utworami, tekstu dramatycznego oraz grafik uzupełniających przekaz i wymowę wydawnictwa. To zapis artystycznych poszukiwań twórcy balansującego na granicy muzyki rockowej, sztuki teatralnej i medialnego mainstreamu.

 

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

Spektakl: „Wschód Południe Zachód Północ” w teatrze ToTu

20 marca, godz. 21.00, Teatr ToTu, ul. Hubska 6, bilety 15 zł

W weekend Teatr ToTu powróci z kolejną odsłoną sztuki Szymona Bogacza, prezentując wybrane fragmenty "Wschodu" i "Zachodu" w formie improwizacji. O tym, jak potoczą się miłosne perypetie bohaterów decydować będą widzowie. Czy Elżbietka złagodnieje, Waluś odkryje w sobie prawdziwego mężczyznę, a Tatianie uda się zrealizować misterny plan? Wszystko w Waszych rękach.

 

Atrakcje we Wrocławiu

 

Hydropolis

Hydropolis

Hydropolis, godz. 10.00-19.00, ul. Na Grobli 19-21, bilety 27 zł (normalny), 18 zł (ulgowy)

Hydropolis, jedyne w Polsce centrum wiedzy o wodzie otworzy podwoje dla zwiedzających. Niepowtarzalna w skali Europy wystawa Hydropolis znajduje się w zabytkowym, XIX-wiecznym podziemnym zbiorniku wody czystej o powierzchni 4000 m². Ekspozycja podzielona jest na 8 stref tematycznych. Każda z nich przedstawia wodę z innego, fascynującego ujęcia.

Uwaga! Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem, dlatego warto zarezerwować bilety wstępu przez internet. Strona organizatora. Więcej informacji

  

Punkt widokowy w Kotowicach

Punkt widokowy w Kotowicach

wieża otwarta codziennie od 10.00 do 20.00, zwiedzanie bezpłatne

Unikatowy obiekt turystyczny położony jest w przysiółku Utrata nad brzegiem Odry w miejscowości Kotowice. Wieża jest położona 20 km od centrum Wrocławia.

Wieżę można uznać za najoryginalniejszy obiekt turystyczny, jaki powstał w ostatnich latach w bezpośrednim sąsiedztwie Wrocławia. Ma wysokość 40 metrów. Położona jest tuż przy brzegu Odry. Widać z niej ciekawą panoramę terenów przyrodniczych Natura 2000 gminy Siechnice, gminy Czernica oraz Wrocławia. Przy dobrej pogodzie podziwiać można piękną panoramę aglomeracji wrocławskiej i dużej części Dolnego Śląska: Masyw Ślęży, Wzgórza Niemczańsko-Strzelińskie oraz zarys Sudetów. Więcej o wydarzeniach na wieży: https://pl-pl.facebook.com/WIEZAwKOTOWICACH.

 

Największa w Polsce makieta kolejki

Największa w Polsce makieta kolejki

codziennie od 10.00 do 18.00, Dworzec Świebodzki, bilety 15/19 zł

Wystawa podzielona jest na kilka części. Jedna z nich poświęcona jest gospodarce leśnej i rolnej. Widać na niej zwierzęta hodowlane, a w głębi pięknie odwzorowane gospodarstwo agroturystyczne. W drugiej części znajduje się Karpacz oraz Śnieżka z wiernie odwzorowanym obserwatorium. Dalej natrafiamy na wrocławski Rynek z wiernie odwzorowanymi kamienicami, Dworzec Świebodzki oraz bloki z wielkiej płyty z ul. Żmigrodzkiej. W centralnym miejscu znajduje się stacja Kolejkowo.pl z repliką schroniska Szwajcarka.

Więcej czytaj tutaj.

 

Afrykarium we wrocławskim Zoo godz. 9.00-20.00, ostatnie wejście o 19.00, pozostałe pawilony w zoo otwarte do 16.00 Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią wrocławskiego ogrodu zoologicznego.   Morze

Afrykarium we wrocławskim zoo

godz. 9.00-18.00

Pierwsze w Polsce oceanarium prezentujące faunę Czarnego Lądu jest integralną częścią Wrocławskiego Ogrodu Zoologicznego.

 • Morze Czerwone – rafa koralowa i ryby rafy koralowej;
 • Plaża nad Morzem Czerwonym – lądowe żółwie pustynne;Wielkie Jeziora Afrykańskie (Tanganika i Malawi) – około 50 różnych gatunków ryb – pielęgnic;
 • Kanał Mozambicki – płaszczki, rekiny młoty, rekiny lamparcie;
 • Wschodnia Afryka – hipopotamy nilowe oraz zwierzęta zamieszkujące sawannę jak: góralki (dalecy krewniacy słoni), mrówniki (często mylone z amerykańskimi mrówkojadami!) oraz dikdik (jedna z najmniejszych antylop);
 • Wybrzeże Namibii  to zewnętrzne baseny w Afrykarium Wrocław, zamieszkane przez pingwiny tońce oraz kotiki południowoafrykańskie (krewniacy popularnych lwów morskich);
 • Dżungla nad rzeką Kongo – krokodyle, wydry, manaty i towarzyszące im ryby – tilapie oraz kilka gatunków ptaków. 
Bilety, zwiedzanie, parkingi, dojazd

  

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej - Polinka

Kolejka gondolowa Politechniki Wrocławskiej – Polinka

Polinka kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 21.00, a w sobotę i niedzielę od godziny 11.00 do 18.00. Startuje ze stacji przy Wybrzeżu Wyspiańskiego i ul. Na Grobli. Na darmowe przejazdy mogą studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej. Pozostali muszą kupić bilet. Cena jednorazowego przejazdu wynosi 3 zł za bilet normalny i 1,5 zł za bilet ulgowy.

 

 

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo - godziny, wystawy

Te wrocławskie muzea zwiedzisz za darmo  godziny, wystawy

Sprawdź ofertę oraz godziny otwarcia

 

Punkty widokowe we Wrocławiu

Punkty widokowe we Wrocławiu

Taras widokowy w Sky Tower, Mostek Czarownic, Wieża Matematyczna oraz wieże archikatedry i kościoła św. Elżbiety - stąd można podziwiać panoramę Wrocławia. Sprawdź godziny otwarcia w długi weekend.

... więcej


Zgłoś uwagę