Utrudnienia po burzy - tramwaje wróciły na trasy

Zakończyło się usuwanie skutków ostatniej burzy, które utrudniały przejazdy komunikacji miejskiej.


Informacja z MPK z 21 lipca, godz. 14.40

Zakończyło się usuwanie skutków ostatniej burzy, które utrudniały przejazdy komunikacji miejskiej.

O godzinie 14.25 wznowiono ruch linii tramwajowych 9 i 15 na trasie od ul. Kamiennej do Parku Południowego.

Informacja z MPK z 21 lipca, godz. 5.40

  • ul. Hallera: tramwaje linii 14, 20, 24 wracają na swoje stałe trasy. Nadal brak dojazdu do Parku Południowego - tramwaje 9 i 15 kursują do Zajezdni Gaj. Trasę obsługuje komunikacja zastępcza.

Informacja z MPK 20 lipca, z godz. 17.00. Linie tramwajowe:

  • 9 i 15 - brak przejazdu od ulicy Kamiennej do Parku Południowego (trwają prace związane z usunięciem powalonych drzew) - tramwaje kursują do zajezdni Gaj; uruchomiona została komunikacja zastępcza na odcinku Kamienna-Park Południowy;
  • 14, 20 i 24 - brak przejazdu na ulicy Hallera (trwają pracę związane z usunięciem powalonych drzew oraz naprawą sieci) - tramwaje linii 24 kursują do pętli Grabiszyńska (Cmentarz), tramwaje linii 14 i 20 kursują do zajezdni Borek.

Na pozostałych liniach w dniu dzisiejszym mogą występować opóźnienia. 

Informacja od MPK 20 lipca, z godz. 15.55. Linie tramwajowe:

Cały czas utrudnienia w ruchu występują na poniższych liniach:

  • 23 - brak dojazdu do pętli WPP (trwają pracę związane z naprawą sieci) - tramwaje skierowane do pętli Pilczyce;
  • 9 i 15 - brak przejazdu od ulicy Kamiennej do Parku Południowego (trwają prace związane z usunięciem powalonych drzew) - tramwaje kursują do Zajezdni Gaj; uruchomiona została komunikacja zastępcza na odcinku Kamienna-Park Południowy;
  • 14, 20 i 24 - brak przejazdu na ulicy Hallera (trwają pracę związane z usunięciem powalonych drzew oraz naprawą sieci) - tramwaje linii 24 kursują do pętli Grabiszyńska (Cmentarz), tramwaje linii 14 i 20 kursują do Zajezdni Borek.

Na pozostałych liniach w dniu dzisiejszym mogą występować opóźnienia. Przepraszamy za utrudnienia

Informacja od ZDiUM 20 lipca z godz. 14.30. Utrudnienia dla kierowców

Od nocy trwa usuwanie skutków wczorajszej nawałnicy. Siła wiatru połamała i poobracała wysięgniki, na których są zawieszone sygnalizatory. Nawalny deszcz pozalewał studnie i latarnie więc w wielu miejscach sygnalizacja świetlna pracuje w trybie awaryjnym - światło żółte lub nie pracuje wcale.  
Podtopienie studni lub spięcia na sieci powodują zakłócenia w zasilaniu tablic DIP na przystankach. 
Z tych samych powodów nie działają również dwie tablice wyświetlające komunikaty dla kierowców.
Naprawa uszkodzonych urządzeń wymaga użycia dźwigów i podnośników, w niektórych miejscach może być konieczne wyłączenie napięcia w trakcji dlatego prace naprawcze potrwają na pewno dzisiejszy i jutrzejszy dzień.

W wielu miejscach udało się już usunąć uszkodzenia na infrastrukturze sygnalizacji świetlnych, tablic DIP i VMS bądź zastosować doraźne naprawy do czasu dostarczenia nowych urządzeń. Niestety nie wszędzie jest to możliwe:
  • Plac Wróblewskiego - nawet doraźne wyprostowanie wysięgników wymaga wyłączenia napięcia w sieci trakcyjnej. Prace zaplanowano na noc z 21/22 lipca. 
  • Skrzyżowania Gajowicka- Zaporoska i Hubska - Piękna - czas oczekiwania na wyprodukowanie, dostarczenie i montaż nowych wysięgników to ok. dwa tygodnie dlatego tyle czasu może zająć przywrócenie normalnej pracy sygnalizacji na tych skrzyżowaniach.
Aktualna lista miejsc naprawionych i nadal uszkodzonych jest opublikowana na stronie ZDiUM.


Informacja od MPK z godz. 11.00. Linie tramwajowe:

2, 9, 10, 17 i 33 wracają na swoje dotychczasowe trasy. Jest już dojazd do pętli Stadion Olimpijski oraz Sępolno. Można już również dojechać do pętli ZOO – przywrócono ruch linii 1 i 4.

Informacje od MPK z godz. 9.50. Linie tramwajowe:

4, 10 i 33: ... => Wyszyńskiego => Szczytnicka => PLAC GRUNWALDZKI (rondo Reagana) => Piastowska => Sienkiewicza => Wyszyńskiego => ...

1, 9 i 17: ... - Sienkiewicza => Wyszyńskiego => Szczytnicka => PLAC GRUNWALDZKI (rondo Reagana) => Piastowska => Sienkiewicza => ...

Godz. 9.00:

Ulica Hallera zablokowana, zalany jest wiadukt kolejowy, powalone drzewa uszkodziły trakcję. Utknęły 3 tramwaje; kursuje tam autobus liniowy 136, który zatrzymuje się na przystankach tramwajowych.

Na skrzyżowaniu Klecińska - Legnicka utrudnienia w ruchu. Ze względu na ogromne kałuże, jezdnie zwężone są do jednego pasa. Podobnie jest na skrzyżowaniu Klecińskiej z Grabiszyńską przy facie. Problemy również na ulicy Robotniczej: jeden tramwaj został przygnieciony przez drzewo, dwa inne utknęły z powodu braku prądu. Trasę obsługują autobusy liniowe 149, 142 i 107.

Nie kursują tramwaje na Sępolno i Biskupin. Uruchomiono 5 oznakowanych autobusów zastępczych.

Problemy również z dojazdem od zajezdni do Parku Południowego. Autobus liniowy jest tam wspomagany przez autobus linii 127.

Służby apelują o niepozostawianie samochodów pod drzewami. We wszystkich miejscach trwa usuwanie skutków burzy.

Czytaj też: sytuacja we Wrocławiu po burzy.Zgłoś uwagę