Utrudnienia na A4 między węzłem Złotoryja a Legnica

Droga ekspresowa S3 nabiera powoli kształtów. Drogowcy teraz muszą wybudować węzeł łączący ją z autostradą A4. W związku z tym przez wrzesień i październik pomiędzy węzłami Złotoryja i Legnica wystąpią utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu. 


W drugim tygodniu września planowane jest zamknięcie jezdni autostrady A4 w kierunku Zgorzelca (jezdnia północna) na ok. 3 tygodnie. Ruch zostanie przełożony na drugą jezdnię w kierunku Wrocławia i będzie odbywał się dwukierunkowo. Po zakończeniu prac na jezdni północnej zamknięta zostanie jezdnia w kierunku Wrocławia, na ok. 3 tygodnie. W tym przypadku ruch dwukierunkowy będzie odbywał się na jezdni w kierunku Zgorzelca. Przewężenie będzie miało długość ok. 2 km. 

Utrudnienia mają związek z budową dwóch wiaduktów w ciągu drogi ekspresowej S3, gdzie będzie znajdował się węzeł Legnica Południe. Celem zachowania bezpieczeństwa, apelujemy do kierowców o szczególną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Budowa drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Legnicy będzie liczyć ponad 80 km, a jej koszt to ok. 2, 5 mld zł. Planowany termin oddania do ruchu to połowa 2018 roku.

Bieżącej, całodobowej informacji o warunkach przejazdu autostradą A4 oraz zalecanych objazdach udziela Punkt Informacji Drogowej (PID) we Wrocławiu, tel.: (71) 320-98-18 lub19 111 (numer ogólnopolski, w przypadku niektórych sieci komórkowych, konieczne jest poprzedzenie numeru 19 111 cyfrą 0.)

 
 
 
Zgłoś uwagę