wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

13°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Dla seniorów
  4. Szmaragdowa Karta Seniora: Miasto poszerza pakiet usług

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora zapewnia wrocławianom w wieku 90+ promocyjne oferty, a także możliwość korzystania z bezpłatnych usług, takich jak m.in.: strzyżenie, manicure, pedicure, kontrola wzroku, słuchu, sprzątanie, prasowanie czy naprawy domowe. Nowością w ramach Szmaragdowej Karty jest usługa „Złota Rączka”. To drobne usługi naprawcze i techniczne, wykonywane w domu seniora, w granicach administracyjnych Wrocławia.

Reklama

W skład usługi wchodzą naprawy niewymagające natychmiastowej ingerencji, specjalistycznej wiedzy oraz uprawnień (elektrycznych, gazowych, hydraulicznych), które nie są świadczone w ramach innych umów np. ze wspólnotą mieszkaniową czy administracją.

Najstarsi mieszkańcy zamawiając „Złotą Rączkę”, mogą skorzystać m.in. z naprawy czy wymiany kranów, spłuczek, zaworów, uszczelniania okien i drzwi, naprawy i wymiany gniazdek oraz włączników świateł, pomocy w zawieszeniu obrazków czy karniszy, wymiany żarówek, podłączenia pralki czy naprawy rolet okiennych. Seniorzy ponoszą jedynie koszt materiałów potrzebnych do realizacji usługi.

O Szmaragdowej Karcie Seniora

Uczestnictwo w projekcie Szmaragdowej Wrocławskiej Karty Seniora wspiera osoby w wieku powyżej 90 lat w zaspokajaniu ich potrzeb psychofizycznych, społecznych oraz opiekuńczych. Ma służyć szeroko rozumianej poprawie jakości i komfortu życia najstarszych mieszkańców Wrocławia.

Szmaragdowa Wrocławska Karta Seniora pozwala wrocławianom w wieku 90+ korzystać m.in. z:

  • bezpłatnego strzyżenia i uczesania z dojazdem do domu,
  • bezpłatnej usługi „pakiet wzrok i słuch” z dojazdem do domu, optometrysty: kontroli wzroku, w tym zaćmy, kontroli ciśnienia oczu, wykonania jednej pary okularów (do czytania lub chodzenia), audiologa: kontroli słuchu, serwisu używanego aparatu, wypożyczenia na 2 tygodnie nowego aparatu,
  • bezpłatnej naprawy protezy zębowej,
  • bezpłatnej naprawy drobnych usterek w mieszkaniu,
  • akompaniatora seniora: młodzieży w wieku 16+ (wolontariuszy), która będzie odwiedzać seniorów w mieszkaniu, w celu wspólnego spędzenia czasu: rozmowy, czytania książek, oglądania fotografii, słuchania muzyki czy wspólnej gry planszowej,
  • bezpłatnego wypożyczenia i dostarczenie do domu książek z Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Do programu może przystąpić każdy mieszkaniec Wrocławia, mający 90 lat i więcej. Aby posiadać Szmaragdową Wrocławską Kartę Seniora, należy zgłosić się osobiście, bądź przez pełnomocnika, wraz z upoważnieniem i dokumentem tożsamości, do siedziby Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora, mieszczącej się przy placu Dominikańskim 6 we Wrocławiu, do Punktu Informacyjnego (lub do pokoju nr 15).

Szmaragdową Kartę Seniora można wyrobić od poniedziałku do piątku w godz. 09.00-15.00.

Wrocławska Karta Seniora – rodzaje, zasady

Wrocławska Karta Seniora jest projektem, skierowanym do wszystkich mieszkańców Wrocławia, którzy skończyli 60 lat. Zapewnia wyjątkowe promocje i oferty dla wrocławskich seniorów, m.in.: darmowe lub zniżkowe wejścia na wydarzenia kulturalne, edukacyjne i międzypokoleniowe, zniżki na zajęcia sportowe i rekreacyjne, turnusy rehabilitacyjno-wypoczynkowe, specjalne rabaty na usługi prozdrowotne, konsultacje i porady lekarskie czy korzystanie z gwarantujących bezpłatne usługi programów miejskich, takich jak przejazdy taksówką dla posiadaczy Złotej Karty Seniora – Taxi75+.

Oferta partnerów programu jest na bieżąco aktualizowana i znajduje się w punkcie informacyjnym Wrocławskiego Centrum Seniora.

Więcej informacji o Wrocławskiej Karcie Seniora.

– Seniorzy są niezwykle heterogeniczną grupą. Projektując programy i projekty dla nich, nie możemy ignorować faktu, że potrzeby, oczekiwania, a także ograniczenia osób w wieku 60., 75., 90. lat i więcej znacząco się różnią. Wychodząc naprzeciw tym procesom, proponujemy mieszkańcom różne karty, umożliwiające skorzystanie z nowych miejskich programów dostosowanych do potrzeb kolejnych generacji seniorów – mówi Dorota Feliks.

Obecnie Wrocławskie Centrum Seniora oferuje trzy rodzaje kart. Każdy z nich jest przeznaczony dla innej grupy wiekowej i oferuje nieco inne zniżki oraz promocje dla starszych wrocławian. Srebrną Kartę mogą nabyć seniorzy w wieku od 60 do 74 lat. Złota Karta to program dla osób od 75 do 90 lat. Szmaragdowa Karta, jest przeznaczona dla osób w wieku 90+.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl

Powódź na Dolnym Śląsku