3. Sportowe podsumowanie weekendu [19-20.10]

Za nami kolejny emocjonujący weekend w wykonaniu wrocławskich drużyn. Sprawdźcie, jak poradzili sobie przedstawiciele stolicy Dolnego Śląska.

LUK Politechnika Lublin - KFC Gwardia Wrocław 3:1 (25:16, 20:25, 26:24, 32:30)

Nieudana domowa inauguracja siatkarek

W meczu 2. kolejki Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław przegrał u siebie z Developresem SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 18:25, 21:25). Mimo głośnego dopingu licznie zgromadzonej we wrocławskiej Orbicie publiczności, z kompletem punktów wracają do siebie siatkarki Stephane'a Antigi, które praktycznie w żadnym momencie niedzielnego starcia nie dały wrocławiankom nadziei na uzyskanie korzystnego wyniku. MVP spotkania została wybrana rozgrywająca gości Natalia Valentin-Anderson.

– Siatkarki z Rzeszowa przygotowywane są do walki o medale, a my mamy cele na swoim poziomie. Sprawa wyniku była jednak przed meczem otwarta i uważam, że to my zagraliśmy poniżej swoich możliwości. W momentach, w których prezentowaliśmy swoją siatkówkę, graliśmy równorzędnie z Developresem – mówił po meczu trener wrocławianek Wojciech Kurczyński

#VolleyWrocław : Developres SkyRes Rzeszów 0:3 (20:25, 18:25, 21:25)

Wysoka porażka koszykarek Ślęzy w Bydgoszczy

W meczu 4. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław przegrała z Artego Bydgoszcz 59:81. Podopieczne Tomasza Herkta rozegrały znakomite spotkanie, zasłużenie sięgając po wygraną. Trzeba przyznać, że bydgoszczanki zwycięstwo praktycznie zapewniły sobie już po pierwszych 20 minutach gry. Wówczas miejscowe odskoczyły wrocławiankom na różnicę 21 oczek, a patrząc na dyspozycję przyjezdnych, nic nie zapowiadało, że losy tego pojedynku mogą się jeszcze odmienić.

Niesione dopingiem kibiców i nakręcone dobrą grą zarówno w ataku, jak i w obronie, koszykarki Artego z minuty na minutę były coraz bliżej upragnionego zwycięstwa. Ostatecznie miejscowe pokonały Ślęzę 81:59, notując tym samym trzecią wygraną w trwającym sezonie Energa Basket Ligi Kobiet.

Niestety, wrocławianki oblały pierwszy poważny egzamin, jednak zespół Arkadiusza Rusina już za tydzień będzie miał dogodną okazję do rehabilitazji. Wówczas w niedzielę, 27 października, koszykarki Ślęzy zmierzą się z Energą Toruń.

Artego Bydgoszcz – Ślęza Wrocław 81:59 (30:16, 18:11, 14:17, 19:15)