Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
W najbliższą sobotę (12 sierpnia), po blisko dwumiesięcznej przerwie, wyścigi konne wracają na Partynice (ul. Zwycięska 2). Czego możemy się spodziewać i co będzie się działo także w niedzielę (13 sierpnia)?
Sobota: wyścigi konne
Tradycyjnie już pierwsza część sezonu wyścigów konnych na wrocławskim torze kończy się w czerwcu, po czym następuje wakacyjna przerwa, w trakcie której konie z Wrocławia i Warszawy wyjeżdżają ścigać się do Sopotu.
Sierpień to czas inauguracji drugiej części sezonu i jednocześnie przygotowań do najważniejszego wydarzenia roku - Wielkiej Wrocławskiej, na którą organizatorzy zapraszają 3 września. Jednak zanim do tego dojdzie już w najbliższą sobotę , 12 sierpnia, czeka nas siódmy dzień wyścigowy.Piotr Makarewicz, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice
W programie sportowym dnia znalazło się aż osiem gonitw:
- sześć na dystansach płaskich
- dwie międzynarodowe gonitwy płotowe.
W trakcie całego dnia wyścigowego wystartuje ponad 70 koni pełnej krwi angielskiej oraz czystej krwi arabskiej.
W siodłach zobaczymy czołówkę jeźdźców, w tym zajmujących aktualnie dwa najwyższe miejsca w czempionacie: Sanzhara Abaeva i Bolota Kalysbeka Uulu oraz, jeżdżącego na stałe w Niemczech, wielokrotnego czempiona Szczepana Mazura. W gonitwach skakanych pojawią się bardzo dobrze znani wrocławskiej publiczności dżokeje z Czech i Szwecji.
Sobota i niedziela: atrakcje przygotowane przez pułki ułańskie
W związku z przypadającym niedługo Świętem Wojska Polskiego w sobotę i niedzielę na Partynicach pojawią się pułki ułańskie: 30 jeźdźców z 4 Pułku Ułanów Zaniemeńskich oraz 19 Pułku Ułanów Wołyńskich.
W sobotę, w trakcie dnia wyścigowego po terenie Partynic będą kursować patrole ułańskie, które z chęcią zapozują do pamiątkowych zdjęć.
W strefie wystawienniczej zobaczymy wystawę replik broni, m.in. szable, lance, karabinki, historyczne mundury oraz naturalnej wielkości drewnianego konia osiodłanego w ułański rząd.
Rotmistrz Kawalerii Ochotniczej Zygmunt Kandor wygłosi prelekcję pt. „Zwyczaje i tradycje Kawalerii II RP”.
Po ostatniej gonitwie dnia na torze odbędzie się pokazowy wyścig kawalerii ochotniczej pamięci płk. Tadeusza Rybickiego.
Tuż po nim największa atrakcja finału siódmego dnia wyścigowego – szarża ułańska po prostej finiszowej wrocławskiego toru.
Ułani zapraszają na Partynice również w niedzielę (13 sierpnia) na zawody pułków ułańskich. Zawodnicy będą rywalizować dwóch konkurencjach - lanca oraz szabla.
Tor dla lancy będzie polegał na kłuciu pozorników oraz zbieraniu pierścieni podczas szybkiego przejazdu. Liczy się czas oraz precyzja. Tor dla szabli będzie wymagał technicznego cięcia łóz w określonych odstępach i na czas.Piotr Makarewicz, Wrocławski Tor Wyścigów Konnych - Partynice
Warsztaty jogi
W sobotę tuż przed startem organizatorzy zapraszają do wspólnego relaksu na łonie natury.
O godz. 12:00 na terenie zielonym przed trybuną główną odbędą się warsztaty jogi prowadzone przez wrocławiankę – Aleksandrę Michałek czyli Ola’s flow, certyfikowaną nauczycielkę Hatha Vinyasa Ashtanga Jogi.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale obowiązuje limit miejsc, rezerwacje należy zgłaszać mailowo na adres: olasflowco[at]gmail.com.
Atrakcje dla najmłodszych: kuce i przejażdżki konne
Tradycyjnie podczas dnia wyścigowego na najmłodszych czekać będą kuce oraz instruktorzy z Wyższej Szkółki Jazdy Partynice, którzy poprowadzą przejażdżki konne dla najmłodszych.
Zwiedzanie stajni
Dla chcących poznać bliżej życie koni organizatorzy przygotowali sesję zwiedzania stajni z przewodnikiem (godz. 14:00) – obowiązują wcześniejsze zapisy przez stronę bilety.torpartynice.pl.
Program
Siódmy dzień wyścigowy sezonu 2023
Sobota, 12 sierpnia, godz. 12:00 – 18:00
- 12:00 – Joga
- 13:00 – 18:00 atrakcje ułańskie
- 14:00 – 17:30 wyścigi konne
Wstęp wolny
Program atrakcji przygotowany przez pułki ułańskie
Sobota, 12 sierpnia
- 13.00 - Patrole ułańskie po terenie WTWK
- 13.00 - Diorama historyczna "Wyposażenie i uzbrojenie kawalerii II RP" / Nowoczesna broń strzelecka i sportowa - klub strzelecki Wilk
- 16.00 - Prelekcja "Zwyczaje i tradycje Kawalerii II RP" - rtm. kaw. ochot. Zygmunt Kandora
- 17.45 - Wyścig kawalerii ochotniczej pamięci płk. Tadeusza Rybickiego na torze WTWK
- 18.00 - Szarża plutonu kawalerii ochotniczej przy efektach pirotechnicznych na torze WTWK
Niedziela, 13 sierpnia
- 12.00 - Święto Pułkowe 19 Pułków Ułanów Wołyńskich
- 12.30 - Zawody Militari im. płk. Tadeusza Rybickiego
- 14.30 - Dekoracja zwycięzców / uroczysty apel
- 15.00 - Zakończenie imprezy