4. TOP 6 wodnych atrakcji we Wrocławiu. Kajaki, narty wodne czy paddle boarding?
Spływ kajakowy / zdjęcie ilustracyjne fot. KayakTours
Spływ kajakowy / zdjęcie ilustracyjne

Wrocław nazywany jest miastem stu mostów – a jak mosty to i woda, na której można spędzić aktywnie czas. Rejs statkiem po Odrze, spływ kajakowy, a może coś bardziej ekstremalnego jak narty wodne, na których poszalejemy w Wake Parku przy kąpielisku Glinianki? Zobaczcie, z jakich wodnych atrakcji skorzystamy w naszym mieście.

Wodne atrakcje we Wrocławiu. Gdzie można pójść? Co wybrać?

We Wrocławiu ciężko się nudzić, bo każdy znajdzie zajęcie dla siebie. Jeśli jesteście miłośnikami wodnych aktywności  to zestawienie jest dla Was! Zobaczcie, jakie propozycje przygotowaliśmy.

Rejs statkiem po Odrze

Zobacz Wrocław z perspektywy wody! Jednym ze statków, którym można się przepłynąć po Odrze jest „Wratislavia”, czyli największy w Polsce śródlądowy statek pasażerski – mierzy 53 metry, a na swoich trzech przestronnych pokładach pomieści ponad 250 osób.

Statek Restauracja Wratislavia to nietuzinkowe miejsce na kulinarnej i rozrywkowej mapie Wrocławia. Pływa po Odrze od lipca 2017 roku i zdobył spore grono stałych bywalców, którzy najbardziej cenią sobie świetną atmosferę oraz znakomitą kuchnię. Dolny pokład zamieniono w przestronną salę, która służy jako miejsce do organizacji wesel, koncertów, imprez okolicznościowych oraz firmowych. Na pokładzie środkowym mieści się restauracja Z NURTEM. Górny pokład zaś, zwany słonecznym, to komfortowe miejsce, z którego możecie napawać się pięknem wrocławskich pejzaży lub oddać się błogiemu lenistwu.
czytamy na stronie statku

Godziny rejsów oraz cennik można sprawdzić tutaj.

Kajaki i rowerki wodne

Dla tych, którzy chcą połączyć aktywność ze spokojem i odpoczynkiem na wodzie, polecamy kajaki lub rowerki wodne. Wypożyczycie je m.in. w Zatoce Gondoli (przy ul. Purkyniego 9). To świetna forma spędzenia czasu zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi. Ceny zobaczcie tutaj.

W Odra Centrum (tuż przy moście Grunwaldzkim) także działa wypożyczalnia sprzętów wodnych. To jedyny tego typu ośrodek edukacyjno-kulturalny w Europie, który zajmuje się tematyką ekologii i ochrony środowiska. Od lat prowadzi akcję „Sprzątamy Rzeki Wrocławia”, dlatego ma dla Was ciekawą propozycję!

Połączcie przyjemne z pożytecznym – druga godzina w kajaku gratis, jeśli posprzątacie trochę rzekę. Dostaniecie chwytaki, rękawiczki i worki. Szczegóły oraz cennik można przeczytać tutaj.

Grupowe spływy kajakowe w okolicy Wrocławia organizują:

• Kayak Tours – na spływy obowiązują zapisy, kalendarz oraz ceny można sprawdzić tutaj
  • Z nurtem – na spływy obowiązują zapisy, kalendarz oraz ceny można sprawdzić tutaj

Deski SUP, czyli paddle boarding

W Odra Centrum oprócz kajaków i łodzi są też do wyboru popularne obecnie deski SUP (Stand Up Paddle), czyli w skrócie wiosłowanie na stojąco. Jeśli jeszcze nie próbowaliście swoich sił na desce, warto wykupić godzinną lekcję z instruktorem. Szczegóły tutaj.

Wake Park Wrocław

Jeśli lubicie ekstremalne sporty wodne, odwiedźcie Wake Park przy ul. Kosmonautów we Wrocławiu (kąpielisko Glinianki). Czeka tu na Was wyciąg do nart wodnych i wakeboardu. Zainteresowane osoby mogą skorzystać z usług profesjonalnej szkółki czy też wypożyczyć sprzęt. Szczegóły tutaj.

Wodne szaleństwo w Aquaparku

Aquapark Wrocław przy ul. Borowskiej jest jednym z najchętniej odwiedzanych parków wodnych w Europie, a także jednym z największych obiektów rekreacyjno-sportowych w Polsce. W tym miejscu możemy m.in. popływać na basenie sportowym, zrelaksować się w jacuzzi i poszaleć na zjeżdżalniach. Cennik oraz godziny otwarcia można zobaczyć tutaj.

Powiększ obraz: Zjeżdżalnie w Aquaparku przy ul. Borowskiej archiwum www.wroclaw.pl
Zjeżdżalnie w Aquaparku przy ul. Borowskiej

Drugim obiektem jest Aquapark na wrocławskim Brochowie (ul. Polna). Czeka tu na Was basen zewnętrzny, basen do nauki pływania, brodzik, jacuzzi, strefa saunowa i strefa fitness. Szczegóły można zobaczyć tutaj.

Hydropolis, centrum wiedzy o wodzie

W zestawieniu nie może zabraknąć Hydropolis, czyli wrocławskiego centrum wiedzy o wodzie, które łączy walory edukacyjne z zabawą. To wszystko za sprawą wyjątkowej, interaktywnej wystawy.

To idealne miejsce dla dzieci – w specjalnych strefach mogą pobawić się z delfinami lub własnoręcznie wyczyścić rafę koralową, dzięki multimedialnym grom stworzonym z myślą o najmłodszych. Więcej informacji można przeczytać tutaj.